Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • OPAVA SE PYŠNÍ PRVNÍ INTEGRAČNÍ HOUPAČKOU V ČESKU PRO TĚLESNĚ POSTIŽENÉ
  • MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ PODPORUJE PROGRAMY OBCÍ NA OBNOVU VENKOVA
  • DOPRAVNÍ PODNIK OSTRAVA PRVNÍ V ČR ZAVÁDÍ ELEKTRONICKÉ DOHODY O POKUTÁCH
  • REKONSTRUKCE VENKOVNÍHO BAZÉNU V NOVÉM JIČÍNĚ ZAČÍNÁ, FIRMA MÁ NA PRÁCE ROK
  • ŘSD OPRAVÍ 11 PROPUSTKŮ V OKRESE OPAVA A BRUNTÁL
  • POLICIE A ÚŘADY NADÁLE ŠETŘÍ ÚHYN RYB V RYBNÍKU MÍČOVEC
  • TECHNICKÉ SLUŽBY V HAVÍŘOVĚ POŘÍDILY DEFIBRILÁTORY, ZAMĚSTNANCI PROŠLI ŠKOLENÍM
  • CENY STARŠÍCH BYTŮ V MS KRAJI MEZIROČNĚ VZROSTLY NEJVÍCE ZE VŠECH KRAJŮ
  • V NEMOCNICI KARVINÁ-RÁJ OTEVŘELI KURZY PRVNÍ POMOCI ZAMĚŘENÉ NA MALÉ DĚTI
  • RADNICE V HAVÍŘOVĚ ROZDÁVÁ OPĚT NÁDOBY NA BIOODPAD
  • KARVINÁ CHYSTÁ PROMĚNU AREÁLU LODIČKY V PARKU BOŽENY NĚMCOVÉ
  • FRÝDEK-MÍSTEK PŘIPRAVUJE ARCHITEKTONICKOU SOUTĚŽ NA ČESKÝ DŮM
  • OBVOD SLEZSKÁ OSTRAVA SHÁNÍ VYUŽITÍ PRO BUDOVU NA CHITTUSSIHO ULICI
  • PODLE POVODÍ ODRY BYL BŘEZEN Z HYDROLOGICKÉHO POHLEDU SPÍŠE PODPRŮMĚRNÝ

Proběhl 12. ročník konference Dejme dětem rodinu

Celý MS kraj |  | Léta běží

Jaké výzvy přináší dnešní doba dětem, které vyrůstají v náhradní péči? Nejen na to hledal odpovědi XII. ročník konference Dejme dětem rodinu s mottem Děti ve 21. století – co je ohrožuje a jaké výzvy musí zvládat. Akce proběhla pod záštitou první dámy Evy Pavlové.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Konference Dejme dětem rodinu na jednom místě sdružuje odborníky a další lidi, kterým leží na srdci osudy ohrožených dětí. Účastníci si vyslechli přednášky od předních odborníků na sociální práci, psychologii i rodinné vztahy.

      Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA, přednášející: “Případy násilí na dětech nemůžeme dobře řešit, pokud o násilí nemluvíme, nevím jak, a pokud dobře nespolupracujeme. Proto je pro mě strašně skvělá zpráva, že vlastně tato konference je věnována tomuto tématu a sešli se tady lidi z celého regionu a přišli s velkým zájmem o děti, které doma zažívají násilí a těžké věci, a chtějí spojit síly, jak jim pomoct.”

      Já tu konferenci vnímám jako jeden z mnoha malých krůčků, které vlastně pomáhají řešit problematiku děti, které nemají to štěstí, že jsou v úplné funkční rodině. Pro mě to setkání lidí, kteří se touto problematikou zabývají, kterým jde o naše děti, o jejich budoucnost, to je prostě věc, která je tak významná, že se o tom nedá jinak hovořit.”

      Stanislav Kopecký (ANO), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Dnes se tady setkávají odborníci, kteří mohou napomoci při výběru dětí, ale i provází tito odborníci celým procesem adaptace v rodinách a poté řeší i ty následné problémy nebo pochybení. Je to velmi důležité, že ty pěstouny nenecháme v té vodě plavat samotné a mají od nás tu podporu. Velmi si ceníme i práce naší příspěvkové organizace, je to Centrum psychologické pomoci, kde opravdu ti budoucí rodiče, kteří mají otevřenou náruč pro ty děti, které nemají možnost vyrůstat v biologické rodině, jim pomáhají a nabízí tu odbornou radu a pomoc.”

      Děti, ale také jejich rodiče a pěstouni ve 21. století společně čelí výzvám, které lze překonat jedině otevřenou diskusí a spoluprací. Potvrdilo se to i během pěti tématicky zaměřených přednášek.

      Renáta Chytrová, ředitelka Centra psychologické pomoci, p. o.: “Mnoho lidí může mít na dnešní mládež třeba negativní náhled. Ale ty děti jsou vlastně obětí této doby. Když už se to násilí děje, tak se dozvíme, jak pracovat s rodinou, jak té rodině pomoci. Nebo matce, která je třeba týraná, jak jí pomoci, ale také se dozvíme ze strany psychiatrů a psycholožky, jak pracovat s dětmi, které se sebepoškozují. A to sebepoškozování je způsobeno mnoha důvody. Je to například, že mají přemíru informací, neumí si je probrat. Jsou z toho zděšeni, neví, co mohou očekávat. Byl to covid, teď je to válka na Ukrajině, mnohé děti jsou na tuto problematiku citlivé. Jsou to také poruchy příjmu potravy, a to třeba i souvisí s tím prostředím nebo se situací, která se děje doma.”
      Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA, přednášející: “Děti, které zažívají násilí od nás potřebují slyšet, že násilí není v pořádku a že to není jejich vina. A že si mohou říct o pomoc a že pomoc je dostupná i pro jejich rodiče. A potřebují ujištění, že se dostanou do bezpečí a že to, co dosud zažívali, není nějaká norma, něco, co by měli zažívat a že teď už to bude jinak.”
      Nahlásit chybu


      K tématu

      Manželé z Frýdku-Místku pomohli jako pěstouni za 11 let s péčí o 15 dětí

      Rozhodli se stát pěstouny a pomáhat dětem ve složité životní situaci. Za 11 let pomohli manželé Buštíkovi z Frýdku-Místku vychovat 15 dětí. Město je za jejich záslužnou činnost ocenilo a doufá, že jejich příběh motivuje i další páry k tomu, aby se staly pěstouny.

      Zážitkový rodinný den ve Fokusu podpořil myšlenku pěstounství

      26. prosince 2024 10:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

      Netradiční den pro rodiny s dětmi se konal ve Středisku volného času Fokus. Připravilo jej Centrum psychologické pomoci, a to především pro pěstouny, a současně i na podporu kampaně “Dejme dětem rodinu.”

      Náhradní rodinná péče pomáhá dětem, které zažily domácí násilí

      25. listopadu 2024 15:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

      Frýdek-Místek upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Připojilo se proto k celostátní akci, která měla za cíl poskytnout veřejnosti prostor pro šíření povědomí o této problematice. Zároveň připomnělo důležitost pěstounské péče, která dětem pomáhá překlenout těžká období.


      Výstavba obchvatu Havířova budí v obcích velké emoce

      Ředitelství silnic a dálnic předalo krajskému úřadu dokumentaci EIA k obchvatu Havířova. Na to nyní reagují okolní obce, kterých se stavba bezprostředně týká. Debata s občany se konala už v Těrlicku i v Horní Suché.

      Moravskoslezský kraj podporuje programy obcí na obnovu venkova

      Také v letošním roce dostanou obce v Moravskoslezském kraji finanční podporu svých projektů, kterými chtějí zvelebit veřejná prostranství, školy nebo silnice. Na podporu obnovy venkova kraj vyčlenil 30 milionů korun.

      CirkArena v Třinci se zaměří na energetické zpracování odpadů

      Unikátní projekt CirkAreny v Třinci se blíží ke své realizaci. V místě bývalé hokejové arény tak vznikne výzkumně vývojové centrum pro cirkulární ekonomiku, které se zaměří na výzkum odpadů. Hotovo by mělo být v roce 2028.

      Ironman má nový cíl, motivovat ke splnění výzev studenty

      Extrémní sportovec Jurij Tarča ze Studénky je třicetinásobným Ironmanem. Patří mezi nejlepší vytrvalce světa. Motivovat mladé lidi k dosažení cílů se teď snaží i formou besed ve školách.

      Exploze v rodinném domě na Frýdecko-Místecku, hasiči zasahovali u následného požáru sklepa

      Včera 23:11, vydáno včera 16:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

      Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek ráno u výbuchu propan-butanové lahve ve sklepě rodinného domu v Nýdku na Frýdecko-Místecku. Exploze způsobila požár, který hasiči rychle lokalizovali. Jeden muž byl zraněn, pět osob stihlo dům opustit ještě před příjezdem jednotek.

      Nicola salon: Kromě pedikúry nyní také laminace obočí a prodlužování řas

      28. března 2025 8:03 | Komerční sdělení

      Nicola salon na místeckém náměstí se specializuje na profesionální pedikúru a nyní rozšiřuje nabídku o laminaci obočí a řas, prodlužování řas.

      Odborníci z celé republiky diskutovali téma transferu technologií

      Na VŠB – TU Ostrava se sjeli zástupci veřejných vysokých škol, výzkumných organizací a ministerstev, aby diskutovali problematiku transferu technologií. Tedy přesun výzkumu co nejrychleji a nejefektivněji rovnou do praxe.

      Moravská Ostrava a Přívoz ožije Velikonočním jarmarkem

      Masarykovo náměstí v centru Ostravy ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se mohou už od pondělí až do Velkého pátku těšit na tradiční řemesla, regionální speciality, tematickou výzdobu i kulturní program. Akci připravilo Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci s městským obvodem.

      Poruba ocenila své nejlepší pedagogy. Akce se koná každoročně u příležitosti Dne učitelů

      Poruba opět ocenila své nejlepší pedagogy. Slavnostní setkání se uskutečnilo u příležitosti Dne učitelů v Komunitním centrum Všichni spolu.

      U letního stadionu vzniká tréninková plocha pro fotbalisty, mohou tak pošetřit hlavní trávník

      Bývalé škvárové hřiště u letního stadionu bude opět užitečnou plochou. Návozem hlíny a jednoduchou úpravou tu vznikne tréninkové hřiště, které budou využívat fotbalisté.

      Obkladači

      Kopřivnice Nástup: od 1. května 2025 od 25 500 Kč/měsíc

      Moravskoslezský kraj podporuje programy obcí na obnovu venkova

      Také v letošním roce dostanou obce v Moravskoslezském kraji finanční podporu svých projektů, kterými chtějí zvelebit veřejná prostranství, školy nebo silnice. Na podporu obnovy venkova kraj vyčlenil 30 milionů korun.

      Kariéra v srdci Moravskoslezska má pomoci udržet absolventy v regionu

      9. dubna 2025 20:29 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

      Střední odborná škola v Bruntále založila novou tradici. Pořádala první ročník akce s názvem Kariéra v srdci Moravskoslezska, která přinesla mnoho zajímavých nápadů a zlepšováků.

      V Razové byl zahájen druhý ročník oblíbené série přespolních běhů v různých terénech v okolí obce

      9. dubna 2025 18:27 | Celý MS kraj | Karel Soukop

      Razová na břehu Slezské Harty spustila v loňském roce originální sportovní projekt pro širokou veřejnost. Jde o sérii sedmi závodů v přespolním běhu. Místní Sokol Razová je pořádá pokaždé na jiném místě a hodnotí jednotlivé běhy i celkovou sérii závodů od března až do října.

      Překračovat povolenou rychlost se může prodražit. Policisté vytipovali přes 50 míst v celém kraji

      9. dubna 2025 11:18 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Magazín 112

      Piráti silnic, kteří si nelámou hlavu nad dodržování rychlosti, mohli ve středu dojezdit. V celé naší zemi se totiž konala razie zaměřená na dodržování povolené rychlosti - Speed Maraton. Policisté vytipovali společně s občany místa, kde budou v průběhu dne měřit.

      Proběhl 12. ročník konference Dejme dětem rodinu
      Vydáno 3. prosince 2024 19:20, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
      Jaké výzvy přináší dnešní doba dětem, které vyrůstají v náhradní péči? Nejen na to hledal odpovědi XII. ročník konference Dejme dětem rodinu s mottem Děti ve 21. století – co je ohrožuje a jaké výzvy musí zvládat. Akce proběhla pod záštitou první dámy Evy Pavlové.

      Konference Dejme dětem rodinu na jednom místě sdružuje odborníky a další lidi, kterým leží na srdci osudy ohrožených dětí. Účastníci si vyslechli přednášky od předních odborníků na sociální práci, psychologii i rodinné vztahy.

      Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA, přednášející: “Případy násilí na dětech nemůžeme dobře řešit, pokud o násilí nemluvíme, nevím jak, a pokud dobře nespolupracujeme. Proto je pro mě strašně skvělá zpráva, že vlastně tato konference je věnována tomuto tématu a sešli se tady lidi z celého regionu a přišli s velkým zájmem o děti, které doma zažívají násilí a těžké věci, a chtějí spojit síly, jak jim pomoct.”

      Já tu konferenci vnímám jako jeden z mnoha malých krůčků, které vlastně pomáhají řešit problematiku děti, které nemají to štěstí, že jsou v úplné funkční rodině. Pro mě to setkání lidí, kteří se touto problematikou zabývají, kterým jde o naše děti, o jejich budoucnost, to je prostě věc, která je tak významná, že se o tom nedá jinak hovořit.”

      Stanislav Kopecký (ANO), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Dnes se tady setkávají odborníci, kteří mohou napomoci při výběru dětí, ale i provází tito odborníci celým procesem adaptace v rodinách a poté řeší i ty následné problémy nebo pochybení. Je to velmi důležité, že ty pěstouny nenecháme v té vodě plavat samotné a mají od nás tu podporu. Velmi si ceníme i práce naší příspěvkové organizace, je to Centrum psychologické pomoci, kde opravdu ti budoucí rodiče, kteří mají otevřenou náruč pro ty děti, které nemají možnost vyrůstat v biologické rodině, jim pomáhají a nabízí tu odbornou radu a pomoc.”

      Děti, ale také jejich rodiče a pěstouni ve 21. století společně čelí výzvám, které lze překonat jedině otevřenou diskusí a spoluprací. Potvrdilo se to i během pěti tématicky zaměřených přednášek.

      Renáta Chytrová, ředitelka Centra psychologické pomoci, p. o.: “Mnoho lidí může mít na dnešní mládež třeba negativní náhled. Ale ty děti jsou vlastně obětí této doby. Když už se to násilí děje, tak se dozvíme, jak pracovat s rodinou, jak té rodině pomoci. Nebo matce, která je třeba týraná, jak jí pomoci, ale také se dozvíme ze strany psychiatrů a psycholožky, jak pracovat s dětmi, které se sebepoškozují. A to sebepoškozování je způsobeno mnoha důvody. Je to například, že mají přemíru informací, neumí si je probrat. Jsou z toho zděšeni, neví, co mohou očekávat. Byl to covid, teď je to válka na Ukrajině, mnohé děti jsou na tuto problematiku citlivé. Jsou to také poruchy příjmu potravy, a to třeba i souvisí s tím prostředím nebo se situací, která se děje doma.”
      Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA, přednášející: “Děti, které zažívají násilí od nás potřebují slyšet, že násilí není v pořádku a že to není jejich vina. A že si mohou říct o pomoc a že pomoc je dostupná i pro jejich rodiče. A potřebují ujištění, že se dostanou do bezpečí a že to, co dosud zažívali, není nějaká norma, něco, co by měli zažívat a že teď už to bude jinak.”
      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000046702/probehl-12-rocnik-konference-dejme-detem-rodinu