Setkání se zástupci církví je v Novém Jičíně letou tradicí. Na radnici se koná jednou ročně a nejedná se jen o zdvořilostí formální návštěvu.
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Především ta diskuze směřovala k tomu konkrétnímu, k našemu městu. Ta spolupráce církví, ale i různých sociálních služeb, které jsou navázány na činnost církví, je v našem městě velmi nadstandardní. Dalším velmi významným tématem jsou budovy ve vlastnictví církví v našem městě, kdy město častokrát vypomáhá i finančními pobídkami na opravu těchto sakrálních staveb. Velmi živým tématem je zprůchodnění zprovoznění kostelní věže a novým tématem je také synagoga, která je v Novém Jičíně. Snahou vedení města je, aby se tato synagoga opět otevřela veřejnosti a sloužila lidem.”
Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín: “Ano, je to už mnoho a mnoho let, co se tady setkáváme. Mohu potvrdit, že to nemá formální charakter, ale jedná se o přátelské setkání, kde můžeme sdílet nejrůznější starosta a problémy, které se týkají našich komunit, tedy města, sociálních organizací a všech církvi. Ze své strany bych velice rád vyzdvihl takovou tu starost města o nejrůznější sociální organizace, které tady jsou, a to především i Slezská diakonie, kam docházím pravidelně. Tak mám tlumočit velké poděkování a díky vedení města za podporu a finanční pomoc.”
Schůzky na radnici se tedy zúčastnili představitelé největších církví - římskokatolické a evangelické. Byli tu ale rovněž zástupci těch menších, jako jsou adventisté nebo církev husitská, a také těch, které ve městě působí třeba jen pár let, což je třeba Apoštolská církev.
Radomil Martinec, pastor Apoštolské církve v Novém Jičíně: “Pro mě je to určitě přínos, protože získávám vztah k zastupitelům, k lidem, kteří mají starost nad tímhle městem. V církvi máme “starší” a to nutně neznamená starý člověk, ale někdo, kdo se stará, komu na něčem záleží. A když vidím, lidi, kterým záleží na tom městě, kde já žiju, tak z toho mám radost. A když se přimlouvám za to město a žehnám těm lidem, tak vím adresně komu. Takže pro mě je to určitě zajímavé.”
Milan Koplík, Církev československá husitská: “Ty každoročně schůzky jsou velmi užitečné a jsou také po osobní stránce milé, protože se postupně lépe poznáváme, sbližujeme se a můžeme si tak v některých případech i lépe vypomocí navzájem, a je to dobré jak pro církev je mezi sebou, tak i vzhledem k veřejnosti, veřejné správy a vůbec tady v rámci fungování v rámci toho regionu. A často z toho vyplývají naprosto konkrétní věci, takže se nedá říci, že by to bylo pouze formální setkání.”