Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší tanečnice kraje soutěžily v Beskydském divadle, novojičínské choreografie slavily úspěch

Nový Jičín |

Beskydské divadlo bylo místem konání krajského kola soutěžní přehlídky tanečního oboru základních uměleckých škol. Pouze dvě choreografie mohly přímo postoupit do republikového finále.


Nejlepší mladí tanečníci z moravskoslezského regionu se představili v Beskydském divadle. Konalo se tu krajské kolo soutěžní přehlídky základních uměleckých škol, které je pořádáno co tři roky. O postup do celorepublikového finále se utkaly choreografie, které vzešly z okresních kol.

Ilona Rudelová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Okresní kola jsou taková nejnáročnější, protože v každém okresním kole bylo dvacet, dvacet pět, dokonce někde i třicet pět choreografií, takže, když si to vynásobíte šesti okresy, tak to dá už docela pěkné číslo. No a zde je vybráno dvacet pět nejlepších choreografií a pouze dvě choreografie postoupí do celostátního kola, které se bude letos konat v Karlových Varech.”
Jana Trubačíková, předsedkyně poroty, ZUŠ Uherské Hradiště: “Hodnotit taneční choreografie je obrovsky náročné, protože je to samozřejmě subjektivní názor poroty nebo jednotlivce z poroty. Vždycky ale musíme také dávat pozor na určité složky, které musí být naplněny, a to jak hudební výběr, tak ta technická stránka, co se týče kompozice choreografie, taneční interpretace, a také samotný námět, který musíme i my vidět jako diváci.”
    Ilona Rudelová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Dnes se tady budou prezentovat dvě naše taneční choreografie od paní učitelek Anity Váhalové a Andrey Strnadlové. A doufáme, že se jim bude dařit. Jinak, myslím si, že naše škola si stojí velice dobře, protože v podstatě z každého krajského kola máme zastoupení a postupujeme do kola celostátního. Na to jsme velice pyšní, že si tu úroveň udržujeme už hodně dlouho na vysoké úrovni.”
    Aneta Šolcová, ZUŠ Nový Jičín: “Tančím od svých čtyř let, už to bude třináctý rok. Tady na soutěži tančím s kamarádkou naše číslo, které se jmenuje Ztráta ve větru. Původně to byl duet na náš absolventský koncert, ale později jsem se tedy dostaly i a soutěž a postoupily jsme.”
    Terezie Ronzová, ZUŠ Nový Jičín: “Prolíná se tam báseň se skladbou. Ta skladba běží v pozadí a hlavní tam jsou ty naše hlasy, které recitují báseň Ztráta. Popisujeme, že ztráta není koncem, ale může přinést novou kapitolu do našeho života, a snažíme se to znázornit v naší choreografii tím, jak tančíme spolu dvě, tak Anet znázorňuje tu mou ztrátu.”
    Aneta Šolcová, ZUŠ Nový Jičín: “Ambice? Pro nás je nejdůležitější, že jsme tu spolu, že si zatančíme, a jak to dopadne, to uvidíme.”
    Terezie Ronzová, ZUŠ Nový Jičín: “My jsme rády, že jsme postoupily alespoň tady, že to můžeme ukázat zase dalším lidem. Je to hezké, že si můžeme zatančit spolu, a když nepostoupíme dál, tak nám to nebude vadit, protože už teď jsme spokojené, že jsme se dostaly alespoň tady.”

    Obě choreografie novojičínské základní umělecké školy u poroty zabodovaly, získaly přímý postup do celostátního kola.



    Nahlásit chybu


    K tématu

    Nový Jičín si podmanil krajské kolo soutěže tanečních oborů

    4. dubna 2025 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Beskydské divadlo v Novém Jičíně bylo místem konání krajského kola soutěžní přehlídky tanečního oboru základních uměleckých škol. Pouze dvě choreografie mohly postoupit do republikového finále.

    Chlapec z novojičínské “zušky” vyhrál celosvětovou výtvarnou soutěž

    24. dubna 2025 7:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Osmiletý Matyáš vyhrál hlavní cenu v celosvětové výtvarné soutěži v Japonsku. Žák zdejší základní umělecké školy nadchl porotu obrázkem, na kterém zachytil sám sebe právě při kreslení.

    Novojičínská ZUŠ má dalšího vítěze Grand Prix z Kanagawy, nejlepší obrázek na světě je dílem osmiletého Matyáše

    22. dubna 2025 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Osmiletý Matyáš vyhrál hlavní cenu v celosvětové výtvarné soutěži v Japonsku. Žák novojičínské základní umělecké školy nadchl porotu obrázkem, na kterém zachytil sám sebe právě při kreslení.


    Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

    Včera 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

    V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

    Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

    Včera 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

    V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

    Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

    Včera 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

    Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

    Obnovené zabijačkové hody u Těrlické přehrady byly úspěšné

    Včera 11:08 | Těrlicko | Libor Běčák

    Ve sportovním areálu na břehu Těrlické přehrady se konaly zabijačkové hody. Ty se setkaly s velkým zájmem lidí, kteří si přišli vybrat nejrůznější čerstvé i uzené produkty.

    Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert

    Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.

    Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

    13. prosince 2025 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

    Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

    Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

    13. prosince 2025 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

    Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

    Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

    12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

    Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

    Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

    12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

    Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

    13. prosince 2025 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

    Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

    Dvě stě let staré varhany u sv. Mikuláše znovu zní

    V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

    Bílovec se pyšní unikátním vánočním stromem, rozsvítili ho během Mikulášského jarmarku

    Včera 10:00 | Bílovec | Michal Slonina

    Vánoční stromy postupně rozzářily celý kraj. V Bílovci ale v první prosincovou sobotu rozsvítili strom, jaký nemá žádné jiné město. Slezské náměstí už třetím rokem zdobí unikátní instalace z kovu, která je moderní a ekologickou alternativou.

    Jarmark na Butovické připomněl i lidové tradice

    13. prosince 2025 9:00 | Studénka | Petra Dorazilová

    Základní škola Butovická uspořádala předvánoční jarmark. Návštěvníci se do něj mohli aktivně zapojit a vyrobit si vlastní ozdoby a dekorace s vánoční tematikou.

    BEZ KOMENTÁŘE: Mechové obrazy - tvořivý workshop ve Studénce

    13. prosince 2025 8:16 | Studénka | Jan Plášil

    Mechové obrazy, to je spojení umění a přírody, tvorba a relaxace, krása a užitek. Pokud vás oslovil tento svět zelené krásy, pojďte si to vyzkoušet.

    Město ví, jak bude s více než miliardou v roce 2026 hospodařit

    12. prosince 2025 13:33 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Město má rozpočet na rok 2026. Hospodařit bude s částkou 1,2 miliardy korun. Mezi největší investice patří vybudování chodníku a vodovodu v Žilině a dokončení rekonstrukce bazénu.

    Centrum Nového Jičína je pod zvýšeným dohledem

    12. prosince 2025 11:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Městská policie během adventních trhů více dohlíží na bezpečnost návštěvníků novojičínského centra. Upozorňuje, aby si lidé hlídali mobily a peněženky, a také kontroluje auta na parkovištích.

    Nejlepší tanečnice kraje soutěžily v Beskydském divadle, novojičínské choreografie slavily úspěch
    Vydáno 7. dubna 2025 13:07, Nový Jičín, Petra Dorazilová
    Beskydské divadlo bylo místem konání krajského kola soutěžní přehlídky tanečního oboru základních uměleckých škol. Pouze dvě choreografie mohly přímo postoupit do republikového finále.


    Nejlepší mladí tanečníci z moravskoslezského regionu se představili v Beskydském divadle. Konalo se tu krajské kolo soutěžní přehlídky základních uměleckých škol, které je pořádáno co tři roky. O postup do celorepublikového finále se utkaly choreografie, které vzešly z okresních kol.

    Ilona Rudelová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Okresní kola jsou taková nejnáročnější, protože v každém okresním kole bylo dvacet, dvacet pět, dokonce někde i třicet pět choreografií, takže, když si to vynásobíte šesti okresy, tak to dá už docela pěkné číslo. No a zde je vybráno dvacet pět nejlepších choreografií a pouze dvě choreografie postoupí do celostátního kola, které se bude letos konat v Karlových Varech.”
    Jana Trubačíková, předsedkyně poroty, ZUŠ Uherské Hradiště: “Hodnotit taneční choreografie je obrovsky náročné, protože je to samozřejmě subjektivní názor poroty nebo jednotlivce z poroty. Vždycky ale musíme také dávat pozor na určité složky, které musí být naplněny, a to jak hudební výběr, tak ta technická stránka, co se týče kompozice choreografie, taneční interpretace, a také samotný námět, který musíme i my vidět jako diváci.”
      Ilona Rudelová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Dnes se tady budou prezentovat dvě naše taneční choreografie od paní učitelek Anity Váhalové a Andrey Strnadlové. A doufáme, že se jim bude dařit. Jinak, myslím si, že naše škola si stojí velice dobře, protože v podstatě z každého krajského kola máme zastoupení a postupujeme do kola celostátního. Na to jsme velice pyšní, že si tu úroveň udržujeme už hodně dlouho na vysoké úrovni.”
      Aneta Šolcová, ZUŠ Nový Jičín: “Tančím od svých čtyř let, už to bude třináctý rok. Tady na soutěži tančím s kamarádkou naše číslo, které se jmenuje Ztráta ve větru. Původně to byl duet na náš absolventský koncert, ale později jsem se tedy dostaly i a soutěž a postoupily jsme.”
      Terezie Ronzová, ZUŠ Nový Jičín: “Prolíná se tam báseň se skladbou. Ta skladba běží v pozadí a hlavní tam jsou ty naše hlasy, které recitují báseň Ztráta. Popisujeme, že ztráta není koncem, ale může přinést novou kapitolu do našeho života, a snažíme se to znázornit v naší choreografii tím, jak tančíme spolu dvě, tak Anet znázorňuje tu mou ztrátu.”
      Aneta Šolcová, ZUŠ Nový Jičín: “Ambice? Pro nás je nejdůležitější, že jsme tu spolu, že si zatančíme, a jak to dopadne, to uvidíme.”
      Terezie Ronzová, ZUŠ Nový Jičín: “My jsme rády, že jsme postoupily alespoň tady, že to můžeme ukázat zase dalším lidem. Je to hezké, že si můžeme zatančit spolu, a když nepostoupíme dál, tak nám to nebude vadit, protože už teď jsme spokojené, že jsme se dostaly alespoň tady.”

      Obě choreografie novojičínské základní umělecké školy u poroty zabodovaly, získaly přímý postup do celostátního kola.



      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000048048/nejlepsi-tanecnice-kraje-soutezily-v-beskydskem-divadle-novojicinske-choreografie-slavily-uspech