Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejhůře je na tom v Novém Jičíně zápasnická tělocvična

Nový Jičín |

Město je od poloviny loňského roku vlastníkem sportovišť tělovýchovné jednoty. Jejich správcem se staly technické služby. Tři z areálů jsou po rekonstrukci, v řešení je špatný stav tělocvičny a kuželny.

Stáří kuželny v areálu letního stadionu v Novém Jičíně je více než čtyři desítky let.

    To je jedno z pětice sportovišť, které město od července loňského roku převzalo bezplatně do svého majetku od tělovýchovné jednoty. Dále jsou to tělocvična a kancelářská budova na ulici Msgr. Šrámka, letní stadion, umělá fotbalová tráva a hala ABC.

    Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V letech 2019 až 2022 proběhly rekonstrukce tří velkých sportovišť, fotbalového stadionu s atletickou drahou, dále fotbalový trávník s umělým trávníkem a právě hala ABC. Město se podílelo zhruba 30 procenty v rámci spolufinancování, které bylo povinným podílem toho investora, čili tělovýchovné jednoty.”

    Správcem nabytého majetku jsou technické služby města, pro tyto potřeby zřídily nový organizační úsek - Správu sportovních zařízení.

    Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Zmonitorovali jsme celkový stav jednotlivých objektů, jednotlivých sportovišť. Vyhodnocujeme podle priorit, kde je nejvyšší zatížení a kde nás ten technický stav nejvíce trápí a budeme usilovat o modernizaci objektů na ulici Msgr. Šrámka.”

    Finanční podpora města na provoz nově nabytých sportovišť činila v loňském půlroce 4 miliony 800 tisíc korun. Letos je v rozpočtu připraven zhruba dvojnásobek.

    Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Taktéž můžeme vyhodnotit první výnosy z pronájmu sportovišť za uplynulé pololetí roku 2025, které činilo 846 tisíc korun.”

    V posledních zhruba dvou letech také ve městě přibyla dvě zcela nová sportoviště - skatepark a pumptrack.

    Nahlásit chybu


    K tématu

    Prioritou bude oprava zápasnické tělocvičny

    25. února 2026 8:42 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Město je od poloviny loňského roku vlastníkem sportovišť tělovýchovné jednoty. Jejich správcem se staly technické služby. Tři z areálů jsou po rekonstrukci, v řešení je špatný stav tělocvičny a kuželny.

    Záchranáři budou mít v Novém Jičíně novou základnu, ta současná byla dvakrát zatopena

    9. července 2025 12:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Zdravotnická záchranná služba bude mít v Novém Jičíně novou základnu. Ta stará v centru města je v záplavové oblasti a technicky už léta nevyhovuje. Moderní sídlo výjezdové služby bude hotovo v lednu 2027.

    Lávka přes Jičínku je otevřena jako “průchod stavbou”, kolaudace bude za dva týdny

    8. července 2025 15:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nová lávka přes řeku Jičínku spojující ulice Novosady a Jugoslávská v Novém Jičíně je po osmi měsících hotova, ale ještě není zkolaudována. Radnice se ji přesto rozhodla otevřít veřejnosti, a to ve zvláštním režimu označeném jako “průchod stavbou”.


    Čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek topil v řece Ostravici ve Frýdku-Místku

    Včera 13:27 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

    14letý chlapec spadl z jezu řeky Ostravice a začal se topit. Z vody ho vytáhli kamarádi, byl v bezvědomí. Život mu zachránil kolemjdoucí záchranář, který okamžitě zahájil masáž srdce. Po resuscitaci lékaři chlapce v kritickém stavu přepravili vrtulníkem do nemocnice. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

    Mladý řidič přehlédl povoz, vozka se spolujezdkyní skončili těžce zranění v nemocnici

    Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Vážnými zraněními dvou lidí skončila nehoda, která se stala v pátek odpoledne na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem. Osobní auto tam zezadu narazilo do povozu taženého koněm. Vozka a spolujezdkyně byli převezeni do ostravské fakultní nemocnice.

    Do detailů vyvedené sochy z písku na Pustevnách letos zachraňují ohrožené ptáky

    Včera 11:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Letos na návštěvníky Pusteven čeká novinka, kdy jsou sochy z písku umístěné na novém stanovišti. přístupné jsou pohodlněji cestou kolem Libušína a Maměnky k hotelu Tanečnica.

    Věznice v Heřmanicích otevřela kapli Naděje

    Včera 9:38 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

    Místo pro ztišení, naději a nový začátek. Za zdmi heřmanické věznice vznikla nová kaple. Tento duchovní prostor má mít dobrý vliv na psychiku odsouzených i celkovou atmosféru ve věznici.

    Tragická nehoda ve Stachovicích. 19letý motorkář zemřel i přes rychlou pomoc

    Včera 8:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Ve čtvrtek došlo ve Stachovicích u Fulneku k vážnému střetu motorky s osobním autem. S největší pravděpodobností motorkář nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde právě jelo auto. I přes bleskový příjezd záchranářů a okamžitou pomoc svědků, 19letý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Řidičce automobilu poskytla potřebnou psychologickou podporu povolaná interventka.

    Po přívalových deštích uhynuly v řece Odře ryby, hasiči pomáhali s okysličováním vody

    2. července 2026 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

    Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

    Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

    2. července 2026 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

    V červenci odstartovala Centrální evidence psů

    2. července 2026 9:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

    1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

    Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

    1. července 2026 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

    Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

    30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

    Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

    Pokojská

    Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

    Letní olympijské hry byly i letos, a to ve Studénce

    Včera 11:27 | Studénka | Petra Dorazilová

    Olympijské hry jsou událostí, která se na letním stadionu ve Studénce konala už podruhé. Ve třech atletických disciplínách poměřili síly předškoláci z mateřinek a prvňáci ze základních škol.

    Nový Jičín výrazně podpoří sociální oblast, opět vyhlásí i stipendium pro zubaře

    Včera 8:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nový Jičín v příštím roce rozdělí v dotačních programech více než 35 milionů korun. Tyto peníze podpoří třeba sport, kulturu, volnočasovou a sociální oblast, a také začínající zubaře.

    Prázdniny začaly radovánkami na náměstí

    2. července 2026 8:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nový Jičín přivítal prázdniny akcí nazvanou Hra začíná. Na Masarykově náměstí byly připraveny interaktivní workshopy, LEGO zóna a žonglérská show.

    Předškoláky z Beskydské povýšili na prvňáčky

    1. července 2026 9:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Mateřská škola Beskydská se rozloučila se svými předškoláky. Do základních škol odchází devět dětí. Docházku do mateřinky symbolicky uzavřeli pasováním na prvňáky.

    Lidé pro Nový Jičín navrhli zvelebení hřišť, houpačku nebo bylinkovou zahrádku

    1. července 2026 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Návrhy na zlepšení života ve městě, prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu, letos v Novém Jičíně přihlásilo šest předkladatelů. Prezentovali je na veřejném jednání Komise Zdravého města.

    Pokračuje oprava šaten zimního stadionu

    1. července 2026 8:09 | Studénka | Petra Dorazilová

    Na zimním stadionu pokračuje rekonstrukce hokejových šaten. Loni město opravilo dvě, do začátku nové sezony dostanou důstojnou podobu další tři.

    Nejhůře je na tom v Novém Jičíně zápasnická tělocvična
    Vydáno 18. února 2026 7:30, Nový Jičín, Petra Dorazilová
    Město je od poloviny loňského roku vlastníkem sportovišť tělovýchovné jednoty. Jejich správcem se staly technické služby. Tři z areálů jsou po rekonstrukci, v řešení je špatný stav tělocvičny a kuželny.

    Stáří kuželny v areálu letního stadionu v Novém Jičíně je více než čtyři desítky let.

      To je jedno z pětice sportovišť, které město od července loňského roku převzalo bezplatně do svého majetku od tělovýchovné jednoty. Dále jsou to tělocvična a kancelářská budova na ulici Msgr. Šrámka, letní stadion, umělá fotbalová tráva a hala ABC.

      Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V letech 2019 až 2022 proběhly rekonstrukce tří velkých sportovišť, fotbalového stadionu s atletickou drahou, dále fotbalový trávník s umělým trávníkem a právě hala ABC. Město se podílelo zhruba 30 procenty v rámci spolufinancování, které bylo povinným podílem toho investora, čili tělovýchovné jednoty.”

      Správcem nabytého majetku jsou technické služby města, pro tyto potřeby zřídily nový organizační úsek - Správu sportovních zařízení.

      Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Zmonitorovali jsme celkový stav jednotlivých objektů, jednotlivých sportovišť. Vyhodnocujeme podle priorit, kde je nejvyšší zatížení a kde nás ten technický stav nejvíce trápí a budeme usilovat o modernizaci objektů na ulici Msgr. Šrámka.”

      Finanční podpora města na provoz nově nabytých sportovišť činila v loňském půlroce 4 miliony 800 tisíc korun. Letos je v rozpočtu připraven zhruba dvojnásobek.

      Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Taktéž můžeme vyhodnotit první výnosy z pronájmu sportovišť za uplynulé pololetí roku 2025, které činilo 846 tisíc korun.”

      V posledních zhruba dvou letech také ve městě přibyla dvě zcela nová sportoviště - skatepark a pumptrack.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000053162/nejhure-je-na-tom-v-novem-jicine-zapasnicka-telocvicna