Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povodeň 2009: Den 8. „Sběrné centrum v divadle ukončilo příjem“

Nový Jičín |

Sběrné centrum pro materiální pomoc zaplaveným oblastem v Beskydském divadle v Novém Jičíně je zahlceno potřebným materiálem, a proto dnes ukončilo příjem a materiál bude pouze vydávat.

Ve dvou prostorách Beskydského divadla se dnes nachází velké množství oblečení, přikrývek, gumáků i pracovních nástrojů. Lidé centrum doslova zahltili nabídkami pomoci. Všeho je dostatek, proto dnes centrum ukončilo další příjem a materiál bude pouze vydávat.

Beskydské divadlo, středa 14.00

Petra Žáková, vedoucí sběrného centra: "Začalo to tady v sobotu dopoledne, začalo se vlastně sbírat po malých částech, které nosili lidi nejdříve v taškách. Větší zásilky potom začaly od pondělka, kdy se o tom dozvěděly firmy, které byly schopné poskytnout nějaké dary. Takže tak od pondělka jsme opravdu zahrnutí tady. Vidíte, teď už musíme odmítat tu pomoc, protože není kam to dávat, ty vesnice už taky mají ta centra zahrnutá veškerou humanitární pomocí, kterou jsou schopné teď unést a už musíme odmítat."

"Oni si, když potřebujou či vidí, že něco chybí, tak si zavolají, zeptají se, pokud my máme, tak oni si pošlou auto. Pokud nejsou schopní poslat si auto a my máme nějaké k dispozici, tak naložíme a včera jezdila dvě auta z městského úřadu, která objížděla ty vesnice a vlastně rozvážela tu pomoc, když nebyli schopni si dojet sami. Měli jsme tady pomoc z Čech, z Jihlavy dokonce přijeli hasiči, jestli je třeba někde něco ještě odpumpovat, že měli čerpadlo. Přijeli z Turnova, z Náchoda nám tady nabízeli 30 palet vody, takže celá republika v podstatě pomáhá."

"Největší zájem? To se mění hodinu po hodině. Nejdříve byl největší zájem samozřejmě o nářadí, aby bylo možné odklízet to bahno nějak, kyblíky, lopaty, smetáky. Potom přišlo Savo, desinfekce, aby to bylo nějak možné vyčistit. A teď se to pomalu mění, už se lidi shánějí po třeba peřinách, matracích, různých hygienických potřebách, oblečení, boty tady máme nějaké. Takže mění se to opravdu rychle. Pršelo třeba předevčírem, tak byly potřeba pláštěnky, gumáky, teď už to zas není tak hrozné. Teď ještě nejvíce, co chybí, tak je lékařská pomoc, zdravotnické materiály a roušky."

"Dneska končíme s příjmem, od zítřka, teda ještě čtvrtek pátek se bude vydávat. Takže vesnice ještě, pokud něco dojde, či soukromé osoby, pokud budou něco potřebovat, tak si můžou zajet sem, do pátku tady ještě budeme."

Nahlásit chybu


Koloběžkář narazil v Opavě do vyjíždějícího auta a těžce se zranil

Včera 15:14 | Opava | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v neděli po poledni u východního nádraží v Opavě. Do vyjíždějícího auta z parkovacího místa tam naboural koloběžkář. S těžkým zraněním obou dolních končetin byl převezen do nemocnice. Okolnosti nehody dál prověřují policisté.

Tragédie na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po střetu s letadlem zemřel člověk

Včera 14:28, vydáno 20. června 2026 18:43 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragické události. Muž tam zemřel po střetu s vrtulovým letadlem. Policisté spolu s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjišťují, jak k nehodě došlo.

Po srážce nákladního a osobního auta na obchvatu Jablunkova vypukl obrovský požár

Včera 20:05, vydáno 20. června 2026 17:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta přejela do protisměru a srazila se s nákladním autem. To začalo okamžitě hořet. Žena v autě i její spolujezdkyně utrpěly vážná zranění. Nehoda se stala v sobotu odpoledne na obchvatu Jablunkova. Silnice se musela dlouhodobě uzavřít. Řidička později v nemocnici bohužel zemřela.

Zoo Ostrava si vyměnila se Zoo Praha sloní samce

20. června 2026 11:11 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy na Bruntálsku, škoda je 3 miliony

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil v neděli nad ránem chalupu v Liptani, místní části obce Bučávka na Bruntálsku. K místu se postupně sjelo 8 jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin. Až do večera pak požářiště hlídali. Nikdo nebyl zraněn a škoda je 3 miliony korun.

Prázdniny přivítáme v původním termínu, v úterý 30. června

Včera 8:26 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V závěru expresu pozveme na několik nejbližších akcí Novojičínsko kulturního léta a připomeneme, že Vítání prázdnin proběhne v původním termínu, tedy až v úterý 30. června.

Obec Dobrá opět ožila sportovní atmosférou na Doberské pětce

20. června 2026 18:00 | Dobrá | Michal Feber

Na start tradičního běžeckého závodu Doberská pětka se postavily desítky běžců všech věkových kategorií. Oblíbená akce každoročně přitahuje nejen místní sportovce, ale také závodníky z širokého okolí.

Upravili počítačovou hru a vydělali přes 10 milionů, teď jim hrozí vězení

20. června 2026 16:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Upravili zdrojový kód jedné z nejznámějších on-line her a umístili ji zdarma na internet. Vzápětí ale začali inkasovat za vylepšené charakteristiky postav. Dva muži z Moravskoslezského kraje si tak přišli na více než 10 milionů korun. Nakonec si pro ně přišli policisté, zabavili jim peníze i nemovitosti za zhruba 12 milionů. Teď jim hrozí až 8 let vězení.

Na Bílé spadl muž ze žebříku, na Novojičínsku dva paraglidisté

20. června 2026 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.

Policie vyhlásila pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi. Ten reaguje překvapeně z dovolené

19. června 2026 16:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Média v pátek odpoledne zavalila informace o vyhlášení pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi (nestr., dříve SOCDEM), který byl obviněn v korupční fotbalové kauze. Podle vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Radima Dragouna mu zřejmě hrozí vazba. Primátor byl touto informací velmi překvapen. Je totiž na řádné dovolené a zpět má být příští týden.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Svůj sportovní den mají i novojičínské mateřské školy

20. června 2026 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Středisko volného času Fokus připravilo sportovní dopoledne pro děti všech novojičínských mateřských škol. Utkaly se v sedmi disciplínách, například v běhu, jízdě na koloběžce nebo opičí dráze.

BEZ KOMENTÁŘE: Dětský den ve Studénce byl plný zábavy

20. června 2026 10:32 | Studénka | Jan Plášil

Zatímco v posledních dvou letech oslavy Dne dětí zhatilo ve Studénce špatné počasí, buď byly úplně zrušeny nebo pořadatelé improvizovali a přesunuli je dovnitř do sportovního centra, letos vyšel den ukázkově.

Dětí je málo, Nový Jičín zavře první pracoviště mateřské školy

19. června 2026 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Počet narozených dětí i v Novém Jičíně rapidně klesá. Důsledkem je teď zrušení pracoviště mateřské školy v Loučce. O tomto nepopulárním kroku rozhodlo zastupitelstvo.

Začala rekonstrukce Družstevní ulice, potrvá do října

19. června 2026 8:14 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce začala rekonstrukce ulice Družstevní. Radnice ji plánovala sedm let. Povrch komunikace byl narušen od doby, co se v této lokalitě budovala kanalizace.

Město zruší pracoviště mateřské školy v Loučce

18. června 2026 9:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Počet narozených dětí i v Novém Jičíně rapidně klesá. Důsledkem je teď zrušení pracoviště mateřské školy v Loučce. O tomto nepopulárním kroku rozhodlo zastupitelstvo.

Třicátý novojičínský streetball musel z dlažby pod střechu

18. června 2026 8:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně se konal 30. ročník streetballového turnaje. Nepříznivé počasí ovšem nedovolilo organizátorům uspořádat jej v kulisách historického centra města. Akci museli přesunout do sportovní haly a školní tělocvičny.

Povodeň 2009: Den 8. „Sběrné centrum v divadle ukončilo příjem“
Vydáno 1. ledna 2008 0:00, Nový Jičín, Michal Polášek
Sběrné centrum pro materiální pomoc zaplaveným oblastem v Beskydském divadle v Novém Jičíně je zahlceno potřebným materiálem, a proto dnes ukončilo příjem a materiál bude pouze vydávat.

Ve dvou prostorách Beskydského divadla se dnes nachází velké množství oblečení, přikrývek, gumáků i pracovních nástrojů. Lidé centrum doslova zahltili nabídkami pomoci. Všeho je dostatek, proto dnes centrum ukončilo další příjem a materiál bude pouze vydávat.

Beskydské divadlo, středa 14.00

Petra Žáková, vedoucí sběrného centra: "Začalo to tady v sobotu dopoledne, začalo se vlastně sbírat po malých částech, které nosili lidi nejdříve v taškách. Větší zásilky potom začaly od pondělka, kdy se o tom dozvěděly firmy, které byly schopné poskytnout nějaké dary. Takže tak od pondělka jsme opravdu zahrnutí tady. Vidíte, teď už musíme odmítat tu pomoc, protože není kam to dávat, ty vesnice už taky mají ta centra zahrnutá veškerou humanitární pomocí, kterou jsou schopné teď unést a už musíme odmítat."

"Oni si, když potřebujou či vidí, že něco chybí, tak si zavolají, zeptají se, pokud my máme, tak oni si pošlou auto. Pokud nejsou schopní poslat si auto a my máme nějaké k dispozici, tak naložíme a včera jezdila dvě auta z městského úřadu, která objížděla ty vesnice a vlastně rozvážela tu pomoc, když nebyli schopni si dojet sami. Měli jsme tady pomoc z Čech, z Jihlavy dokonce přijeli hasiči, jestli je třeba někde něco ještě odpumpovat, že měli čerpadlo. Přijeli z Turnova, z Náchoda nám tady nabízeli 30 palet vody, takže celá republika v podstatě pomáhá."

"Největší zájem? To se mění hodinu po hodině. Nejdříve byl největší zájem samozřejmě o nářadí, aby bylo možné odklízet to bahno nějak, kyblíky, lopaty, smetáky. Potom přišlo Savo, desinfekce, aby to bylo nějak možné vyčistit. A teď se to pomalu mění, už se lidi shánějí po třeba peřinách, matracích, různých hygienických potřebách, oblečení, boty tady máme nějaké. Takže mění se to opravdu rychle. Pršelo třeba předevčírem, tak byly potřeba pláštěnky, gumáky, teď už to zas není tak hrozné. Teď ještě nejvíce, co chybí, tak je lékařská pomoc, zdravotnické materiály a roušky."

"Dneska končíme s příjmem, od zítřka, teda ještě čtvrtek pátek se bude vydávat. Takže vesnice ještě, pokud něco dojde, či soukromé osoby, pokud budou něco potřebovat, tak si můžou zajet sem, do pátku tady ještě budeme."

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/1317/povoden-2009-den-8-sberne-centrum-v-divadle-ukoncilo-prijem