Cestují po celém světě se starými partiturami, které našli v archivu Pekingské univerzity. Jde o skladby jezuitského mnicha, který působil na dvoře čínského císaře Qianlonga.
Raphaël Collignon, cembalo: “Bylo nám řečeno, že už tehdy byla tato čembala v Pekingu. Například císař jich měl na svém dvoře a v paláci celkem dvanáct. Zaujalo nás to, tak jsme začali pátrat po hudbě, kterou na ně hráli, a začali jsme vytvářet tento program.”
Nahrávku, která vznikla, představilo duo Sirocco v legendární Carnegie Hall v New Yorku. Oba hudebníci pak vyrazili na putování po celém světě, po velkých městech i malých vesnicích. Překvapila je ale reakce čínských obyvatel.
Nathalie Houtman, zobcová flétna a příčná čínská flétna: “Nejprve nám říkali: “Jeďte s tou muzikou moc daleko odsud, vůbec se nám nelíbí a je nám nepříjemná.” Takže v Číně jsme měli zvláštní zkušenost s reakcí lidí. Lidem ve zbytku světa tato hudba zní normálně. Připodobňují ji barokní hudbě.”
Plný sál kunínského zámku na tom byl s reakcemi daleko lépe. Návštěvníci koncertu oba hudebníky zasypali ovacemi. Koncert proběhl v rámci projektu Čínský rok Victora Bauera - právě tomuto poslednímu majiteli zámku Čína a asijská kultura učarovala.