Dvanáctý ročník “Života na zahradě” představil 85 vystavovatelů, stěžejní roli mezi nimi hrály zahrádkářské a včelařské spolky z celého kraje.
“V rámci těch svazů tady lidé, kteří přijdou, získají informace o tom, co pěstovat, jak pěstovat, jestliže mají nějaké nemoci nebo škůdce, co se s tím dá děla, tzn. obrovské množství rad,” uvedl Dan Tyleček ze společnosti Ostravské výstavy.
Ze všech možných výpěstků bylo na ostravské výstavě nejvíce zastoupeno klasické ovoce českých zahrad - tedy hrušky a zejména jablka.
“Jablíčka v každé formě, a těch je tady nepřeberné množství, jedno krásnější než druhé,” potvrdil Tyleček.
Včelaři se v rámci výstavy snažili veřejnosti přiblížit svou práci, která pro ně představuje celoživotní hobby. Lidé také mohli otestovat téměř 30 vzorků medu a dát svůj hlas tomu, který jim nejvíce zachutnal.
“Hlavně zveme laickou veřejnost, aby si našli svého včelaře, protože mnozí lidé by chtěli jíst med, kvalitní med, ale neví, kde ho hledat. Jsou tady spolky, jednotlivé okresy, takže opravdu, tady je jedinečná příležitost toho včelaře si najít,” zdůraznil Václav Sciskala, předseda včelařů MSK.
Velkým úspěchem letošní výstavy “Život na zahradě” je to, že se ji vůbec podařilo zorganizovat. Vzhledem k horkému a suchému létu byl mnohdy zázrak cokoli vypěstovat.