Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé připravují třídy a rozvrhy, posílit by měly uklízečky

Studénka |

Přípravy vrcholí. Kantoři a všichni zaměstnanci škol připravují zázemí pro žáky. Ti by měli od 1. září nastoupit v plném počtu.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „V podstatě se budeme připravovat až příští týden, protože klasický přípravný týden zahájíme až s učiteli 25. srpna, ale s vedením už se připravujeme dopředu. V této chvíli jsem se vrátila ze školení a připravovali jsme se na začátek školního roku.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „Přípravy na nadcházející školní rok vrcholí, 1. záři otevřeme za normálních podmínek, V tomto týdnu, 18. srpna, jsme obdrželi manuál z ministerstva školství, který je rozdělen na tři části, na informativní, doporučující a závaznou část.“

Roušky ovšem děti ani kantory neminou. Nosit je budou muset ve všech prostorách mimo třídy. Připravena musí být také zvláštní místnost, kde budou umístěni žáci s podezřením na virové onemocnění. Vyzvednout si je pak budou muset rodiče.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „I když školní rok začne poměrně tradičně, nastoupí všechny děti, alespoň předpokládám. Nebude to s žádným zvláštním omezením, nebudou potřebovat žádné potvrzení o bezinfekčnosti, nebude rozfázovaný přístup do školy, měli by tedy začínat klasicky. Jediný problém pro dědi je, je nošení roušek ve všech prostorách školy, krom výuky.“

Problémem budou také jídelny. Tam se žáci nemohou shlukovat, a proto bude upraven i rozvrh. Problém ovšem čeká i uklízečky.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Další změny budou v jídelně, a hlavně pro nás, pro vedení a personál, protože se musí daleko více dbát na úklid a dezinfekci. Sociální zařízení se mají uklízet i vícekrát za den a k tomu nám kapacita našich uklízeček určitě nebude stačit.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „V jídelně, to jsme si taky odzkoušeli na jaře, nesmí docházet k žádnému kontaktu s nádobím, vše musí být připraveno na tácech. Bude to omezenější, bude omezenější výdej. Nesmí se kumulovat moc lidí. Musíme se rozložit do delšího časového období. Změna se bude určitě týkat rozvrhu žáků. Máme nějaké možnosti. Je možné, že odpolední vyučování bude v jiném režimu.“

Z hygienických důvodů, a tím pádem častějšího úklidu, vedení škol zvažuje rozšíření personálu.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Rádi bychom. Musíme propočítat kapacitu zaměstnanců, protože máme limit pracovníků, do kterého se musím vejít, je to závazný limit, který je mi dáván Moravskoslezským krajem. Pokud se vejdeme, ráda bych posílila uklízečky.“

Hovoří se i o tématu distanční výuky. Tu by školy zavedly v případě četného rozšíření onemocnění. Problémem však je neodpovídající a především zastaralé IT vybavení.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „K distanční výuce by došlo pouze tehdy, když by se škola zavřela, nebo by se nějaká třída, část školy, dostala do karantény. Změna bude především u dětí, protože pro žáky bude tentokrát povinná, na konci loňského školního roku byla pouze dobrovolná.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „V případě, že nastane distanční výuka, která je od září již povinná, tak budeme muset přistoupit jak prezenční formě, tak i k distanční formě. Ta bude probíhat formou online přenosů, nebo to bude předáváním materiálů různou formou, rodiče si přijdou pro materiály nebo je pošleme mailem.“

Dalším otazníkem v případě zavedení výuky na dálku je hodnocení žáků.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Jediné, co si budeme muset rozpracovat i s učiteli, bude hodnocení, protože doposud se nehodnotila. Dále nám snad pomůže ministerstvo tak, jak přislíbilo, že dostaneme finance na software a hardware pro kantory.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „S vybavením a IT technikou se snad blýská na lepší časy. Máme přislíbeno, že na podzim dostaneme příspěvek na nákup počítačové techniky. Těšíme se na to.“

Cenné zkušenosti získali pedagogové i vedení škol v období omezeného provozu škol za nouzového stavu v jarních měsících. O ty se v případě zavedení distanční výuky budou moci opřít.

Nahlásit chybu


Žáci ZŠ Žákovská v Havířově se zapsali do České knihy rekordů za nepřetržitou resuscitaci

Žáci a studenti se na ZŠ Žákovská v Havířově zasadili o zápis do České knihy rekordů, a to za nepřetržitou resuscitaci. Akci, která měla celkově edukační podtext, pro ně připravila nezisková organizace Sportovní-klub.cz.

Policisté zadrželi recidivistu, který se vloupával do různých objektů v Ostravě

Dnes 9:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Spolupráce mezi kriminalisty z Ostravy-Poruby, Vítkovic a Hrabůvky vedla k úspěšnému zadržení podezřelého muže, který se dopustil série vloupání. V průběhu tří měsíců policie obdržela několik oznámení o vloupání do různých objektů, od sklepních prostor až po velkosklady a kanceláře.

Bubnovačka upozornila na ochranu dětí, které čelí násilí

Lekce muzikoterapie pořádá Mateřská škola Čeladenská Beruška šestkrát až osmkrát ročně, a to ve spolupráci se speciální pedagožkou Lenkou Břenkovou. Ta se Veselému muzicírování věnuje více než deset let.

Nový Jičín vybral architekta pro vizi kulturního domu, jeho majitelem se stane v prosinci

Rada města vybrala architekty, kteří zpracují studii využití budoucího kulturního domu Nové Slunce. V prosinci se také město stane majitelem tohoto objektu.

Listopadové Vánoce prožily děti v Dětském domově ve Vrbně pod Pradědem díky originálnímu projektu

Včera 21:48 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V dětském domově ve Vrbně pod Pradědem dostaly děti předčasnou vánoční nadílku. Listopadových Vánoc si užily díky originálnímu nápadu a projektu skupiny fotbalových a hokejových karet. Autor projektu získal potřebné finance z aukcí sportovních karet, které poslali lidé.

Hasiči bijí na poplach. Špatné parkování může být i za zmařeným životem

Neukáznění řidiči na sídlištích v Ostravě způsobují závažné problémy hasičům, kteří často bojují s nemožností projet úzkými ulicemi blokovanými vozidly. Zpoždění, která tak mohou vznikat, ohrožují lidské životy a mohou znamenat i větší materiální škody.

Obce získají od hejtmanství podporu na infrastrukturu a veřejné projekty

Včera 17:08 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Moravskoslezský kraj připravil v rozpočtu téměř 30 milionů korun na projekty menších obcí. Podpora se zaměří na rekonstrukce a výstavbu venkovské infrastruktury a na neinvestiční projekty, s cílem zlepšit život místních obyvatel. Výzva bude otevřena od 2. ledna 2025, rozhodovat o dotacích bude březnové zastupitelstvo.

Hasiči simulovali únik chlóru na bazénu v Havířově, došlo i na varování obyvatel

Profesionální hasiči měli specifické cvičení v areálu krytého bazénu na Šumbarku, kde hrozí potencionální únik nebezpečného chlóru. Součástí bylo i informování obyvatel v dané lokalitě.

Kraj postaví v Havířově nové budovy pro krizové Dětské centrum Pluto

Dětské krizové centrum Pluto se přestěhovalo do náhradních prostor na ulici Lipovou v Havířově, které mu poskytlo město. Původní budovu čeká demolice. Nové centrum plánuje kraj pro Pluto postavit do roku 2026.

Prožijte advent i na akcích MěDK, připraven je 3. ročník Cesty k vánoční harmonii

Městský dům kultury připravil pro obyvatele města i jeho návštěvníky pestrou nabídku předvánočních i vánočních akcí, tak aby si lidé tyto svátky zpříjemnili a naladili se do vánoční atmosféry.

Policisté v knihovně přednášeli o kyberkriminalitě, a to v rámci Týdne pro digitální Česko

25. listopadu 2024 12:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Městská knihovna pořádala přednášku na téma Rodičem v digitální době. Konala se v rámci Týdne pro Digitální Česko. Praktické rady a informace předávali posluchačům odborníci Policie České republiky.

Roadshow informovala o podpoře podnikání

25. listopadu 2024 10:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Agentura CzechInvest představila v Novém Jičíně aktuální možnosti v oblasti podpory podnikání. V jeden okamžik, na jednom místě tak mohli podnikatelé konzultovat své záměry a získat informace o dotačních programech a dalších možnostech financování.

Téma kyberkriminality znělo v novojičínské knihovně, poslouchat přišli hlavně rodiče

Novojičínská knihovna pořádala přednášku s názvem Rodičem v digitální době. Konala se v rámci Týdne pro Digitální Česko. Praktické rady a informace na téma kyberkriminality předávali posluchačům odborníci Policie České republiky.

Advent začne jarmarkem na náměstí i Mikulášem v zámku

23. listopadu 2024 10:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Do adventní atmosféry se Nový Jičín ponoří poslední listopadovou sobotu. V centru města začne více než třítýdenní jarmark s kulturním programem, Žerotínský zámek se připojí Mikulášským programem.

BEZ KOMENTÁŘE: Butovickou školu ve Studénce zaplnila strašidla

23. listopadu 2024 9:20 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

Kdo se bál, mohl chytit za ruku paní učitelku nebo kamaráda, a celá třída společně vyrazila do sklepení Základní školy Butovická, kde společně mohli bát.

Projekt Rodinného centra Mozaika a města splní další vánoční přání

22. listopadu 2024 17:33 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Rodinné centrum Mozaika ve spolupráci se sociálním odborem města připravuje další ročník projektu Vánoční překvapení. Jeho cílem je obstarat pod stromeček dárky pro novojičínské děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Učitelé připravují třídy a rozvrhy, posílit by měly uklízečky
Vydáno 21. srpna 2020 17:00, Studénka, Tereza Rusková
Přípravy vrcholí. Kantoři a všichni zaměstnanci škol připravují zázemí pro žáky. Ti by měli od 1. září nastoupit v plném počtu.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „V podstatě se budeme připravovat až příští týden, protože klasický přípravný týden zahájíme až s učiteli 25. srpna, ale s vedením už se připravujeme dopředu. V této chvíli jsem se vrátila ze školení a připravovali jsme se na začátek školního roku.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „Přípravy na nadcházející školní rok vrcholí, 1. záři otevřeme za normálních podmínek, V tomto týdnu, 18. srpna, jsme obdrželi manuál z ministerstva školství, který je rozdělen na tři části, na informativní, doporučující a závaznou část.“

Roušky ovšem děti ani kantory neminou. Nosit je budou muset ve všech prostorách mimo třídy. Připravena musí být také zvláštní místnost, kde budou umístěni žáci s podezřením na virové onemocnění. Vyzvednout si je pak budou muset rodiče.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „I když školní rok začne poměrně tradičně, nastoupí všechny děti, alespoň předpokládám. Nebude to s žádným zvláštním omezením, nebudou potřebovat žádné potvrzení o bezinfekčnosti, nebude rozfázovaný přístup do školy, měli by tedy začínat klasicky. Jediný problém pro dědi je, je nošení roušek ve všech prostorách školy, krom výuky.“

Problémem budou také jídelny. Tam se žáci nemohou shlukovat, a proto bude upraven i rozvrh. Problém ovšem čeká i uklízečky.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Další změny budou v jídelně, a hlavně pro nás, pro vedení a personál, protože se musí daleko více dbát na úklid a dezinfekci. Sociální zařízení se mají uklízet i vícekrát za den a k tomu nám kapacita našich uklízeček určitě nebude stačit.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „V jídelně, to jsme si taky odzkoušeli na jaře, nesmí docházet k žádnému kontaktu s nádobím, vše musí být připraveno na tácech. Bude to omezenější, bude omezenější výdej. Nesmí se kumulovat moc lidí. Musíme se rozložit do delšího časového období. Změna se bude určitě týkat rozvrhu žáků. Máme nějaké možnosti. Je možné, že odpolední vyučování bude v jiném režimu.“

Z hygienických důvodů, a tím pádem častějšího úklidu, vedení škol zvažuje rozšíření personálu.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Rádi bychom. Musíme propočítat kapacitu zaměstnanců, protože máme limit pracovníků, do kterého se musím vejít, je to závazný limit, který je mi dáván Moravskoslezským krajem. Pokud se vejdeme, ráda bych posílila uklízečky.“

Hovoří se i o tématu distanční výuky. Tu by školy zavedly v případě četného rozšíření onemocnění. Problémem však je neodpovídající a především zastaralé IT vybavení.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „K distanční výuce by došlo pouze tehdy, když by se škola zavřela, nebo by se nějaká třída, část školy, dostala do karantény. Změna bude především u dětí, protože pro žáky bude tentokrát povinná, na konci loňského školního roku byla pouze dobrovolná.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „V případě, že nastane distanční výuka, která je od září již povinná, tak budeme muset přistoupit jak prezenční formě, tak i k distanční formě. Ta bude probíhat formou online přenosů, nebo to bude předáváním materiálů různou formou, rodiče si přijdou pro materiály nebo je pošleme mailem.“

Dalším otazníkem v případě zavedení výuky na dálku je hodnocení žáků.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Jediné, co si budeme muset rozpracovat i s učiteli, bude hodnocení, protože doposud se nehodnotila. Dále nám snad pomůže ministerstvo tak, jak přislíbilo, že dostaneme finance na software a hardware pro kantory.“

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „S vybavením a IT technikou se snad blýská na lepší časy. Máme přislíbeno, že na podzim dostaneme příspěvek na nákup počítačové techniky. Těšíme se na to.“

Cenné zkušenosti získali pedagogové i vedení škol v období omezeného provozu škol za nouzového stavu v jarních měsících. O ty se v případě zavedení distanční výuky budou moci opřít.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/studenka/11000021534/ucitele-pripravuji-tridy-a-rozvrhy-posilit-by-mely-uklizecky