Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • V NEMOCNICI KARVINÁ-RÁJ PROBÍHAJÍ KURZY PRVNÍ POMOCI ZAMĚŘENÉ NA MALÉ DĚTI
  • NEZAMĚSTNANOST V MSK V BŘEZNU KLESLA NA 6 %, ÚŘAD EVIDUJE 48 966 UCHAZEČŮ
  • ZŠ M. KUDEŘÍKOVÉ V HAVÍŘOVĚ OTEVŘE PRVNÍ TŘÍDU PRO NADANÉ ŽÁKY
  • ZAMĚSTNAVATELÉ V MSK POPTÁVAJÍ HODNĚ ŘEMESLNÍKŮ A OPRAVÁŘŮ
  • V CENTRU BOHUMÍNA VZNIKÁ NOVÝ KRUHOVÝ OBJEZD
  • O KOUPI LIBERTY OSTRAVA MÁ ZÁJEM NĚKOLIK SUBJEKTŮ, UVÁDÍ INSOLVENČNÍ SPRÁVCE
  • SOUSEDSKÉ VZTAHY MOHOU OBYVATELÉ OSTRAVY-JIHU UTUŽIT V PROJEKTU SOUSEDSTVÍ
  • BÝVALÉ ŠKVÁROVÉ HŘIŠTĚ U LETNÍHO STADIONU VE STUDÉNCE BUDE SLOUŽIT FOTBALU
  • HEIMSTADEN V ČESKU NOVĚ POVEDE PRZEMYSŁAW ORCHOWICZ
  • HORSKÁ SLUŽBA V ZIMĚ ZAZNAMENALA V BESKYDECH 440 ZÁSAHŮ, V JESENÍKÁCH 986
  • PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET PODPOŘÍ VE FRÝDLANTĚ N/O DALŠÍ ZAJÍMAVÉ PROJEKTY
  • OSTRAVŠTÍ STRÁŽNÍCI POKRAČUJÍ S PREVENCÍ V MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH
  • DŮLEŽITOU CESTU U KARLOVY STUDÁNKY V JESENÍKÁCH UZAVŘELA DVOUMĚSÍČNÍ OPRAVA
  • PROTIDROGOVÝ VLAK OPĚT ZASTAVÍ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI
  • SPECIÁLNÍ OPERACE VÝMĚNY KOLENNÍHO KLOUBU SE NYNÍ DĚLÁ V KARVINÉ S ROBOTIKOU

Díky modernizaci zařízení ve Studénce vytéká zpět do přírody daleko kvalitnější voda

Studénka |  | Expres Studénky

Ve Studénce byla uvedena do provozu zrekonstruovaná čistírna odpadních vod. Díky ní se výrazně zlepšila kvalita vody vypouštěné zpět do přírody. Vsetínská společnost do modernizace zařízení vložila 150 milionů korun.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Společnost Zásobování teplem Vsetín působí ve Studénce od roku 2002, na území města provozuje vodovod a čistírnu odpadních vod, prostřednictvím své další společnosti je tu i dodavatelem tepla. Před několika týdny na území města dokončila významnou investici, za 150 milionů korun zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod. Modernizace zařízení trvala dva roky.

      Michal Chmela, předseda představenstva, Zásobování teplem Vsetín: “Tuto realizaci jsme prováděli v letech 2022 až 2024. Nyní je vše dokončeno, běží zkušební provoz. Hlavní přínos tohoto projektu je environmentální. To znamená, že kvalita vypouštěné vody do vodního toku, která vychází z čistírny odpadních vod, je podstatně vyšší, než měla ta předchozí čistírna. Druhý kvalitativní parametr je ten, že součástí toho projektu byly i takzvané retenční nádrže na dešťovou vodu, které část dešťové vody zadrží a v době, kdy není ten nátok tak velký, tak se následně vyčistí a opět vyčištěná voda putuje do vodního toku.”

      Dosažená úroveň čištění je tak nyní plně v souladu s koncepcí Ministerstva životního prostředí na snižování znečištění vodních toků.

      Michal Chmela, předseda představenstva, Zásobování teplem Vsetín: “Ta technologie je úplně jiná, dovede úplně jiné věci, to znamená ty parametry, které jsou na výstupu, jsou podstatně lepší a splňuji veškeré požadavky, které jsou na nás kladeny legislativou.”
      Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “My jsme dlouho se společností ZTV připravovali vůbec dohodu provozovatelů kanalizací. Protože i město má vlastní čističku odpadních vod, kterou realizovalo asi před 12 nebo 13 lety, sousedíme tady na jednom prostoru, a součástí té dohody také bylo to, že společnost ZTV zrekonstruuje svou ČOV tak, aby plnila jak legislativní požadavky, tak aby byla moderní, byla udržitelná a dokázala zpracovávat veškeré vody, které v rámci města jsou a které my i předpokládáme, že by případně s nějakou bytovou výstavbou mohlo to město mít víc obyvatel, a tím pádem i větší potřebu na nečištění vody. Takže díky téhle dohodě jsme dospěli k tomu, že se tahle rekonstrukce provedla. Nás to samozřejmě těší a uvidíme, jaký finální dopad to bude mít na naše občany, protože je to jeden ze vstupních parametrů do celkové kalkulace vodného a stočného na území města.”

      Realizovaná investice do čistírny odpadních vod ve Studénce se s určitostí promítne i do ceny služeb, které společnost Zásobování teplem Vsetín městu dodává. Nová dohoda bude výsledkem dalších jednání.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

      11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

      V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

      Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

      V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

      Ve Studénce loni o sto procent narostly krádeže v obchodech

      9. dubna 2024 15:00 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

      Městská policie vypracovala zprávu o bezpečnostní situaci ve Studénce za rok 2023. Ta je víceméně stabilní. Výraznější nárůst zaznamenala pouze v majetkových přestupcích, tedy zhruba na dvojnásobek stoupl počet drobných krádeží.


      V centru Bohumína vzniká nový kruhový objezd, který odlehčí frekventovanost v tomto úseku

      Frekventovanou křižovatku v centru Bohumína nahradí nový kruhový objezd. Ten bude hotový za půl roku a přinese úlevu místní dopravě.

      Vlci byli přeřazeni do nižšího statusu ochrany. Proti rozhodnutí se nyní ohrazují organizace

      Hnutí DUHA Šelmy se připojuje k celoevropskému boji za ochranu vlka. Iniciativa kritizuje rozhodnutí EU o přiřazení zvířete na nižší ochranný status, což může ohrozit obnovu jeho populace v některých evropských zemích.

      Cyklistický závod Porubajk letos hlásí změnu. Odstartuje na Alšově náměstí

      Hlavní třída v Ostravě-Porubě se opět stane dějištěm Porubajku. Tentokrát ale cyklistický závod nevyužije prostranství u Floridy. Součástí Porubajku bude i charitativní běh.

      Řidič v Muglinově na přechodu srazil seniorku, která rozvážela letáky, žena v nemocnici zemřela

      Dnes 12:16 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

      Policisté zveřejnili okolnosti tragické dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 3. dubna v Ostravě-Muglinově. Řidič osobního vozu tam srazil téměř dvaaosmdesátiletou ženu, která přecházela silnici. Seniorka byla převezena do nemocnice, kde později svým zraněním podlehla. Policie případ vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

      Nicola salon: Kromě pedikúry nyní také laminace obočí a prodlužování řas

      28. března 2025 8:03 | Komerční sdělení

      Nicola salon na místeckém náměstí se specializuje na profesionální pedikúru a nyní rozšiřuje nabídku o laminaci obočí a řas, prodlužování řas.

      Otevření trailové sezony přineslo hned dvě nově upravené trasy v Černém lese

      V Černém lese byla oficiálně zahájena trailová sezóny pro všechny nadšené bikery. Připraveny byly dva traily pro méně i více zkušené, jejichž trasa vede až do Polska. Více se dozvíte v následující reportáži.

      Z hromad hlíny bude ve Studénce tréninková plocha pro fotbalisty

      Bývalé škvárové hřiště u letního stadionu ve Studénce bude opět užitečnou plochou. Návozem hlíny a jednoduchou úpravou tu vznikne tréninkový prostor, který budou využívat fotbalisté.

      Sdílko se letos stěhuje z Poruby do centra Ostravy. Zaměřeno bude na kulturu a kreativitu

      Jen málokterý z obyvatel Ostravy-Poruby nezná Sdílko, které se na různých místech prezentuje už od roku 2016. Oblíbená venkovní expozice ve sdílených kontejnerech se poprvé přestěhuje do centra před Novou radnici. Novinkou bude i zaměření na kulturní a kreativní odvětví.

      Sousedské vztahy mohou obyvatelé Ostravy-Jihu utužit pomocí akcí s projektem Sousedství

      Obyvatelé obvodu mohou opět žádat o příspěvek z dotačního programu Sousedství. Vedení Ostravy-Jihu se tak již čtvrtým rokem snaží podpořit fungující sousedské vztahy. Na pořádání sousedských akcí mohou žadatelé získat až 10 000 Kč.

      Na hranicích se Slovenskem panují kvůli slintavce a kulhavce přísnější dezinfekční opatření

      Preventivní opatření proti zavlečení vysoce nakažlivé slintavky a kulhavky na české území byla v minulých dnech ještě více zpřísněna. Na vybraných hraničních přechodech probíhá důkladnější očista nákladních vozidel, která by mohla virus na sobě převážet.

      Obkladači

      Kopřivnice Nástup: od 1. května 2025 od 25 500 Kč/měsíc

      Obkladači

      Kopřivnice Nástup: od 1. května 2025 od 25 500 Kč/měsíc

      Muzeum připomíná Velikonoce v souvislostech, v sobotu zve do zámku na setkání s tradicemi

      Velikonoční tradice připomíná v těchto dnech Muzeum Novojičínska. Připravilo program, ve kterém vysvětluje podstatu tohoto křesťanského svátku. Jeho součástí jsou tvořivé dílny s malováním kraslic a výrobou pomlázek.

      Nejlepší tanečnice kraje soutěžily v Beskydském divadle, novojičínské choreografie slavily úspěch

      Beskydské divadlo bylo místem konání krajského kola soutěžní přehlídky tanečního oboru základních uměleckých škol. Pouze dvě choreografie mohly přímo postoupit do republikového finále.

      Nový Jičín si pronajal kostelní věž, bude z ní vyhlídka

      Věž novojičínského kostela bude zpřístupněna veřejnosti. Než se stane vyhlídkovým místem, bude nutné provést některé stavební úpravy. Nejnáročnější bude přemístit velký zvon.

      Projekt Bookstart zve do knihovny i mimina

      Novojičínská knihovna chce podporovat vytváření vztahu dětí ke knížce už v útlém věku, de facto od jejich narození. I proto se zapojila do projektu S knížkou do života.

      BEZ KOMENTÁŘE: AHL Studénka se spojila s ligou X

      5. dubna 2025 10:42 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

      Amatérská hokejová liga vyvrcholila ve Studénce finálovým zápasem, ve kterém se utkali domácí tým Ricambi a hokejový klub Kyjovice. Soutěž pořádá řadu let organizace Sport a kultura, její poslední ročník přinesl změnu a oživení v podobě spojení dvou lig.

      Tenisovou raketu vyměnil za golfovou hůl a je světovým hráčem

      4. dubna 2025 14:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

      Teprve osmnáctiletý golfista ze Studénky, Richard Pavel, má za sebou životní úspěch. Na mistrovství světa neslyšících v Austrálii získal 3. místo. Teď má před sebou další velký cíl, světovou soutěž v Japonsku.

      Díky modernizaci zařízení ve Studénce vytéká zpět do přírody daleko kvalitnější voda
      Vydáno 28. června 2024 9:30, Studénka, Petra Dorazilová
      Ve Studénce byla uvedena do provozu zrekonstruovaná čistírna odpadních vod. Díky ní se výrazně zlepšila kvalita vody vypouštěné zpět do přírody. Vsetínská společnost do modernizace zařízení vložila 150 milionů korun.

      Společnost Zásobování teplem Vsetín působí ve Studénce od roku 2002, na území města provozuje vodovod a čistírnu odpadních vod, prostřednictvím své další společnosti je tu i dodavatelem tepla. Před několika týdny na území města dokončila významnou investici, za 150 milionů korun zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod. Modernizace zařízení trvala dva roky.

      Michal Chmela, předseda představenstva, Zásobování teplem Vsetín: “Tuto realizaci jsme prováděli v letech 2022 až 2024. Nyní je vše dokončeno, běží zkušební provoz. Hlavní přínos tohoto projektu je environmentální. To znamená, že kvalita vypouštěné vody do vodního toku, která vychází z čistírny odpadních vod, je podstatně vyšší, než měla ta předchozí čistírna. Druhý kvalitativní parametr je ten, že součástí toho projektu byly i takzvané retenční nádrže na dešťovou vodu, které část dešťové vody zadrží a v době, kdy není ten nátok tak velký, tak se následně vyčistí a opět vyčištěná voda putuje do vodního toku.”

      Dosažená úroveň čištění je tak nyní plně v souladu s koncepcí Ministerstva životního prostředí na snižování znečištění vodních toků.

      Michal Chmela, předseda představenstva, Zásobování teplem Vsetín: “Ta technologie je úplně jiná, dovede úplně jiné věci, to znamená ty parametry, které jsou na výstupu, jsou podstatně lepší a splňuji veškeré požadavky, které jsou na nás kladeny legislativou.”
      Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “My jsme dlouho se společností ZTV připravovali vůbec dohodu provozovatelů kanalizací. Protože i město má vlastní čističku odpadních vod, kterou realizovalo asi před 12 nebo 13 lety, sousedíme tady na jednom prostoru, a součástí té dohody také bylo to, že společnost ZTV zrekonstruuje svou ČOV tak, aby plnila jak legislativní požadavky, tak aby byla moderní, byla udržitelná a dokázala zpracovávat veškeré vody, které v rámci města jsou a které my i předpokládáme, že by případně s nějakou bytovou výstavbou mohlo to město mít víc obyvatel, a tím pádem i větší potřebu na nečištění vody. Takže díky téhle dohodě jsme dospěli k tomu, že se tahle rekonstrukce provedla. Nás to samozřejmě těší a uvidíme, jaký finální dopad to bude mít na naše občany, protože je to jeden ze vstupních parametrů do celkové kalkulace vodného a stočného na území města.”

      Realizovaná investice do čistírny odpadních vod ve Studénce se s určitostí promítne i do ceny služeb, které společnost Zásobování teplem Vsetín městu dodává. Nová dohoda bude výsledkem dalších jednání.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/studenka/11000043797/diky-modernizaci-zarizeni-ve-studence-vyteka-zpet-do-prirody-daleko-kvalitnejsi-voda