Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní tábory SVČ Opava už jsou téměř zaplněné

Opava |

Do začátku prázdnin zbývá ještě měsíc a půl, nicméně tábory, které připravilo opasvké středisko volného času, jsou téměř obsazené. Šanci získat místo už mají jen jednotky dětí. Zapsat se mohou ovšem také jako náhradníci. Organizátoři letos připravili 3 desítky táborů pro celkem 750 dětí.

Prázdninovou nabídku pobytových i příměstských táborů zveřejnilo Středisko volného času v Opavě se začátkem kalendářního roku. Rodiče reagovali ihned. Tábory, které vyžadují nižší počet účastníků, jako například pobyt u koní nebo výuka ploutvového plavání v bazéně, se zaplnily během několika dní.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Tábory jsme vyhlašovali v lednu, jak je naším zvykem. Byli jsme překvapeni velkým zájmem. V podstatě během ledna a února jsme měli všechny tábory obsazené. Proto jsme zareagovali tím, že jsme naši nabídku rozšířili o další turnusy táborů, o které byl velký zájem.“

Například sportovní tábor má hned tři turnusy. Velký zájem byl také o florbalový, výtvarný či turistický tábor. Nabídka aktivit je široká: děti se mohou naučit sjíždět řeku, starat se o zvířata nebo pracovat v dílně. Milovníci hudby a tance budou nacvičovat muzikál. Táborový čas mohou strávit v ubytovacím zařízení i pod stanem.  Akce jsou určené dětem od šesti do osmnácti let.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Snažili jsme se udržet ceny z loňského roku. Malinko jsme někde museli zdražit, ale je to minimální zdražení.“

Cena je často jedním z výrazných atributů, který zájem o tábory určuje. Každoročně se více dětí hlásí na tábory příměstské. Trvají zpravidla týden. Děti se jich účastní jen během dne a jejich rodiče za ně zaplatí kolem 2 000 korun. Také proto tento typ akcí v nabídce převažuje.

Pobytové tábory jsou nákladnější, protože se do ceny započítává také ubytování. Jejich délka je pět až deset dní. Cena se pohybuje od 4 500 korun až do necelých 5 000 tisíc.

O prázdninách se mohou opavské děti vypravit na 21 příměstských a 9 pobytových táborů, které dohromady čítají 750 míst. Většina je už ale zaplněná.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Pár míst ještě máme. Je to spíš u pobytových táborů. Přijímáme náhradníky. V případě, že by se někdo odhlásil, tak tu možnost náhradníci dostávají.“

Prozatím jsou ještě volná místa na divadelním, fotografickém či stanovém táboře v Tošovicích. Náhradníci se mohou hlásit např. na taneční a technický tábor. Přihlášky středisko volného času stále ještě přijímá, a to až do června.




Nahlásit chybu


K tématu

Oblíbené Letní školy v ZOO Ostrava se zúčastnilo 90 dětí, všechny tři turnusy byl plně obsazené

27. srpna 2025 10:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

90 dětí se letos zúčastnilo Letní školy v ZOO Ostrava, která přibližuje práci zoologických zahrad. Příměstský tábor pořádá ostravská zoo už více než padesát let a pokaždé se těší velkému zájmu. Taky letos byly všechny tři turnusy plně obsazené.

Jarní prázdniny v SVČ Klíč Frýdek-Místek jsou plné her a zážitků

20. února 2025 14:14 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hledání faraonova pokladu, taneční dobrodružství i objevování Frýdku-Místku. Středisko volného času Klíč opět připravilo pro děti pestrý program na jarní prázdniny. Každý den přináší nové zážitky, soutěže a tvořivé aktivity.

Výtvarný pobytový tábor letos SVČ Klíč Frýdek-Místek pořádalo úplně poprvé

21. července 2025 16:17 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Tajemná galerie, to byl název prvního pobytového tábora pro výtvarně nadané děti. Středisko volného času Klíč Frýdek-Místek pro ně připravilo sedm dní tvoření, různé pohybové a vědomostní hry i turistický výšlap. Děti si vyzkoušely nejrůznější výtvarné techniky a tvořily originální díla.


Pohádkové ledové sochy budou na Pustevnách k vidění už jen do neděle

Dnes 18:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Pustevnách v Beskydech mohou návštěvníci znovu obdivovat ledové sochy. Koná se zde už šestadvacátý ročník tradiční výstavy, která letos nabídla desítky pohádkových motivů.

Balíkomat v Hnojníku někdo vyhodil do vzduchu úmyslně trhavinou

Dnes 15:30 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Moravskoslezská kriminálka pátrá po pachateli, který v Hnojníku vložil trhavinu do boxu na zásilky. Úmyslně odpálení potvrzují záběry z bezpečnostních kamer.

Noc a den v SVČ – celostátní akce pro více než 150 SVČ a domů dětí naplnila dětem pololetní prázdniny

Včera 11:11 | Bruntál | Karel Soukop

Děti v celé republice prožily své pololetní prázdniny ve svých Střediscích volného času či domech dětí. Celostátní akce Noc a den v SVČ jim zaplnila bohatým programem dva celé dny i noc. Programy akce byly různé v různých domech dětí.

V bývalých textilních areálech ve Frýdku-Místku vznikl i Faunapark, přibude Lidl

31. ledna 2026 20:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Další dva zajímavé projekty doplňují investice do brownfieldů ve Frýdku-Místku. V bývalém textilním areálu vznikl také Faunapark a dalším významným investorem je společnost Lidl.

Ukradené čokolády daroval kamarádům. Během jednoho měsíce způsobil škodu za sto tisíc korun

Dnes 9:53 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Z osmi prodejen ukradl zboží, vloupal se do automatu na CBD a přivlastnil si cizí peněženku. Pouhý měsíc stačil 32letému muži, aby způsobil škodu přes sto tisíc korun. Ukradené zboží prodával, kromě čokolád, které dával kamarádům. Hrozí mu pobyt ve vězení až na pět let.

Lyžaři jeli na Svinci závod ve slalomu, za dva týdny chtějí na sněhu karneval

Včera 7:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Svinci se konaly lyžařské závody ve slalomu, které byly otevřené široké veřejnosti i registrovaným závodníkům. Odstartovalo více než šedesát lyžařů, a to i přes mlhu, která svah zakrývala.

Sociální služby bude v Rychvaldě nově poskytovat Armáda spásy

30. ledna 2026 13:40 | Rychvald | Libor Běčák

Město Rychvald přistoupilo z zásadní změně v poskytování sociálních služeb svým občanům. Nově bude tyto služby v rozšířeném rozsahu zajišťovat Armáda spásy.

Plavání s miminky na kurzech Kačenka cílí na jejich psychomotorický vývoj

31. ledna 2026 11:09 | Karviná | Gabriela Stašová

Plavání s miminky podporuje spoustu psychomotorických funkcí a je prospěšné pro další vývoj dítěte. To moc dobře vědí i v Karviné, kde se pravidelně uskutečňuje plavání s batolaty a různě starými dětmi.

Marlenka zrekonstruuje bývalý textilní areál

31. ledna 2026 20:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na konci listopadu loňského roku podepsal Frýdek-Místek se společností Marlenka Memorandum o spolupráci. Dokument se týká výstavby druhé továrny na medové dorty a využití společností nabytého areálu v Hálkově ulici v Místku.

V Dětmarovicích slavnostně otevřeli novou sokolovnu

30. ledna 2026 13:52 | Dětmarovice | Michal Slonina

Nejen členové Sokola se v Dětmarovicích těší z nové budovy sokolovny. Tu vedení obce slavnostně otevřelo v lednu. Po letech nahradila starší, nevyhovující budovu.

Firmy znovu ocenily opavskou průmyslovku. Už po 10. získala titul Škola doporučená zaměstnavateli

30. ledna 2026 17:52 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě je školou doporučenou zaměstnavateli. Tento prestižní titul se jí podařilo obhájit už po desáté.

Památkově chráněný Blücherův palác se dočká záchrany. V Opavě začala jeho rekonstrukce

29. ledna 2026 9:31 | Opava | Yvona Fajtová

Jedna z nejvýznamnějších historických budov Opavy se po letech příprav dočkala prvního kroku k opravě. Památkově chráněný Blücherův palác vstupuje do první etapy rekonstrukce. Práce se zaměří na opravu střechy a obnovu kanalizace.

Začíná nová kapitola Blücherova paláce v Opavě. Památkově chráněný objekt se dočká rekonstrukce

28. ledna 2026 21:18 | Opava | Yvona Fajtová

Jedna z nejvýznamnějších historických budov Opavy se po letech příprav dočkala prvního kroku k opravě. Památkově chráněný Blücherův palác vstupuje do první etapy rekonstrukce. Práce se zaměří na opravu střechy a obnovu kanalizace.

Radost a vděčnost. Tříkrálová sbírka na Opavsku překonala další rekord

28. ledna 2026 20:56 | Opava | Yvona Fajtová

Na Opavsku skončil letošní ročník Tříkrálové sbírky nad očekávání úspěšně. Koledníci společně s dárci pomohli vybrat rekordní částku, která Charitě Opava umožní podpořit řadu sociálních a zdravotních služeb.

První galavečer Opavské hospodářské komory byl plný očekávání. Vyhlašovaly se nejúspěšnější startupy

28. ledna 2026 20:32 | Opava | Yvona Fajtová

Kulturní dům Na Rybníčku v Opavě hostil vůbec první galavečer Opavské hospodářské komory. Jeho součástí bylo vyhlášení nejúspěšnějších startupových projektů za loňský rok i setkání podnikatelů z celého regionu.

Byty a do budoucna i stacionář. Chlebičov staví nový dům

28. ledna 2026 11:31 | Opava | Yvona Fajtová

V Chlebičově vyrůstá nový bytový dům na ulici Větrná. Bude zde 9 bytových jednotek, v přízemí vznikne komunitní centrum a do budoucna se počítá i s denním stacionářem pro seniory.

Letní tábory SVČ Opava už jsou téměř zaplněné
Vydáno 18. května 2022 20:28, Opava, Katka Geryková
Do začátku prázdnin zbývá ještě měsíc a půl, nicméně tábory, které připravilo opasvké středisko volného času, jsou téměř obsazené. Šanci získat místo už mají jen jednotky dětí. Zapsat se mohou ovšem také jako náhradníci. Organizátoři letos připravili 3 desítky táborů pro celkem 750 dětí.

Prázdninovou nabídku pobytových i příměstských táborů zveřejnilo Středisko volného času v Opavě se začátkem kalendářního roku. Rodiče reagovali ihned. Tábory, které vyžadují nižší počet účastníků, jako například pobyt u koní nebo výuka ploutvového plavání v bazéně, se zaplnily během několika dní.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Tábory jsme vyhlašovali v lednu, jak je naším zvykem. Byli jsme překvapeni velkým zájmem. V podstatě během ledna a února jsme měli všechny tábory obsazené. Proto jsme zareagovali tím, že jsme naši nabídku rozšířili o další turnusy táborů, o které byl velký zájem.“

Například sportovní tábor má hned tři turnusy. Velký zájem byl také o florbalový, výtvarný či turistický tábor. Nabídka aktivit je široká: děti se mohou naučit sjíždět řeku, starat se o zvířata nebo pracovat v dílně. Milovníci hudby a tance budou nacvičovat muzikál. Táborový čas mohou strávit v ubytovacím zařízení i pod stanem.  Akce jsou určené dětem od šesti do osmnácti let.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Snažili jsme se udržet ceny z loňského roku. Malinko jsme někde museli zdražit, ale je to minimální zdražení.“

Cena je často jedním z výrazných atributů, který zájem o tábory určuje. Každoročně se více dětí hlásí na tábory příměstské. Trvají zpravidla týden. Děti se jich účastní jen během dne a jejich rodiče za ně zaplatí kolem 2 000 korun. Také proto tento typ akcí v nabídce převažuje.

Pobytové tábory jsou nákladnější, protože se do ceny započítává také ubytování. Jejich délka je pět až deset dní. Cena se pohybuje od 4 500 korun až do necelých 5 000 tisíc.

O prázdninách se mohou opavské děti vypravit na 21 příměstských a 9 pobytových táborů, které dohromady čítají 750 míst. Většina je už ale zaplněná.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Pár míst ještě máme. Je to spíš u pobytových táborů. Přijímáme náhradníky. V případě, že by se někdo odhlásil, tak tu možnost náhradníci dostávají.“

Prozatím jsou ještě volná místa na divadelním, fotografickém či stanovém táboře v Tošovicích. Náhradníci se mohou hlásit např. na taneční a technický tábor. Přihlášky středisko volného času stále ještě přijímá, a to až do června.




Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/opavsko/opava/11000031440/letni-tabory-svc-opava-uz-jsou-temer-zaplnene