Po celý den i noc zněla opavskou konkatedrálou slova Bible. Do šestého ročníku čtení se zapojilo na 150 čtenářů i posluchačů a zájem o tuto duchovní akci rok od roku roste.
Lukáš Graca, farník, konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie: “V Opavě se konalo čtení Bible. 24 hodin non-stop. Byl šestý ročník. Přišlo hodně lidí. Na úvod asi nejvíc to mohlo být. Přes 100 lidí. Celkově se zúčastnilo 150 čtenářů a i posluchačů, a i hostů. Cílem je přiblížit především nevěřícím bibli, písmo svaté, ale i věřící v podstatě spojit dohromady, potkat se tady na této akci a mluvit o písmu a podobně.”
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Velmi rád jsem převzal záštitu nad touto překrásnou křesťanskou akcí, 24 hodinové čtení z Bible svaté. A já doufám, že to neprošlo pouze našimi smysly, ale že jsme si z toho také vzali nějaké ponaučení a vzali jsme si ta slova k srdci a budeme z nich žít. Celkem četlo 150 čtenářů a bylo tady vážně hodně zájemců a hostů. A já věřím, že se to všem líbilo a že to třeba přivede nové lidi k církvi, k víře a tady k nám do kostela.”
Petr Kazík, ředitel, Slezské divadlo Opava: “Je to krásná tradice vlastně. A mně to připadá strašně fajn, že se lidi zastaví na chvilku. Někdo tedy stráví celých 24 hodin, ale většinou přijdou na malou chvíli. Jeden něco přečte, další poslouchají. A myslím si, že v té dnešní složité době tahle usebrání mají velký smysl.”
Součástí čtyřiadvacetihodinového čtení Bible byla také vernisáž výstavy Člověk a víra, kde nechybí ani fotografie z Opavy.
Lukáš Graca, farník, konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie: “Je to velká výstava, velkoformátová výstava, která byla na Pražském hradě a potrvá do prvního června. Naše fotografie byla vybrána. Je to fotka s exercicie na lodi, na moři, kde jsme byli v Chorvatsku s naší farnosti. Fotografii vybírali odborníci z několik desítek fotografií, takže mám obrovskou radost, že zrovna tato fotka může být u nás v chrámě.”
Vystaveno bylo také na sto biblí zapůjčených z muzea v Jablunkově, mezi nimi i unikátní exempláře.
Lukáš Graca, farník, konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie: “Tento unikátní kousek je Bible do nepohody, to znamená Bible, která vydrží pod vodou klidně jeden rok v akváriu. Jsou tady i brýle, takže čtenář si může přečíst bibli pod vodou.”
Čtení Bible v Opavě tak opět potvrdilo, že o podobné duchovní i kulturní akce je mezi lidmi stále větší zájem.