Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblíbené Dny Fajne rodiny nabídnou v Ostravě stovky akcí

Ostrava-Centrum |

Dny Fajne rodiny organizuje město Ostrava už popáté. V pěti týdnech, od 15. května do 16. června, nabídnou pestrou paletu nejrůznějších prorodinných aktivit, které pobaví a zaujmou všechny generace. Do přípravy se zapojilo na padesát organizací a spolků. Cílem akce je poskytnout rodinám možnost smysluplného a zábavného trávení společného času.

Dny Fajne rodiny začnou v Ostravě symbolicky na Světový den rodiny. Akce poukazuje na důležitost rodiny v našich životech, přičemž tématu vrací pozornost široké veřejnosti. Účastníci Dnů Fajne rodiny si budou moci vybírat z opravdu bohaté nabídky, zahrnující přibližně stovku akcí.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Připraveny jsou pro ně například interaktivní programy, soutěžní odpoledne, mezigenerační setkání, sousedské slavnosti, tvořivé dílny a další lákavé tipy na příjemně prožité dny. Zažít mohou třeba rodinný piknik, pohádkové odpoledne, tábornický víkend, smažení vaječiny nebo zahradní slavnost. Jak se už stalo zvykem, celou řadu aktivit nachystala na vybraných pobočkách Knihovna města Ostravy."

Ani letos nemohou chybět tradiční populární události jako Ostravský kompot, Muzejní noc, Tátafest, komunitní porubské Sdílko, promenáda v Jubilejní kolonii nebo Den Slezské. Do Dnů Fajne rodiny se v neposlední řadě opět zapojily instituce jako Divadlo loutek Ostrava, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, Národní divadlo moravskoslezské, Planetárium Ostrava, Dopravní podnik Ostrava nebo Ostravské muzeum. Návštěvníci se samozřejmě i v letošním ročníku mohou zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. A to je pouze malá ochutnávka z opulentního menu. Vybere si tedy opravdu každý.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Ostravy: "Stejně tak jako v předchozích letech jsme si i letos dali velmi záležet na tom, abychom sestavili program skutečně zajímavých akcí, které zaujmou všechny napříč generacemi. Naším cílem je nabídnout zdejším rodinám způsob, jak si naplno užít společný den, a to vedle samotných aktivit i přítomnosti svých blízkých. Dnešní doba je mnohdy uspěchaná, což bohužel příliš častému společnému setkávání členů rodiny zrovna nenahrává. Dny Fajne rodiny tak touto poutavou formou zároveň upozorňují na nezastupitelný význam rodiny jako takové. To, že zde vidíme vedle batolat a dětí nejen rodiče, ale i jejich šťastné babičky a dědečky, je pro nás důkazem, že tento projekt má skutečně smysl. Proto by nás všechny, kteří jsme se na jeho realizaci podíleli, moc potěšilo, kdyby jej využilo ke svému pobavení co nejvíce lidí. Jste opravdu všichni srdečně vítáni."

Veškeré informace o programu Dnů Fajne rodiny najdete na internetových stránkách a facebookovém profilu akce.

Ke Světovému dni rodiny se také 14. května 2024 od 16 hodin uskuteční slavnostní koncert Ústřední hudby Armády České republiky. Na ostravském Masarykově náměstí společně s vojenskou hudbou vystoupí rovněž několik sólistů, budou mezi nimi Radka Fišarová, Martin Chodúr, Kateřina Dabrowská nebo Bronislav Palowski. Taktovky se chopí velitel Ústřední hudby Armády České republiky a její hlavní dirigent, pplk. Jaroslav Šíp.

Nahlásit chybu


K tématu

Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek pomůže i poradí s péčí o příbuzné, či osamocené

4. srpna 2025 14:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Komplexní pomoc všem, kteří to potřebují. To vše zvládá Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek. Od rozvozů obědů, přes terénní službu až po školení a poradenskou činnost těm, kteří se chtějí doma starat o své blízké.

Týden plný her a porozumění pro děti s autismem ve Frýdku-Místku

14. července 2025 15:53 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Už popáté uspořádala ADRA Frýdek-Místek příměstský tábor pro děti s poruchou autistického spektra. I letos se konal v oblíbeném Faunaparku, ale hodně do něj promluvilo počasí. O dvacet dětí se staral tým dobrovolníků, kteří s nimi vytvářeli vztahy, hráli hry a pomáhali jim s rozvojem.

Klienti Handicap centra Škola života pečují o venkovní zahrádku ve Frýdku-Místku

11. srpna 2025 11:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Handicap centrum Škola života ve Frýdku-Místku prošlo malou transformací. V péči o klienty se zdravotním i mentálním postižením se ale nic nezměnilo. Díky podpoře města mají klienti nově k dispozici venkovní záhon, o který se sami starají.


Třináctiletá dívka oznámila požár zahradního domku, hasiči uchránili majetek za pět milionů

Dnes 10:46 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. července u požáru dřevěného zahradního domku v Domoradovicích, místní části Hradce nad Moravicí. Událost na tísňovou linku oznámila třináctiletá dívka. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun, hasiči ale rychlým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům i další majetek v hodnotě zhruba pěti milionů korun.

Káva, která pomáhá. Nemocniční kavárna v Opavě už čtyři roky podporuje pacienty

10. července 2026 9:35 | Opava | Yvona Fajtová

Šálek kávy, vlídné slovo a lidská podpora. Tak funguje kavárna Nadace Pavla Novotného v areálu Moravskoslezské nemocnice Opava. Už čtyři roky pomáhá onkologickým pacientům i jejich blízkým zvládat nejtěžší životní chvíle.

Motocyklista po střetu s autem vyjel do pole, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Dnes 10:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v sobotu 11. července odpoledne na silnici II/477 mezi Řepištěm a Vratimovem. Při předjíždění se tam střetlo osobní auto Hyundai s motocyklem Kawasaki. Motorkář po kolizi vyjel mimo silnici do pole a se zraněními byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

Ostravští celníci na dálnici zajistili 16 tun nelegálního tabáku

10. července 2026 10:40 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.

Hasiči v Miloticích nad Opavou převzali do užívání novou hasičskou zbrojnici

Včera 15:58 | Bruntál | Karel Soukop

Hasiči v Miloticích nad Opavou právě převzali do užívání novostavbu své hasičské zbrojnice. Ta byla postavena v posledních dvou letech nákladem přes 13 milionů korun a stane se novou dominantou obce.

Kreativní středa v Malé Kodani nabídla kreslení s Elen. Výsledná koláž bude vystavena na radnici

10. července 2026 13:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Malá Kodaň v centru Ostravy v létě žije. Dvě středy v měsíci se zde lidé scházejí za kulturou a tvořením. Tento týden nebyl výjimkou. Organizátoři si pro návštěvníky připravili kreativní podvečer s umělkyní Elen.

Policisté při preventivní akci kontrolovali lidi na vodě i na břehu Žermanické přehrady

10. července 2026 17:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Plavce, vůdce plavidel, ale i rekreanty na březích zkontrolovali v pátek policisté, kteří vyrazili k Žermanické přehradě.

Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

9. července 2026 22:57 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

V útulku pro psy v Třebovicích se uskutečnilo každoroční setkání opatrovníků.

9. července 2026 13:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud zvažujete pořízení psa z útulku, určitě to udělejte. Vyplynulo to s dalšího setkání opatrovníků, které pořádá Třebovické zařízení pro ztracené psy. Někteří z nich už mají i třetího pejska a moc si pochvalují jejich přátelskou povahu.

Havířov řeší problém s auty, která blokují průjezd hasičům

9. července 2026 16:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Špatně zaparkovaná auta ve vnitroblocích mohou hasičům výrazně zkomplikovat cestu k požárům. Havířov proto upravuje problémové lokality, zpřísňuje kontroly a ve spolupráci s hasiči hledá řešení, která zajistí bezpečný průjezd záchranné techniky.

Ostravská Malá Kodaň ožila kreativním programem

Včera 13:06 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Letní oživení ostravského nábřeží pokračuje. Oblast Malá Kodaň láká na originální program a tvoření u řeky. Tento týden patřil malování.

Prázdninový festival Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí v Ostravě

9. července 2026 14:43 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.

Pozorný soused v Ostravě- Muglinově pomohl dopadnout zloděje žebříku

9. července 2026 13:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Strážníci v úterý dopoledne dopadli muže, který v Ostravě- Muglinově ukradl ze zahrady dřevěný žebřík. Zloděje prozradil pozorný soused, který jeho podezřelé chování okamžitě nahlásil policii.

Nové cisterny získali hasiči v Martinově a Plesné. Nahradí 40 let starou techniku

9. července 2026 12:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě pokračuje obměna techniky dobrovolných sborů hasičů. Tentokrát dostaly cisterny jednotky z Martinova a z Plesné, kde nahradí už více než 40 let starou techniku.

Cyklistické helmy zachraňují životy. Tým silniční bezpečnosti radil u Dakoty

9. července 2026 12:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Na cyklostezce u restaurace Dakota v Ostravě bylo rušno a podle množství policistů to mohlo vypadat, že se něco stalo. Jednalo se ale pouze o preventivní akci, zaměřenou na cyklisty. Ti se tak mohli dozvědět důležité informace a nebo si nechat označit kolo.

Nová šance pro kariéru. Slezská Ostrava otevřela bezplatné Kariérní centrum

8. července 2026 14:17 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Hledání nového zaměstnání, návrat do práce po rodičovské nebo touha po profesní změně bývají pro mnoho lidí náročnou výzvou. Pomocnou ruku od června nově nabízí bezplatné Kariérní centrum ve Slezské Ostravě.

Oblíbené Dny Fajne rodiny nabídnou v Ostravě stovky akcí
Vydáno 8. května 2024 11:20, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček
Dny Fajne rodiny organizuje město Ostrava už popáté. V pěti týdnech, od 15. května do 16. června, nabídnou pestrou paletu nejrůznějších prorodinných aktivit, které pobaví a zaujmou všechny generace. Do přípravy se zapojilo na padesát organizací a spolků. Cílem akce je poskytnout rodinám možnost smysluplného a zábavného trávení společného času.

zdroj foto: Dny Fajne rodiny

Dny Fajne rodiny začnou v Ostravě symbolicky na Světový den rodiny. Akce poukazuje na důležitost rodiny v našich životech, přičemž tématu vrací pozornost široké veřejnosti. Účastníci Dnů Fajne rodiny si budou moci vybírat z opravdu bohaté nabídky, zahrnující přibližně stovku akcí.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Připraveny jsou pro ně například interaktivní programy, soutěžní odpoledne, mezigenerační setkání, sousedské slavnosti, tvořivé dílny a další lákavé tipy na příjemně prožité dny. Zažít mohou třeba rodinný piknik, pohádkové odpoledne, tábornický víkend, smažení vaječiny nebo zahradní slavnost. Jak se už stalo zvykem, celou řadu aktivit nachystala na vybraných pobočkách Knihovna města Ostravy."

Ani letos nemohou chybět tradiční populární události jako Ostravský kompot, Muzejní noc, Tátafest, komunitní porubské Sdílko, promenáda v Jubilejní kolonii nebo Den Slezské. Do Dnů Fajne rodiny se v neposlední řadě opět zapojily instituce jako Divadlo loutek Ostrava, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, Národní divadlo moravskoslezské, Planetárium Ostrava, Dopravní podnik Ostrava nebo Ostravské muzeum. Návštěvníci se samozřejmě i v letošním ročníku mohou zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. A to je pouze malá ochutnávka z opulentního menu. Vybere si tedy opravdu každý.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Ostravy: "Stejně tak jako v předchozích letech jsme si i letos dali velmi záležet na tom, abychom sestavili program skutečně zajímavých akcí, které zaujmou všechny napříč generacemi. Naším cílem je nabídnout zdejším rodinám způsob, jak si naplno užít společný den, a to vedle samotných aktivit i přítomnosti svých blízkých. Dnešní doba je mnohdy uspěchaná, což bohužel příliš častému společnému setkávání členů rodiny zrovna nenahrává. Dny Fajne rodiny tak touto poutavou formou zároveň upozorňují na nezastupitelný význam rodiny jako takové. To, že zde vidíme vedle batolat a dětí nejen rodiče, ale i jejich šťastné babičky a dědečky, je pro nás důkazem, že tento projekt má skutečně smysl. Proto by nás všechny, kteří jsme se na jeho realizaci podíleli, moc potěšilo, kdyby jej využilo ke svému pobavení co nejvíce lidí. Jste opravdu všichni srdečně vítáni."

Veškeré informace o programu Dnů Fajne rodiny najdete na internetových stránkách a facebookovém profilu akce.

Ke Světovému dni rodiny se také 14. května 2024 od 16 hodin uskuteční slavnostní koncert Ústřední hudby Armády České republiky. Na ostravském Masarykově náměstí společně s vojenskou hudbou vystoupí rovněž několik sólistů, budou mezi nimi Radka Fišarová, Martin Chodúr, Kateřina Dabrowská nebo Bronislav Palowski. Taktovky se chopí velitel Ústřední hudby Armády České republiky a její hlavní dirigent, pplk. Jaroslav Šíp.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000042938/oblibene-dny-fajne-rodiny-nabidnou-v-ostrave-stovky-akci