Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agility park v Hrabůvce ničí vandalové

Ostrava-Jih |

Agility park v Hrabůvce byl otevřen teprve nedávno. Pejskařům ho vedení města předalo k užívání letos koncem května. Přesto ho už teď čekají opravy. Překážky totiž poničili vandalové.

Vandalové se nezastaví před ničím a ničí vše, co jim přijde pod ruku, Zničili dokonce i některé překážky v nově otevřeném agility parku v Hrabůvce, který vznikl díky participativnímu rozpočtu za zhruba 380 tisíc korun. Slavnostně se otevřel teprve na konci letošního května. 

“Můžu říct, že jsem nesmírně potěšena, že se lidé zapojují. mají nápady, že pak hlasujou a že se nám podaří takový projekt realizovat.Proč jsme tady dneska se sešli, důvodwm jw to, že bohužel toto hřiště podléhá ve velké míře vandalismu. V této chvíli už jsou tady škody zhruba za 30 tisíc korun. Ráda bych proto apelovala na všechny naše občany, aby v případě, že uvidí, že zde dochází k nějakému nevhodnému chování a jednání, aby to nahlásili buď na odbor dopravy a komunálních služeb našeho úřadu, nebo přímo městské policii na linku 156,L uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Agility park bude opraven do konce září. Hřiště nejenže ničí vandalové, ale objevují se i případy, že ho zneužívají cvičitelé psů. Jednoduše ho uzavřou a za peníze tady dávají soukromé hodiny pejskařům. 

Je to veřejně přístupné hřiště a tato aktivita je taky v rozporu s řádem tohoto hřiště a je taky možno ji hlásit jak na úřad, tak městské policii,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Radnice se proto rozhodla, že lidem zajistí cvičitelku psů. K dispozici jim bude zcela zdarma jednou týdně. Odkdy, to se dozvíte na facebooku nebo na webu úřadu. Z participativního rozpočtu se v poslední době podařil zrealizovat mimo jiné Altán u Základní školy Dvorského, nebo kapličku v Pískových dolech. Projekty z letošního projektu Společně tvoříme Jih budou představeny v nejbližších dnech jak v Jižních listech, na fb i na webu úřadu.

Nahlásit chybu


K tématu

Milovníky psů v Ostravě potěší akce Pes přítel na Jihu

29. dubna 2025 11:11 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Milovníci psů z Ostravy si opět přijdou na své. 10. května se na psí louce v Bělském Lese koná přátelský festival Pes – přítel na Jihu. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program určen pro čtyřnohé mazlíčky, jejich majitele i děti. Například psí agility, fyzioterapie nebo dog dancing.

Agility hřiště u Bělského lesa už slouží pejskařům

23. prosince 2025 12:36 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Bělském lese vyrostlo díky participativnímu rozpočtu nové agility hřiště. Nachází se poblíž tramvajové smyčky u ulice Svornosti, nedaleko mateřské školy U Lesa. Areál je umístěn mezi vzrostlými stromy a nabízí bezpečné místo pro volné proběhnutí psů i jejich trénink. Překážky jsou různorodé a vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější týmy. Pejskaři tu najdou klasické slalomové tyče, houpačku, tunel, šikmou stěnu, kladinu, skokovou překážku i speciální schody. Hřiště je volně přístupné. Jeho vybudování si vyžádalo zhruba 600 tisíc korun.

V případu vandalského poškození více než 40 aut hledají policisté ženu ze záznamu kamery

27. března 2025 13:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Při vyšetřování případu více než 40 poškozených vozidel v ulicích Frýdku-Místku se policisté obrátili na veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění totožnosti ženy, kterou v uvedené době zachytila bezpečnostní kamera.


Policistům se podařilo dopadnout jednoho z kyberšmejdů. Hráli to na policistu a bankéře

Včera 12:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravští kriminalisté poslali do vazby muže, který jako kurýr přebíral peníze od poškozených v rámci dnes už známého podvodu s falešným policistou a bankéřem. Podvodníci oběť tlačili do „tajné mise“ a vyhrožovali trestným činem.

Ostrava nabízí v centru volná parkovací místa. Volno je také v parkovacím domě u MNO

Včera 11:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava se snaží vylepšovat možnosti parkování po celém městě. Dokončen byl například parkovací dům v Porubě u Pokladu, u fifejdské nemocnice, ale i řada dalších ploch a objektů. K dispozici je také podzemní parkoviště pod bytovým domem Nové Lauby u Masarykova náměstí.

Po dvou vážných nehodách v Krnově skončilo v nemocnici šest lidí

Včera 12:26 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Zhoršené počasí včera v Krnově vyústilo ve dvě vážné kolize. Čelní střet aut a zaklíněný řidič kamionu si vyžádali zásah vrtulníku i vyprošťovací techniky. Silnice v kraji jsou už sice sjízdné, policie však nadále varuje před rizikem smyku.

Poruba hostila soustředění tanečníků před MČR. Tréninky prověřily jejich kondici

Včera 17:36 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se sjeli ti nejlepší tanečníci. Dům farnosti totiž hostil intenzivní soustředění před blížícím se mistrovstvím republiky v latinskoamerických tancích.

O projekt Stravenka F-M je mezi lidmi bez domova obrovský zájem

18. února 2026 20:00 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sociální projekt Stravenka F≈M, který město realizuje ve spolupráci se Slezskou diakonií, má za sebou další rok fungování. Lidé bez domova mohou ve Frýdku-Místku díky němu už od roku 2023 za úklid veřejných prostranství získat stravenky na nákup potravin.

Záchranáři vyjížděli k třinácti dopravním nehodám během jednoho dne

Včera 12:52 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Sníh a mráz včera v Moravskoslezském kraji výrazně zkomplikovaly dopravu. Záchranáři zasahovali u třinácti nehod, nejhorší situace byla na Bruntálsku. Kromě vážných zranění museli zdravotníci bojovat i s nebezpečným podchlazením uvízlých řidičů.

Základní školy zaplnili budoucí prvňáčci. O zápisy byl v Opavě velký zájem

18. února 2026 20:26 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhly zápisy do prvních tříd základních škol. Letos nově už v polovině února, aby měli rodiče více času na případné řešení odkladů a školám má posun z dubna usnadnit plánování kapacit.

Hasiči z Koblova a Antošovic mají rafty i neoprény. Ostrava vybavila všechny dobrovolné sbory

17. února 2026 16:24 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Některé části Slezské Ostravy byly při povodních v roce 2024 silně zasaženy a při tom se ukázala důležitost dobrovolných sborů hasičů. Město nyní vybavilo všechny jednotky novou technikou a materiálem, aby byly na podobné situace lépe připraveny. Hasiči z Koblova a Antošovic dokonce dostali rafty a speciální obleky do vody.

Stavba jižního obchvatu Opavy běží i v zimě a míří k listopadovému otevření

18. února 2026 8:26 | Opava | Yvona Fajtová

Stavba jižního obchvatu Opavy, který zároveň poslouží jako obchvat Otic, běží přesně rok. Podle Ředitelství silnic a dálnic pokračují práce podle harmonogramu a nová silnice by měla být uvedena do provozu letos v listopadu.

V Havířově se učí rodiče poskytovat první pomoc novorozencům, o školení je velký zájem

17. února 2026 10:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Správné uvolnění dýchacích cest i resuscitace má u novorozenců svá specifika. Moravskoslezská nemocnice v Havířově proto pořádá pro rodiče praktické školení, o které je velký zájem.

Lešenáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 40 000 Kč/měsíc

ZŠ Pokorného se zapojila do Týdne wellbeingu. Poruba jej podporuje dlouhodobě

Včera 17:39 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Škola jako prostředí, kde se žáci i učitelé cítí dobře. To je poslání iniciativy Wellbeing, která pro školy každoročně pořádá také celorepublikovou týdenní akci. Opět se do ní zapojila i porubská ZŠ Karla Pokorného.

Reprezentační ples Ostravy-Poruby zaplnil DK Poklad. Hlavními hvězdami byli Tereza Mašková a Tomáš Savka

Včera 15:38 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Reprezentační ples radnice Ostravy-Poruby se už počtvrté uskutečnil v Domě kultury Poklad. Návštěvníkům nabídl hvězdný hudební program, taneční vystoupení i bohatou tombolu. Atmosféra byla podle organizátorů i hostů výjimečná.

Mariánskohorská radnice prochází další etapou rekonstrukce. Zvýší komfort pro občany i zaměstnance

Na mariánskohorské radnici je nyní slyšet stavební ruch. V levé části přízemí hlavní budovy probíhá dlouho plánovaná rekonstrukce radnice, která se týká prostor matriky, ohlašovny pobytů, podatelny i pokladny.

Noční klid letos poruší 42 akcí v Ostravě. Město se snaží jejich počet nezvyšovat

Včera 11:05 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Stejně jako každý rok byly v Ostravě vybrány kulturní, společenské a sportovní akce, které dostaly výjimku ze zákona o rušení nočního klidu. V roce 2026 bude takových akcí celkem 42, což je podobné množství jako v předchozích letech.

Domovní schůze Na stojáka. Mariánskohorská radnice vyráží za nájemníky přímo do domů

Mariánskohorská radnice zefektivnila komunikaci s nájemníky obecních bytů. Zavedla schůze Na stojáka a nově tak za nimi vyráží přímo do domů.

SDO Brontosauři kvůli vodě rekonstruují jízdárnu, po 25 letech získá i nový povrch

18. února 2026 19:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Jízdárnu SDO Brontosauři dlouhodobě trápí voda. Oddíl proto přistoupil k celkové rekonstrukci, která zajistí její lepší odvod. Díky přispění městského obvodu získá jízdárna po 25 letech nový povrch a počítá se taky s výměnou ohrazení. Hotovo by mohlo být ještě letos.

Agility park v Hrabůvce ničí vandalové
Vydáno 18. září 2018 23:54, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Agility park v Hrabůvce byl otevřen teprve nedávno. Pejskařům ho vedení města předalo k užívání letos koncem května. Přesto ho už teď čekají opravy. Překážky totiž poničili vandalové.

Vandalové se nezastaví před ničím a ničí vše, co jim přijde pod ruku, Zničili dokonce i některé překážky v nově otevřeném agility parku v Hrabůvce, který vznikl díky participativnímu rozpočtu za zhruba 380 tisíc korun. Slavnostně se otevřel teprve na konci letošního května. 

“Můžu říct, že jsem nesmírně potěšena, že se lidé zapojují. mají nápady, že pak hlasujou a že se nám podaří takový projekt realizovat.Proč jsme tady dneska se sešli, důvodwm jw to, že bohužel toto hřiště podléhá ve velké míře vandalismu. V této chvíli už jsou tady škody zhruba za 30 tisíc korun. Ráda bych proto apelovala na všechny naše občany, aby v případě, že uvidí, že zde dochází k nějakému nevhodnému chování a jednání, aby to nahlásili buď na odbor dopravy a komunálních služeb našeho úřadu, nebo přímo městské policii na linku 156,L uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Agility park bude opraven do konce září. Hřiště nejenže ničí vandalové, ale objevují se i případy, že ho zneužívají cvičitelé psů. Jednoduše ho uzavřou a za peníze tady dávají soukromé hodiny pejskařům. 

Je to veřejně přístupné hřiště a tato aktivita je taky v rozporu s řádem tohoto hřiště a je taky možno ji hlásit jak na úřad, tak městské policii,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Radnice se proto rozhodla, že lidem zajistí cvičitelku psů. K dispozici jim bude zcela zdarma jednou týdně. Odkdy, to se dozvíte na facebooku nebo na webu úřadu. Z participativního rozpočtu se v poslední době podařil zrealizovat mimo jiné Altán u Základní školy Dvorského, nebo kapličku v Pískových dolech. Projekty z letošního projektu Společně tvoříme Jih budou představeny v nejbližších dnech jak v Jižních listech, na fb i na webu úřadu.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000016989/agility-park-v-hrabuvce-nici-vandalove