Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ se chystají na zápisy. V Ostravě-Jihu přivítají téméř 900 prvňáčků

Ostrava-Jih |

Základní školy v Ostravě-Jihu se připravují na zápisy dětí do prvních tříd. Probíhat budou ve dnech 7. a 8. dubna. V současné době základní školy navštěvuje bezmála 7 a půl tisíce žáků. Kapacita je přitom mnohem vyšší, téměř dvakrát tolik.

Bezmála 900 prvňáčků přivítají v novém školním roce základní školy v Ostravě-Jihu. Je to přibližně stejný počet jako loni. A mají z čeho vybírat. Školy jim nabízejí pestrou škálu vzdělávacích programů.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Ať jsou to programy zaměřené na rozšířenou výuku cizích jazyků, matematiky, přírodovědných předmětů, informatiky. Ať se jedná o bilingvní výuku, výuku metodou kvil, enviromentální vzdělávání. Jsou tady třídy pro talentované žáky, speciální třídy.”

ZŠ Krestova bude pro prvňáčky otevírat dvě třídy. Jednu s všestranným zaměřením a druhá bude speciálně zaměřena na angličtinu.

Věra Rymiecová, ředitelka ZŠ Krestova: “Rodiče, kteří se rozhodnou pro angličtinu se nemusí obávat, pokud jejich dítě nemělo anglický jazyk v MŠ. Vše se na naší škole naučí hravou formou.” 

K zápisům budou základní školy prvňáčky lákat různými způsoby.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Některé školy chystají buď virtuální prohlídku školy. Některé připravily besedu s rodiči."

Rodiče se budou moci rozhodnout, pro tu školu, která jejich dětem vyhovuje nejvíce Nehledě na to, jak je daleko od bydliště. Spádovou oblastí je totiž celý městský obvod. Vše o zaměření základních škol, prohlídkách a zápisech najdete na webu školy na Jihu.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Základní škola v Horní Suché přivítala nové prvňáčky

2. září 2025 10:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Základní škola v Horní Suché slavnostně přivítala 31 nový prvňáčků. Na ty čekal pestrý program tak, aby na svůj první den ve škole děti nikdy nezapomněly.

Začal školní rok, pro prvňáčky to byl velký den

1. září 2025 11:47 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Školáci po prázdninách opět usedli do lavic. Začal nový školní rok a pro ty nejmenší to byl také první den ve škole. Ve Frýdku-Místku přivítal prvňáčky primátor na 11. základní škole.

Na ZŠ Mendelova v Karviné-Hranicích zažili letošní prvňáčci pasování v kouzelnickém duchu

1. září 2025 18:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Na Základní škole Mendelova přivítali letošní prvňáčky. Že se jednalo o skutečně mimořádný zážitek, potvrdil nejen koncept celého pasování, ale také jejich neskrývaná radost.


Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Soutěž Zlatá beruška zná vítěze. Nejlepší školky v centru města převzaly ocenění

26. června 2026 14:24 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Být úspěšnou mateřskou školou znamená dělat pro děti něco navíc. Právě na takové projekty se zaměřuje tradiční soutěž Zlatá beruška. Radnice i letos vybrala tři nejlepší školky, které vynikají svým nadstandardním přístupem. Jednou z nich byla mateřská škola Ostrčilova.

Náhodné projíždění strážníků v Ostravě vedlo k dopadení agresivního zloděje

26. června 2026 12:15 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nakradl věci v obchodě a při útěku napadl ochranku. Ostravští strážníci během své běžné obhlídky narazili na zraněného pracovníka ochranky, který je upozornil na prchajícího lupiče. Hlídka se okamžitě vydala po jeho stopách a po krátkém pronásledování muže dopadla. 27letý pachatel se ke krádeži i napadení přiznal a skončil v rukou policie.

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

25. června 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty. Projekt navazuje na zimní bruslení

25. června 2026 16:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

25. června 2026 16:24 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty díky podpoře radnice. Zapojily se všechny školky

25. června 2026 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

ZŠ se chystají na zápisy. V Ostravě-Jihu přivítají téméř 900 prvňáčků
Vydáno 8. února 2021 8:40, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Základní školy v Ostravě-Jihu se připravují na zápisy dětí do prvních tříd. Probíhat budou ve dnech 7. a 8. dubna. V současné době základní školy navštěvuje bezmála 7 a půl tisíce žáků. Kapacita je přitom mnohem vyšší, téměř dvakrát tolik.

Bezmála 900 prvňáčků přivítají v novém školním roce základní školy v Ostravě-Jihu. Je to přibližně stejný počet jako loni. A mají z čeho vybírat. Školy jim nabízejí pestrou škálu vzdělávacích programů.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Ať jsou to programy zaměřené na rozšířenou výuku cizích jazyků, matematiky, přírodovědných předmětů, informatiky. Ať se jedná o bilingvní výuku, výuku metodou kvil, enviromentální vzdělávání. Jsou tady třídy pro talentované žáky, speciální třídy.”

ZŠ Krestova bude pro prvňáčky otevírat dvě třídy. Jednu s všestranným zaměřením a druhá bude speciálně zaměřena na angličtinu.

Věra Rymiecová, ředitelka ZŠ Krestova: “Rodiče, kteří se rozhodnou pro angličtinu se nemusí obávat, pokud jejich dítě nemělo anglický jazyk v MŠ. Vše se na naší škole naučí hravou formou.” 

K zápisům budou základní školy prvňáčky lákat různými způsoby.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Některé školy chystají buď virtuální prohlídku školy. Některé připravily besedu s rodiči."

Rodiče se budou moci rozhodnout, pro tu školu, která jejich dětem vyhovuje nejvíce Nehledě na to, jak je daleko od bydliště. Spádovou oblastí je totiž celý městský obvod. Vše o zaměření základních škol, prohlídkách a zápisech najdete na webu školy na Jihu.cz.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000023978/zs-se-chystaji-na-zapisy-v-ostravejihu-privitaji-temer-900-prvnacku