Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu se uskuteční přátelský festival Pes přítel na Jihu. Nabídne zábavu i odborné besedy

Ostrava-Jih |

Městský obvod Ostrava-Jih připravuje akci pro všechny milovníky psů. Přátelský festival Pes přítel na Jihu. Nabídne nejen zábavu, ale také spoustu odborných přednášek.

V obvodu Ostrava-Jih žije bezmála 6 tisíc pejskařů, kteří se starají o téměř 6 a půl tisíce čtyřnohých miláčků. Historicky poprvé se nejen pro ně uskuteční festival Pes přítel na Jihu.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Je pro všechny jak pejskaře tak nepejskaře, aby se přišli podívat, přišli se pobavit. Bude tam spousta zábavy a rovněž také odborné věci ohledně chovu psů, ohledně toho, jak bychom se měli vzájemně psi i lidé, navíc ve městě k sobě chovat tak, aby nám všem bylo dobře.”
Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Na akci 4. června v Ostravě bude dog frisbee, dále dog dancing, přehlídka různých psích plemen, psí fyzioterapeut. Budou tam různé přednášky od výchovy psa, ohledně jeho výživy, jak si pejska vybrat, kdy si ho pořídit, jak moc se mu věnovat.”

Odborným garantem kvality festivalu je právě Adriana Slezáková, která se svými pejsky vyhrává jak u nás, tak v zahraničí.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Svých jsme měla 8. Dosáhla jsem s nimi titulu mistra světa. Jsou bez průkazu původu, potom několika titulů Mistrů republiky.”

Vycvičit psa není úplně jednoduché.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Pokud máte štěstí na šikovného, tak je to rok a půl práce a pokud je to ňouma a nebo mu to hodně dlouho trvá, tak je 2 a půl až 3 roky práce než se z něho stane .závodní pes. Je důležité s ním v první řadě cvičit základní poslušnost. Ta se cvičí od 3 měsíců. To je důležitá informace, protože lidé si myslí, že mají se psem chodit na cvičák až někdy v půl roce, takže určitě se vždycky se psem začíná od 3 měsíců. Řekla bych, že Border kolie. Je to moje srdcové plemeno, takže Border kolie je asi nejlépe učenlivý pes."

Na akci nebude chybět ani ukázka Agility a výcvik psů a soutěž o největšího psího sympaťáka.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Jsou to překážky na agility. Tady vidíme zrovna skokové, slalom a tunel. Tvoří potom parkour a zónové překážky. To znamená Áčko, kladina a houpačka, dále kruh, dálka, dvojitý skok a tak dále.”

Nejtěžší překážkou je pro pejsky slalom.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Kolikrát když naučíme psa slalom, tak máme chuť si dát panáka, protože to je ta nejtěžší překážka, která nás v agility čeká. Určitě tak dva až 3 měsíce, ale každá překážka je rozfázovaná, ale zrovna ten slalom potvora, ten trvá nejdéle.”

Festival se uskuteční v sobotu 4. června na louce pod Lidlem v Městské části Bělský les. Je to poblíž ulice Plzeňská a Zdeňka Chalabaly. Veškeré informace najdete na webu a FB radnice.

Nahlásit chybu


K tématu

Setkání vzájemného porozumění v Ostravě bylo věnováno dětem ze zaplavených oblastí

4. července 2025 11:01 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Taneční a pěvecká vystoupení. Tak vypadalo Setkání vzájemného porozumění v Ostravě. Akce se letos zaměřila na podporu dětí z oblastí zasažených loňskými záplavami.

Festival pod Kaštany je o pohodě i podpoře muzikantů

19. července 2025 11:43 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Festival pod Kaštany opět rozezněl zahradu Nového Slunce. Spojil profesionální hudebníky s amatérskými nadšenci a ve dvou dnech nabídl program na dvou scénách.

Festival Štěrkovna Open Music rozvíjí svůj ekologický přístup

11. srpna 2025 10:56 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Festival Štěrkovna Open Music, který se letos konal na konci července na břehu Hlučínského jezera, patří mezi desítku nejlepších malých festivalů v Evropě. V posledních letech festival rozvíjí svůj ekologický přístup. Pod označením Trvale udržitelná zábava hledá cesty, jak pořádat kulturní akci šetrněji k přírodě.


Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Soutěž Zlatá beruška zná vítěze. Nejlepší školky v centru města převzaly ocenění

26. června 2026 14:24 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Být úspěšnou mateřskou školou znamená dělat pro děti něco navíc. Právě na takové projekty se zaměřuje tradiční soutěž Zlatá beruška. Radnice i letos vybrala tři nejlepší školky, které vynikají svým nadstandardním přístupem. Jednou z nich byla mateřská škola Ostrčilova.

Náhodné projíždění strážníků v Ostravě vedlo k dopadení agresivního zloděje

26. června 2026 12:15 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nakradl věci v obchodě a při útěku napadl ochranku. Ostravští strážníci během své běžné obhlídky narazili na zraněného pracovníka ochranky, který je upozornil na prchajícího lupiče. Hlídka se okamžitě vydala po jeho stopách a po krátkém pronásledování muže dopadla. 27letý pachatel se ke krádeži i napadení přiznal a skončil v rukou policie.

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

25. června 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty. Projekt navazuje na zimní bruslení

25. června 2026 16:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

25. června 2026 16:24 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty díky podpoře radnice. Zapojily se všechny školky

25. června 2026 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

V Ostravě-Jihu se uskuteční přátelský festival Pes přítel na Jihu. Nabídne zábavu i odborné besedy
Vydáno 24. května 2022 17:54, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Městský obvod Ostrava-Jih připravuje akci pro všechny milovníky psů. Přátelský festival Pes přítel na Jihu. Nabídne nejen zábavu, ale také spoustu odborných přednášek.

V obvodu Ostrava-Jih žije bezmála 6 tisíc pejskařů, kteří se starají o téměř 6 a půl tisíce čtyřnohých miláčků. Historicky poprvé se nejen pro ně uskuteční festival Pes přítel na Jihu.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Je pro všechny jak pejskaře tak nepejskaře, aby se přišli podívat, přišli se pobavit. Bude tam spousta zábavy a rovněž také odborné věci ohledně chovu psů, ohledně toho, jak bychom se měli vzájemně psi i lidé, navíc ve městě k sobě chovat tak, aby nám všem bylo dobře.”
Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Na akci 4. června v Ostravě bude dog frisbee, dále dog dancing, přehlídka různých psích plemen, psí fyzioterapeut. Budou tam různé přednášky od výchovy psa, ohledně jeho výživy, jak si pejska vybrat, kdy si ho pořídit, jak moc se mu věnovat.”

Odborným garantem kvality festivalu je právě Adriana Slezáková, která se svými pejsky vyhrává jak u nás, tak v zahraničí.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Svých jsme měla 8. Dosáhla jsem s nimi titulu mistra světa. Jsou bez průkazu původu, potom několika titulů Mistrů republiky.”

Vycvičit psa není úplně jednoduché.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Pokud máte štěstí na šikovného, tak je to rok a půl práce a pokud je to ňouma a nebo mu to hodně dlouho trvá, tak je 2 a půl až 3 roky práce než se z něho stane .závodní pes. Je důležité s ním v první řadě cvičit základní poslušnost. Ta se cvičí od 3 měsíců. To je důležitá informace, protože lidé si myslí, že mají se psem chodit na cvičák až někdy v půl roce, takže určitě se vždycky se psem začíná od 3 měsíců. Řekla bych, že Border kolie. Je to moje srdcové plemeno, takže Border kolie je asi nejlépe učenlivý pes."

Na akci nebude chybět ani ukázka Agility a výcvik psů a soutěž o největšího psího sympaťáka.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Jsou to překážky na agility. Tady vidíme zrovna skokové, slalom a tunel. Tvoří potom parkour a zónové překážky. To znamená Áčko, kladina a houpačka, dále kruh, dálka, dvojitý skok a tak dále.”

Nejtěžší překážkou je pro pejsky slalom.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Kolikrát když naučíme psa slalom, tak máme chuť si dát panáka, protože to je ta nejtěžší překážka, která nás v agility čeká. Určitě tak dva až 3 měsíce, ale každá překážka je rozfázovaná, ale zrovna ten slalom potvora, ten trvá nejdéle.”

Festival se uskuteční v sobotu 4. června na louce pod Lidlem v Městské části Bělský les. Je to poblíž ulice Plzeňská a Zdeňka Chalabaly. Veškeré informace najdete na webu a FB radnice.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000031561/v-ostravejihu-se-uskutecni-pratelsky-festival-pes-pritel-na-jihu-nabidne-zabavu-i-odborne-besedy