Jan Vácha, ml. žák, Vysočina: "Nejtěžší byla trať na pět set metrů, protože je nejdelší a já moc na ty delší tratě nejsem."
Starší žáci v boji o postup často chybovali na startu, který si pak někteří z nich zopakovali i čtyřikrát.
Martin Strunz, st. žák, Ústecký kraj: "V zatáčkách bylo málo místa, jsme všichni stejně silní, tak se tam máme problém dostat, zakopáváme o sebe, pak někdo spadne, tak se to musí opakovat."
Jiří Dítě, mezinárodní rozhodčí: "Tam se děje to, že závodníci jsou nedočkaví, chtějí bodovat, tak nám ujedou dřív, než zazní výstřel anebo když se nám nevejdou do zatáčky a spadnou, tak my to pískáme, aby měli všichni stejnou šanci."
V závodech na 333 metrů si olympijské zlato v mladších žácích vybojoval Martin Štohanzl, stříbrný byl Ondřej Buchtela a bronzovou medaili získal Filip Zadina. Mladší žačky se umístily takto: bronzová byla Karolína Hornická, stříbrná Noemi Neubauerová a zlatá Denisa Pytlíková. Mezi staršími žáky zabodovali bronzový Vojtěch Budík, stříbrný David Nesvadba a zlatý Lukáš Vlček. V kategorii starších žákyň získala bronz Dominika Lásková, stříbro Dominika Vopravilová a zlatou olympijskou medaili vybojovala Martina Mašková.
Lukáš Vlček, 1. místo 333 m, st. žák, PZ kraj: "Včera jsem skončil na 111 metrů druhý, v dlouhé trati jsem upadl, dnes jsem měl štěstí."
Martina Mašková, 1. místo 333 m, st. žákyně, UL kraj: "Určitě to na jedno kolo není tak silový a hokejistky mají navrch, protože krasobrulařky mají pomalý start, ale v této trati na 333 m jsou na tom lépe krasobruslařky, než my hokejistky."
Fyzicky hodně náročná byla i štafeta na čtyřikrát čtyřista metrů. Navíc závodníci museli zvládat i střídání s vjetím a následným vyjetím z dráhy, což se každému nedařilo.
Michal Špinka, st. žák, štafeta, LB kraj: "My jsme jako jediní zvolili taktiku, že jsme se střídali po jednom kole, to se potom projevilo na konci, že jsme měli více sil, takže naše taktika se vyplatila."
Letošní olympijské rychlobruslení bude spojeno i s několika úrazy z pádů na ledě, který například postihl i včera zlatou Sáru Pavlíčkovou. Kvůli úrazům pak rozhodčí řešili, zda budou neúplné štafety vyřazeny nebo ne. Nakonec se na ledě objevily i týmy složené jen ze tří závodníků. Kompletní štafety pak tvořili dva z kategorie mladších a dva z kategorie starších.
Petra Hynková, ml. žákyně, štafeta, Vysočina: "Závodily jsme ve třech, protože jedna měla blbý čas, tak jsme jely raději ve třech."
V kategorii žáků získali ve štafetě na 1600 metrů olympijské zlato závodníci kraje Pardubického a v kategorii žákyň se vítězkami staly závodnice Moravskoslezského kraje.