Ostrava prodala další pozemky ve strategické průmyslové zóně. Kupní smlouva za necelých 11 milionů korun je jedním z prvních kroků, které v Mošnově zajistí dalšího investora a zaměstnavatele.
"Jsem rád, že nastal další milník ve využití strategické průmyslové zóny Mošnov. Právě jsme podepsali smlouvu o prodeji pozemků zhruba 2,5 hektaru. Česká společnost tam v horizontu 2 let postaví novou továrnu a současně i vývojové pracoviště na výzkum, vývoj a výrobu ušlechtilé oceli a slitin. Pro mě je to dvojnásob dobrá zpráva, protože vedle stávajících - převážně zahraničních - investorů se tam nově nastěhuje česká společnost, která navazuje na know-how a technologie vzniklé tady v regionu. Navazuje také na tradici hutní výroby obohacenou o poslední poznatky vědy a výzkumu a spolupracuje s pracovišti typu - a včetně - Vysoké školy báňské v Ostravě," komentuje vstup investora primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO 2011).
V první fázi projektu chce firma zaměstnat 35 lidí, poté v plném provozu celkem šedesátku pracovníků, kteří se postarají o výrobu experimentálních a speciálních materiálů - s vysokými nároky na technické postupy. Ročně plánuje vyprodukovat 5 tisíc tun superslitin a špičkové oceli.
"Řadu těchto materiálů kupují čeští výrobci ze zahraničí. V Česku absolutně chybí tyto kapacity, které by byly schopny naplnit poptávku. Minimálně ve slezském regionu je několik firem, které podnikají v leteckém průmyslu. Nedaleko odsud je automobilka nebo firmy, které dodávají do lodního průmyslu," vysvětluje zástupce investora Jiří Režnar.
Ostrava má stále možnost nabídnout investorům prostor pro jejich podnikání. Řádově jde o 150 hektarů. Město zároveň jedná s dalšími pěti zájemci, někteří z nich už si svou plochu rezervovali a do Mošnova se chystají.