Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ostravských Bazalech může vyrůst další hvězda. Stadion je znovu v provozu

Ostrava-město |

Ostravské Bazaly jsou znovu otevřeny. Legendární stadion prošel kompletní rekonstrukcí a nyní budou v něm fungovat fotbalové akademie pro děti a mládež. Jedna bude krajská pro talenty z celého regionu a ta druhá bude vychovávat fotbalisty pro Baník Ostrava. Trénovat na něm ale množná bude i áčko Baníku.

Legendární stadion Bazaly je znovu připraven vychovávat nové špičkové fotbalisty. Po 15 měsících, kdy byla hlavní tribuna i se zázemím nejprve srovnána se zemí, vyrostl ve Slezské Ostravě zcela nový objekt. Hřiště jsou tři a zrekonstruován byl i ochoz naproti hlavní tribuny. "Je to tady úžasné. Já jsme zavzpomínal na rok 1976, když jsem byl na utkání Baníku s Bayernem a doufám, že takoví velikáni jako byl Werner Lička nebo Gert Müller se tady zase objeví a myslím, že k tomu mají to nejlepší zázemí," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Rekonstrukce stála 320 milionů korun. Z toho uhradilo město 220 milionu, kraj 70 milionů a zbytek doplatila společnost Vítkovice Aréna. Stadion by měl sloužit především pro výchovu nových talentů. "Na Bazalech budou fungovat 2 akademie. Je to Regionální fotbalová akademie, což je krajský projekt ve spolupráci s FAČRem a klubová akademie Baníku Ostrava." vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Hlediště má kapacitu 450 diváků a Baník zvažuje, že by stadion mohlo využívat pro zápasy B - týmu, který hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu. "Bazaly by se zužitkovaly, protože spousta fanoušků fandí Baníku a když tady bude hrát naše béčko, tak velmi rádi přijdou," přemýšlí majitel Baníku Ostrava Václav Brabec. 

 Na Bazaly se zpět přestěhuje vedení Baníku Ostrava. Kromě mladých baníkovců by na stadionu mohl občas trénovat i první tým nebo ženy. 

Nahlásit chybu


K tématu

Architektonická soutěž na stadion Nové Bazaly má čtyři finalisty

29. června 2025 15:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava vybrala čtyři návrhy, které postoupí do druhého kola soutěže na nový stadion Nové Bazaly. Vítěz určí podobu moderní sportovní arény pro Baník i širokou veřejnost. Stadion by mohl být hotový v roce 2029.

Mezi fanoušky před zápasem Baníku explodovala pyrotechnika, zraněno pět lidí, mladý muž utrpěl devastující poranění obličeje

19. dubna 2025 17:41 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Před sobotním fotbalovým zápasem v Ostravě došlo mimo stadion k explozi pyrotechniky mezi skupinou domácích fanoušků. Zraněno bylo pět osob, jedna z nich vážně. Policisté poskytli první pomoc ještě před příjezdem zdravotníků, okolnosti incidentu jsou stále v šetření.

Baník bojoval o Ligu mistrů U19 na havířovském trávníku

23. října 2025 10:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Na Městském fotbalovém stadionu v Havířově se odehrál zápas Ligy mistrů U19. Hráči ostravského Baníku nakonec se srbským týmem remizovali 0:0. Utkání sledovalo více než dva tisíce fanoušků.


České dráhy ovládnou moravské rychlíky. Vystřídají RegioJet na lince mezi Brnem a Bohumínem

Dnes 11:24 | Celý MS kraj | Anna Břenková

České dráhy zvítězily v soutěži moravských rychlíků. Od roku 2028 budou obsluhovat tři linky R8, R12 a R13. ČD nahradí na trase Brno – Ostrava – Bohumín společnost RegioJet, která tuto trasu provozuje od roku 2019. Soukromý dopravce se o zakázku ucházel i tentokrát, ale ministerstvo dalo přednost dráhám, protože jejich nabídka byla levnější.

Ostrava pokračuje v záchraně historické sýpky. Jde o jednu z nejstarších staveb ve městě

Včera 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava velmi dbá na ochranu a péči o památkově chráněné a historicky cenné objekty už jen proto, že jich není mnoho. Jedním z nich je i Svinovská sýpka, kterou město odkoupilo, aby ji zachránilo před zkázou. Přípravy na její rekonstrukci jsou v plném proudu.

Hejtman předal Speciální pořádkové jednotce k 15 letům dvě auta

Dnes 9:08 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Když jde do tuhého, nastupují takzvaní těžkooděnci, neboli příslušníci Speciální pořádkové jednotky. Ta Moravskoslezská se sídlem ve Frýdku-Místku slavila patnáct let od svého založení. A u té příležitosti se rozdávala i prestižní ocenění.

Karvinské Draculino pořádá kurzy sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy, které si je oblíbily

Dnes 13:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Sebeobrana je velice důležitá, a co teprve pro ženy. Sportovní klub Draculino Karviná od září spustil kurzy speciální sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy a tyto tréninky mají mezi nimi obrovský úspěch.

MPO po třech letech dokončila projekt Asistentů prevence kriminality. Přispěli ke zvýšení bezpečnosti

Dnes 10:18 | Ostrava-město | Anna Břenková

Městská policie Ostrava má za sebou úspěšný tříletý projekt Asistentů prevence kriminality. Ti působili ve vyloučených lokalitách a zvyšovali bezpečnost ve městě. Zároveň projekt podpořil zaměstnání osob obtížně uplatnitelných na trhu práce. Celkem 26 asistentů bylo důležitou spojkou mezi občany, strážníky a sociálními službami. Ostrava si asistenty prevence ponechá i po skončení dotací.

Cvičení dětí ve Studénce je v novém sále lepším zážitkem

Dnes 8:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Tělocvična městského rodinného centra ve Studénce je po celkové renovaci. Odstraněny byly navlhlé obklady a nevhodná podlaha. Upravený prostor je nyní daleko příjemnější, třeba i pro cvičení malých dětí.

Město hledá osobnosti, navrhnout je můžete i vy. Čas je do konce ledna

Nový Jičín chystá vyhlášení osobností města za rok 2025. Nominovat adepty z různých oblastí působnosti, například, kultury, sportu nebo i podnikatelské sféry, může veřejnost do konce ledna.

V Opavě začala stavba nových dílen pro Střední školu technickou. Přinesou zásadní zlepšení výuky

Včera 11:12 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola technická v Opavě se dočká nových moderních dílen. Moravskoslezský kraj dnes slavnostně zahájil stavbu specializovaného zázemí pro výuku technických oborů. Projekt za více než 70 milionů korun podpoří i Evropská unie.

Odevzdané vánoční stromky využije Frýdecká skládka pro výrobu kompostu

Včera 17:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

S novým rokem začal tradičně i ve Frýdku-Místku svoz vánočních stromků, které lidé mohou odkládat nejen u nádob na bioodpad, ale i u kontejnerů na směsný komunální odpad.

Čestné uznání v anketě Senior roku získal občan Poruby

Včera 15:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Město udělilo také dvě čestná uznání. Jedno z nich zamířilo do Poruby. Oceněn byl Konstantin Papasavoglu - dlouholetý předseda Řecké obce v Ostravě.

Ostrava připravila výstavu návrhů na Nové Bazaly. K vidění jsou na radnici centrálního obvodu

Jak už jistě víte, Ostrava se chystá vrátit slavný fotbalový klub Baník Ostrava zpět na legendární Bazaly a stadion bude vybudován podle návrhu renomovaného španělského ateliéru L35 Arquiectos. Ten zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži a zájemci si od středy mohu prohlédnout také další návrhy z finálového výběru.

4 Tenoři vyprodali Novoroční koncert rekordním tempem. Poruba jej pořádá už od r. 2017

Včera 17:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubský Novoroční koncert v pustkoveckém kostele svatých Cyrila a Metoděje opět potvrdil pověst jedné z nejoblíbenějších kulturních akcí roku. Hvězdami letošního, už 9. ročníku, byli 4 Tenoři.

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

Včera 17:30 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

Čestné uznání v anketě Senior roku získal občan Poruby

Včera 15:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Město udělilo také dvě čestná uznání. Jedno z nich zamířilo do Poruby. Oceněn byl Konstantin Papasavoglu - dlouholetý předseda Řecké obce v Ostravě.

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

Včera 15:36 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostravský obvod Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

ZŠ Gen. Janka v Ostravě-Mariánských Horách otevřela dveře budoucím prvňáčkům

Základní škola Gen. Janka v Mariánských Horách uspořádala pro rodiče a děti předškolního věku den otevřených dveří. Budoucí prvňáčci si mohli projít školu, vyzkoušet různé aktivity a rodiče získali informace o zápisu i provozu školy.

Na ostravských Bazalech může vyrůst další hvězda. Stadion je znovu v provozu
Vydáno 2. prosince 2019 14:01, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ostravské Bazaly jsou znovu otevřeny. Legendární stadion prošel kompletní rekonstrukcí a nyní budou v něm fungovat fotbalové akademie pro děti a mládež. Jedna bude krajská pro talenty z celého regionu a ta druhá bude vychovávat fotbalisty pro Baník Ostrava. Trénovat na něm ale množná bude i áčko Baníku.

Legendární stadion Bazaly je znovu připraven vychovávat nové špičkové fotbalisty. Po 15 měsících, kdy byla hlavní tribuna i se zázemím nejprve srovnána se zemí, vyrostl ve Slezské Ostravě zcela nový objekt. Hřiště jsou tři a zrekonstruován byl i ochoz naproti hlavní tribuny. "Je to tady úžasné. Já jsme zavzpomínal na rok 1976, když jsem byl na utkání Baníku s Bayernem a doufám, že takoví velikáni jako byl Werner Lička nebo Gert Müller se tady zase objeví a myslím, že k tomu mají to nejlepší zázemí," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Rekonstrukce stála 320 milionů korun. Z toho uhradilo město 220 milionu, kraj 70 milionů a zbytek doplatila společnost Vítkovice Aréna. Stadion by měl sloužit především pro výchovu nových talentů. "Na Bazalech budou fungovat 2 akademie. Je to Regionální fotbalová akademie, což je krajský projekt ve spolupráci s FAČRem a klubová akademie Baníku Ostrava." vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Hlediště má kapacitu 450 diváků a Baník zvažuje, že by stadion mohlo využívat pro zápasy B - týmu, který hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu. "Bazaly by se zužitkovaly, protože spousta fanoušků fandí Baníku a když tady bude hrát naše béčko, tak velmi rádi přijdou," přemýšlí majitel Baníku Ostrava Václav Brabec. 

 Na Bazaly se zpět přestěhuje vedení Baníku Ostrava. Kromě mladých baníkovců by na stadionu mohl občas trénovat i první tým nebo ženy. 

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000018342/na-ostravskych-bazalech-muze-vyrust-dalsi-hvezda-stadion-je-znovu-v-provozu