Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté Vítkovic zabrali pozdě a s Plzní opět prohráli. Šanci dostali i dva junioři

Ostrava-město |

Ve 39. kole hokejové extraligy se opět potvrdilo, že Vítkovice to na Plzeň příliš neumějí a i přes mohutný finiš v závěru znovu doma prohráli. Tentokrát se skóre zastavilo na stavu 4:6 a trenéři příliš spokojeni nebyli.

Hokejistům HC Vítkovice Ridera se vrátili do sestavy dva důležití útočníci Jindřich Abdul a Chad Yetman, ale pro změnu chyběl kapitán Marek Hrivik. Nezačali sice špatně a vsítili první gól, jenže vedení nevydrželo ani minutu. Po první třetině to bylo 2:2, pak už dávala góly jen Plzeň a v polovině třetí třetiny vedla 5:2.

Václav Pletka, trenér HC Škoda Plzeň: "My jsme neměli dobrý vstup do utkání. Vítkovice tam měly nějaké šance. My jsme dostali gól a důležité bylo, že jsme asi za 30 nebo 40 vteřin dali na 1:1."

Vítkovice ale nevídaně ožily na konci třetí třetiny, když hráli přesilovku. Nejprve snížil Hladonik a dvě minuty před koncem to bylo po gólu Nellise 4:5. Power play ale domácím nevyšlo a zápas na konečných 4:6 uzavřel střelou do prázdné brány Filip.

Aleš Krátoška, asistent trenéra HC Vítkovice Ridera: "To byla velká bída. I když jsme to potom zachraňovali díky faulu Plzně, tak opravdu ještě to mohlo dopadnout, že nějaký bodík tady mohl zůstat, ale my jsme si ho nezasloužili. Víceméně všichni hráči tam měli velké rezervy."

Vítkovice tak prohrály třetí domácí zápas v řadě a s Plzní dokonce prohrály počtvrté. V tabulce jsou na osmém místě, v pátek je čeká další domácí zápas, tentokrát přivítají od 17:30 Karlovy Vary. 

Nahlásit chybu


K tématu

Vítkovice vlétly do nové sezóny úspěšně. Podruhé udržely čisté konto

15. září 2025 9:36 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Hokejistům Vítkovic úvod nové extraligové sezóny vychází a po páteční domácí výhře nad Kladnem, nezaváhali ani v Litvínově, který porazili 3:0. Důležité také je, že podruhé v řadě udrželi čisté konto a trenér Václav Varaďa tak může být se svými svěřenci spokojený.

Na hokeji ve Vítkovicích oživovali fanouška, který zkolaboval

18. ledna 2026 21:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na hokejovém utkání mezi Vítkovicemi a Brnem zkolaboval v hledišti jeden z fanoušků. Na pomoc přispěchala lékařka z publika, záchranář i zdravotníci v hale. Zápas byl přerušen a diváka museli oživovat. Resuscitace byla úspěšná a byl převezen do nemocnice. Domácí hokejisté nakonec utkání prohráli v prodloužení.

V Ostravě začal parahokejový svátek. Nejlepší týmy světa bojují o pohár IPH

20. října 2025 8:27 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Sportovní fanoušci se znovu dočkali. V pondělí v ostravské ČEZ Aréně odstartoval další světový parahokejový turnaj nejvyšší úrovně. I letos se IPH Cupu zúčastní pět týmů ze tří kontinentů. Češi zároveň ladí formu na paralympiádu, která se koná už příští jaro v Itálii.


Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

Dnes 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Dva řidiči zablokovali záchranářskou uličku a zdrželi sanitku při nehodě u Hladkých Životic

Dnes 13:46 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva řidiči na dálnici D1 u Hladkých Životic vážně zkomplikovali práci záchranářům. Místo ohleduplnosti zneužili záchranářskou uličku k předjíždění kolony. Svým manévrem zablokovali cestu sanitce mířící k nehodě. Případ teď řeší policie a hříšníkům hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Oba české hokejbalové týmy získaly stříbro na mistrovství světa, ženy i muže porazili Američané

12 zemí a přes 400 špičkových sportovců. V neděli skončilo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

120 kolapsů způsobené horkem za jediný den. Záchranáři byli v pondělí rekordně vytíženi

Dnes 8:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Závratě, dehydratace a celkový kolaps. Záchranáři v moravskoslezském kraji vyjížděli v pondělí ke skoro 120 pacientům, na kterých se podepsalo tropické počasí. Nejvíce zásahů bylo v Ostravě. Záchranáři za jediný den zaznamenali více než 500 událostí a operátoři tísňových linek museli zvládnout přes 800 telefonátů.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

Dnes 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Divoká honička skončila v příkopu. Řidič se zákazem řízení ujížděl z Orlové do Ostravy až 150 km/h

Dnes 10:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Noční směna moravskoslezských policistů se změnila v dramatickou honičku. 29letý muž, který měl zákaz řízení, se snažil hlídce ujet z Orlové do Ostravy rychlostí až 150 km/h. Bezohledná jízda skončila v příkopu, kde se auto převrátilo na bok.

Zahrada mateřinky inspiruje a zásobuje kuchyni

Dnes 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Vítkovičtí rybáři poprvé získali pohár starostů

Pohár pro vítěze rybářského souboje městských obvodů Vítkovic a Nové Vsi poprvé získali rybáři z Vítkovic. Své soupeře v délce nachytaných ryb porazili o více než dva metry.

Den historie v Havířově přenesl návštěvníky do časů krále Artuše

Dnes 8:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Legendy o králi Artušovi letos ožily přímo v centru Havířova. Den historie a barev pro všechny nabídl celodenní program plný rytířských soubojů, jezdeckých turnajů, historických řemesel i zábavy pro děti. Tečkou za akcí byla po setmění efektní ohnivá show.

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

Dnes 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Zoo Ostrava plánuje nový domov pro lvy a levharty. Pomoci může i veřejnost

Ostravská zoologická zahrada se chystá na další obří projekt ve své historii. Současný pavilon pro velké kočkovité šelmy totiž pochází ze šedesátých let a je už dávno za hranici životnosti. Vedení zoo proto představilo záměr na stavbu moderního a prostorného pavilonu. Na nákladnou přípravu projektu zahrada spouští veřejnou sbírku.

Komenského sady zdobí nová socha. Umělecké dílo Řeč očí láká kolemjdoucí

Včera 20:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Obyvatelé i návštěvníci Ostravy mají v těchto dnech o důvod víc k procházce centrem města. V oblíbených Komenského sadech totiž vyrostla nepřehlédnutelná umělecká instalace. Socha s názvem Řeč očí má za cíl přimět kolemjdoucí, aby se v každodenním shonu na chvíli zastavili.

Ostrava finančně podpoří psychické zdraví školáků i sociální služby

Včera 19:21 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava podpoří více než milionem a půl korun prevenci ve školách i oblast sociálních služeb. Většina peněz zamíří do tříd na programy pro posílení psychického zdraví dětí. Zbývající finance pomohou zajistit chod nocleháren a poraden pro lidi v nouzi.

Mistrovství světa v hokejbalu se povedlo, o chod šampionátu se staralo přes sto organizátorů

Včera 15:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

Pořadatelé hokejbalového mistrovství světa si mohou po náročných osmi dnech zápasů konečně odpočinout. Turnaj se podařilo v Ostravě uspořádat bez ztráty kytičky a účastníci jej hodnotí jako jedno z nejprofesionálněji zorganizovaných mistrovství.

Česko si z hokejbalového mistrovství odnáší dvě stříbra, muže i ženy porazily Spojené státy

Včera 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

12 zemí, 18 týmů a přes 400 špičkových sportovců – tak vypadalo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

Poruba se proměnila v jeviště pod širým nebem. Festival v ulicích přilákal tisíce lidí

Včera 10:05 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Dva dny hudby, divadla, akrobacie i pouličního umění zaplnily ostravskou Porubu. Festival v ulicích přilákal navzdory tropickým teplotám tisíce návštěvníků. O ochlazení se postarali hasiči s kropícími vozy a o zábavu více než dvě stovky umělců z celého světa.

Hokejisté Vítkovic zabrali pozdě a s Plzní opět prohráli. Šanci dostali i dva junioři
Vydáno 7. ledna 2026 9:18, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ve 39. kole hokejové extraligy se opět potvrdilo, že Vítkovice to na Plzeň příliš neumějí a i přes mohutný finiš v závěru znovu doma prohráli. Tentokrát se skóre zastavilo na stavu 4:6 a trenéři příliš spokojeni nebyli.

Hokejistům HC Vítkovice Ridera se vrátili do sestavy dva důležití útočníci Jindřich Abdul a Chad Yetman, ale pro změnu chyběl kapitán Marek Hrivik. Nezačali sice špatně a vsítili první gól, jenže vedení nevydrželo ani minutu. Po první třetině to bylo 2:2, pak už dávala góly jen Plzeň a v polovině třetí třetiny vedla 5:2.

Václav Pletka, trenér HC Škoda Plzeň: "My jsme neměli dobrý vstup do utkání. Vítkovice tam měly nějaké šance. My jsme dostali gól a důležité bylo, že jsme asi za 30 nebo 40 vteřin dali na 1:1."

Vítkovice ale nevídaně ožily na konci třetí třetiny, když hráli přesilovku. Nejprve snížil Hladonik a dvě minuty před koncem to bylo po gólu Nellise 4:5. Power play ale domácím nevyšlo a zápas na konečných 4:6 uzavřel střelou do prázdné brány Filip.

Aleš Krátoška, asistent trenéra HC Vítkovice Ridera: "To byla velká bída. I když jsme to potom zachraňovali díky faulu Plzně, tak opravdu ještě to mohlo dopadnout, že nějaký bodík tady mohl zůstat, ale my jsme si ho nezasloužili. Víceméně všichni hráči tam měli velké rezervy."

Vítkovice tak prohrály třetí domácí zápas v řadě a s Plzní dokonce prohrály počtvrté. V tabulce jsou na osmém místě, v pátek je čeká další domácí zápas, tentokrát přivítají od 17:30 Karlovy Vary. 

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000052483/hokejiste-vitkovic-zabrali-pozde-a-s-plzni-opet-prohrali-sanci-dostali-i-dva-juniori