Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Černé perle bude po rekonstrukci moderní klinika. Budova v bruselském stylu po letech ožije

Ostrava-Poruba |

Černá perla v Ostravě-Porubě je významnou budovou z hlediska architektury. Postavena byla v bruselském stylu a dlouhá léta v ní sídlily kanceláře. Posledních zhruba 15 let ale chátrala a byla spíše černou dírou. Teď se konečně opravuje a vzniká v ní klinika.

Lidé v Ostravě-Porubě se už příští rok dočkají nové moderní kliniky. Promění se v ní Černá perla, která léta chátrala a momentálně prochází rekonstrukcí. Bruselský styl, ve kterém byla postavena, zůstane zachován.

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO, Moravian Premium Care, a.s.: “Bude to klinika pro širokou veřejnost. Bude to klinika taky pro klienty consierge programu, který vnáší do zdravotní péče více organizace, více asistence a vlastně dělá ze zdravotní péče komfortnější záležitost. Budeme se zaměřovat na prevence a můžete si tak nechat zkontrolovat vaše zdraví po všech stránkách v rámci jednoho domu, v rámci jednoho času komfortně ve zkrácené době.”

V 10 patrech věže lidé najdou více než desítku odborných ordinací a v přilehlé budově pak operační sály. Není vyloučeno, že poslouží i jako vyhlídka.

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO, Moravian Premium Care, a.s.: “My jsme samozřejmě vrchní část připravili spíše pro komerční využití, ale bereme to jako skvělý podnět a určitě to zajistíme, aby to bylo i veřejnosti přístupné.”

Co se týče rekonstrukce, tak ta pokračuje podle plánu.

David Kotek, architekt, PROJEKTSTUDIO EUCZ: “My jsme sudńdali plášť, v současné chvíli se začínají montovat kotvy a předpokládáme, že do prázdnin bychom měli dané hlavní rošty s tím, že mi se dneska podařilo dostat do hry i tu fotovoltaiku. Toto řešení by mohlo být během září až října namontováno a mezitím se budou řešit vnitřní fitouty a povolovat ty objekty B.”

Fotovoltaikou budou nahrazeny černé panely perly, které jsou dnes nefunkční. Proměnou projde i široké okolí Černé perly.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “V bezprostředním sousedství je v plánu celá řada různých záměrů. Ta nejvýznamnější je asi naproti cesty, kde by se měla přemístit do několika let autobusová vozovna, která tam je. Autobusová vozovna už se začala projektovat, má se přestěhovat do areálu Martinova k dopravnímu podniku a tím pádem je cílem to území vyčistit a stejně tak vykoupit ty přilehlé garáže, které už dlouhodobě Poruba vykupuje. Zcelit to území a vytvořit z toho jakýsi brownfield, který by mohl být využitý pro více záměrů jako bydlení, rozšíření komerčních prostor a dalších.”

V okolí by měl vzniknout i nový bytový dům a tenisová hala.

Nahlásit chybu


K tématu

Náměstí republiky v Ostravě čeká revitalizace. Zlepšení čeká cestující i řidiče

24. prosince 2024 11:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava chystá významnou revitalizaci jednoho ze svých klíčových dopravních uzlů – náměstí Republiky. Tento projekt přinese nejen technická vylepšení, ale i zásadní změny a větší komfort pro cestující a také řidiče.

Pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku byla po rekonstrukci otevřena

12. prosince 2024 11:32 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek slavnostně otevřel pobočku Domova pro seniory po velké rekonstrukci. Zařízení bude sloužit lidem s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. Přestavba s navýšením o jedno patro vyšla na 51 milionů korun. Registrace začne domov přijímat od nového roku.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace u fifejdské nemocnice je u konce. Do lokality se vrátila i MHD

16. prosince 2024 12:15 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Máme dobrou zprávu nejen pro obyvatele ostravských Fifejd, ale také pro všechny, kteří touto částí města pravidelně projíždějí. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na ulicích Hornopolní a Nemocniční je u konce. V neděli se do této lokality vrátil i provoz městské hromadné dopravy.


Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela

Dnes 7:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

Dnes 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.

Turistka se zranila v Beskydech. Na pomoc byl vyslán vrtulník

Dnes 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.

Pietní akt uctil oběti střelby ve FNO. Při tragédii před 6 lety zemřelo 7 lidí

Včera 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Před budovou Polikliniky FNO v Porubě si lidé pietním aktem připomněli tragickou střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019. K památníku položili věnce, květiny a zapálili svíčky.

Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Havířov dokončil modernizaci školního bazénu za 19 milionů korun

Včera 11:39 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Děti z Dětského domova potěšily dárky od žáků soukromé SOŠ

Včera 19:47 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Žáci soukromé Střední odborné školy ve Frýdku-Místku se zapojili do charitativní akce Krabice od bot. Nejrůznější vánoční dárky věnovali dětem z Dětského domova.

Opilý mladík rozbil skleněné okna a dveře. Byl dopaden díky systému PCO

Včera 12:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mladý muž rozbil skleněné okna a dveře. Prý měl vztek. Volání strážníků neslyšel, protože měl sluchátka. Vandal nadýchal přes dvě promile alkoholu. Prozradil ho pult centralizované ochrany (PCO).

Netradiční Mikuláš překvapil rodiny ve Vánočním vlaku

Včera 19:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na vlakovém nádraží ve Frýdku nastupovaly desítky rodin s dětmi do speciálního Vánočního vlaku. Nikdo ale netušil, jaký Mikuláš s nimi letos pojede.

Cyklista ležel na zemi v bezvědomí. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

Včera 11:54 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Cyklista byl v bezvědomí, bez dechu a srdce mu přestalo bít. Záchranáři vyjížděli k muži, který ležel na silnice vedle svého kola bez známek života. Okamžitě zahájili resuscitaci. V kritickém stavu byl muž letecky přepraven do nemocnice. Policie prosí svědky nehody o podrobnější informace.

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Další ročník SeniorOVY akademie končí. Účastníci jsou nadšeni

Unikátní projekt ostravské městské policie SeniorOVA akademie má za sebou další ročník a i tentokrát jsou účastníci nadšeni. Strážníci pro seniory připravili přednášky na aktuální témata v oblasti bezpečnosti a také oblíbené exkurze.

Schody u kostela sv. Mikuláše opět slouží veřejnosti. Opravy si vyžádaly téměř 5 mil. Kč

Včera 15:39 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

U kostela svatého Mikuláše v Ostravě-Porubě skončila kompletní rekonstrukce schodů a části opěrné zdi. Oprava byla nutná poté, co se v srpnu roku 2023 vlivem dešťů a narušené statiky část zdi sesunula.

OZO zavádí novinku ve svozu odpadu. Projekt zkouší pilotně v Ostravě-Jihu

Včera 13:57 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Společnost OZO Ostrava zavedlo novinku ve svozu komunálního odpadu. V ulicích třech městských obvodů, včetně Ostravy-Jihu, se objevily nové kontejnery, které pojmou až 3x více odpadu než ty stávající a k jeho odvozu nejsou potřeba závozníci.

Ve Slezské Ostravě se rozzářila i tramvajová kavárna, otevřená bude i mezi svátky

Ve Slezské Ostravě se letos kromě výzdoby ulic v adventním čase podruhé rozsvítila taky tramvajová zastávka v Kunčičkách. Návštěvníky tu čekala káva, ale taky punč a další dobroty, a hlavně příjemná vánoční atmosféra.

Spolykala léky a chtěla skočit pod tramvaj. Policie zachránila mladou dívku

Včera 10:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Na linku 158 oznámila, že spolykala několik prášků, má u sebe nůž a že skočí pod tramvaj. Policisté dívku našli během deseti minut v lesíku v Ostravě-Zábřehu. Dívka nejdříve nespolupracovala, ale díky profesionálnímu přístupu hlídky nůž nakonec odložila. Byla předána záchranářům.

Slezskoostravská vánoční výzdoba rozsvítila obvod, na konci týdne se rozsvítí i vánoční stromy

Vánoce už ve Slezské Ostravě můžou začít se vší parádou. Veškerá výzdoba ulic už byla umístěna a svítí a městský obvod zve nejen své občany taky na slavnostní rozsvícení dvou vánočních stromů. To se uskuteční už na konci týdne.

V Černé perle bude po rekonstrukci moderní klinika. Budova v bruselském stylu po letech ožije
Vydáno 28. dubna 2022 19:03, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Černá perla v Ostravě-Porubě je významnou budovou z hlediska architektury. Postavena byla v bruselském stylu a dlouhá léta v ní sídlily kanceláře. Posledních zhruba 15 let ale chátrala a byla spíše černou dírou. Teď se konečně opravuje a vzniká v ní klinika.

Lidé v Ostravě-Porubě se už příští rok dočkají nové moderní kliniky. Promění se v ní Černá perla, která léta chátrala a momentálně prochází rekonstrukcí. Bruselský styl, ve kterém byla postavena, zůstane zachován.

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO, Moravian Premium Care, a.s.: “Bude to klinika pro širokou veřejnost. Bude to klinika taky pro klienty consierge programu, který vnáší do zdravotní péče více organizace, více asistence a vlastně dělá ze zdravotní péče komfortnější záležitost. Budeme se zaměřovat na prevence a můžete si tak nechat zkontrolovat vaše zdraví po všech stránkách v rámci jednoho domu, v rámci jednoho času komfortně ve zkrácené době.”

V 10 patrech věže lidé najdou více než desítku odborných ordinací a v přilehlé budově pak operační sály. Není vyloučeno, že poslouží i jako vyhlídka.

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO, Moravian Premium Care, a.s.: “My jsme samozřejmě vrchní část připravili spíše pro komerční využití, ale bereme to jako skvělý podnět a určitě to zajistíme, aby to bylo i veřejnosti přístupné.”

Co se týče rekonstrukce, tak ta pokračuje podle plánu.

David Kotek, architekt, PROJEKTSTUDIO EUCZ: “My jsme sudńdali plášť, v současné chvíli se začínají montovat kotvy a předpokládáme, že do prázdnin bychom měli dané hlavní rošty s tím, že mi se dneska podařilo dostat do hry i tu fotovoltaiku. Toto řešení by mohlo být během září až října namontováno a mezitím se budou řešit vnitřní fitouty a povolovat ty objekty B.”

Fotovoltaikou budou nahrazeny černé panely perly, které jsou dnes nefunkční. Proměnou projde i široké okolí Černé perly.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “V bezprostředním sousedství je v plánu celá řada různých záměrů. Ta nejvýznamnější je asi naproti cesty, kde by se měla přemístit do několika let autobusová vozovna, která tam je. Autobusová vozovna už se začala projektovat, má se přestěhovat do areálu Martinova k dopravnímu podniku a tím pádem je cílem to území vyčistit a stejně tak vykoupit ty přilehlé garáže, které už dlouhodobě Poruba vykupuje. Zcelit to území a vytvořit z toho jakýsi brownfield, který by mohl být využitý pro více záměrů jako bydlení, rozšíření komerčních prostor a dalších.”

V okolí by měl vzniknout i nový bytový dům a tenisová hala.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000031113/v-cerne-perle-bude-po-rekonstrukci-moderni-klinika-budova-v-bruselskem-stylu-po-letech-ozije