Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky

Ostrava-Slezská Ostrava |

Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Za sportovní a zájmové kroužky, dětské tábory a dalš í volnočasové aktivity letos rodiče ve Slezské Ostravě zaplatí méně. Stejně jako v loňském roce jim v tom pomůže projekt Corrency.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „V rámci projektu Corrency se snažíme jednak podpořit lokální ekonomiku, to znamená spolky a organizace, které působí nejen ve Slezské Ostravě, ale i v Ostravě jako takové, a zároveň podpořit naše slezskoostravské rodiny tím, že přispějeme na volnočasové a mimoškolní aktivity dětí, které v městském obvodě žijí.“

Projekt Corrency funguje ve Slezské Ostravě druhým rokem a radnice letos vyčlenila na podporu zapojených rodin 500 000 korun.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Letošní druhý ročník pokračuje v podobných podmínkách, jako tomu bylo loni. To znamená, že rodiče mohou pro své děti uplatnit tisícikorunu, kterou mohou využít právě na jejich mimoškolní nebo volnočasové aktivity. Co se změnilo, je to, že ji mohou použít najednou, to znamená, že tam není ta druhá emise jako v loňském roce, ale tisícikoruna se dá použít v celém roce.“
Silvie Šeděnková, pořadatelka dětských táborů: „Loni jsme correnty využili plně, protože jsme byli pěkně poučeni, prošlo školení. Dali jsme tak vědět rodičům dopředu, že ta možnost bude. Dětem, které bydlí na Slezské, se dalo vědět dopředu a v podstatě si mohli zaplatit cenu tábora, nebo si zmenšit částku za tábor.“

Rodiče, kteří se se svými dětmi do projektu zaregistrují, mohou příspěvek využít na každé dítě do 18 let. Registrovat se mohou jednoduše na webu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Každé dítě dostane právě tisícikorunu, kterou může uplatnit u registrovaných obchodníků, které nalezne na webu Corrency, přičemž u každé platby, na kterou uplatní nějakou částku z této tisícikoruny, musí následně padesát procent uhradit ze svých prostředků.“
Silvie Šeděnková, pořadatelka dětských táborů: „Je to pro rodiče velká pomoc. Cítím to ze všech stran. Dcera taky bydlí na Slezské a je pro ni tisíc korun taky velká pomoc, co se týká dítěte.“

Ne každý rodič své dítě do projektu registruje, přihlásit se přitom není nic složitého. Stačí jen, aby měly děti trvalý pobyt na území Slezské Ostravy.

Silvie Šeděnková, pořadatelka dětských táborů: „Já bych to viděla tak 50 na 50. Polovina rodičů ví, informovala se o tom, nebo se o tom někde dozvěděla. Druhá polovina vůbec neví, bojí se toho, takže je musíme navádět, že to není složité, že se zaregistrují, přijde jim esemeska. Je to jednoduché, takže ať se toho nebojí.“

Registrace do projektu byla spuštěna 1. června a od tohoto dne mohou rodiče Correnty u spolků a kroužků využít. Možnost mají ale až do 30. listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu

Rodiče ze Slezské Ostravy mají poslední možnost využít Corrency, ročník končí 30.11.

29. října 2025 10:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Městský obvod se i letos rozhodl přispět dětem na volnočasové aktivity, a to skrze systém Corrency. O podporu se letos přihlásil rekordní počet zájemců, kteří mohou využít až 1000 korun na kroužky nejen ve Slezské Ostravě. Registrovat se do projektu mohou obyvatelé už jen do konce listopadu.

Oblíbené Letní školy v ZOO Ostrava se zúčastnilo 90 dětí, všechny tři turnusy byl plně obsazené

27. srpna 2025 10:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

90 dětí se letos zúčastnilo Letní školy v ZOO Ostrava, která přibližuje práci zoologických zahrad. Příměstský tábor pořádá ostravská zoo už více než padesát let a pokaždé se těší velkému zájmu. Taky letos byly všechny tři turnusy plně obsazené.

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida láká na francouzštinu, pro děti připravilo letní tábor

18. září 2025 10:30 | Ostrava-město | Michal Slonina

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě si přes prázdniny připravilo pro děti příměstský tábor s francouzštinou. Jeho cílem bylo propagovat obor a motivovat děti k zájmu o jazyk a kulturu.


Srážka s autem, těžký pád v bike parku i cyklista v bezvědomí. Záchranáři pomáhali v neděli několika zraněným cyklistům

Včera 11:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V neděli 16. srpna vyjížděli záchranáři v Moravskoslezském kraji k několika vážným nehodám cyklistů. V Kozlovicích na Frýdecko-Místecku srazilo auto dva cyklisty, další třináctiletý chlapec boural v bike parku v Tošovicích. V Polance nad Odrou skončil v bezvědomí na cestě cyklista, případ vyšetřuje policie.

Havířov oživil soutěž ve skocích do vody, přilákala 40 odvážlivců

Včera 10:25 | Havířov | Bára Kelnerová

Po šestileté pauze se na koupaliště Jindřich v Havířově vrátila soutěž ve skocích do vody. Přilákala čtyřicet odvážlivců, mezi nimi i závodníky z Polska. Nejlepší výkony ocenila porota poháry.

Faunapark ve Frýdku-Místku ožil táborem pro postižené děti

Včera 10:54 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Faunapark je nejen relaxačním areálem pro rodiny s bohatým letním programem, ale také dějištěm letního tábora. Tentokrát tam zažili spoustu aktivit postižené děti.

Nové kontejnery na odpad z kuchyní, Fulnek udělal další krok k lepšímu odpadovému hospodářství

Včera 9:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek udělal v červnu další krok k lepšímu odpadovému hospodářství. Ulice města doplnilo v rámci pilotního projektu 10 kontejnerů na gastroodpad. Občané si po dvou měsících provozu novou možnost třídění chválí. Odpadu z kuchyní se navíc mohou zbavovat i s obalem.

Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

16. srpna 2026 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Na beskydské Skalce hořel les, po uhašení místo hasiči hlídají

16. srpna 2026 16:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V neděli brzy ráno byli hasiči voláni k požáru na jednom z beskydských vrcholů. Hasit museli v komplikovaném terénu.

Do Ostravy dorazily poctivé lokální chutě. Konal se další ročník Trhů, co se hledají

14. srpna 2026 14:57 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská Malá Kodaň se od ranních hodin plnila milovníky dobrého jídla. Konal se další ročník Trhů, co se hledají.

Rivka Park otevřen: nový volnočasový areál zaplnily stovky návštěvníků

14. srpna 2026 14:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má nové dominanty. Na bývalém dopravním hřišti na ulici 28. října na sídlišti Riviéra se tyčí 26 metrů dlouhá několikapodlažní dřevěná loď a 15 metrů vysoká horolezecká stěna. Tyto atraktivity jsou součástí právě dokončeného volnočasového areálu Rivka Park pro širokou veřejnost.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

16. srpna 2026 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Nová tiskárna pomáhá chráněným dílnám Charity Opava. Výrazně urychluje práci

15. srpna 2026 22:36 | Opava | Yvona Fajtová

Trička, mikiny, tašky nebo pracovní oděvy s fotografiemi, obrázky či firemními logy. Chráněné dílny Charity Opava rozšířily možnosti potisku textilu. Nová DTF tiskárna jim umožňuje vyrábět plnobarevné motivy, a hlavně výrazně urychluje práci lidí se zdravotním postižením.

Ostrava přivítá evropskou špičku v požárním sportu

Včera 16:10 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Ostrava se tento týden stane centrem evropského požárního sportu. Na stadion v Porubě se sjedou reprezentační družstva z jedenácti zemí. Fanoušci uvidí ty nejlepší hasičské výkony.

Zchátralý ostravský mrakodrap ožívá. Začala jeho velká přestavba

Včera 14:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Slavný výškový dům v Ostrčilově ulici dostane novou tvář. Dlouho chátrající budovu čeká rozsáhlá rekonstrukce na moderní bytový dům. Proměnou projde samotný mrakodrap i jeho okolí. Práce potrvají do roku 2029.

Ostrava dokončila největší obměnu cisteren. Dobrovolní hasiči mají moderní vozy

Včera 12:49 | Ostrava-město | Anna Břenková

Bezpečnost v Ostravě dostává výraznou posilu. Město dokončilo největší modernizaci techniky pro dobrovolné hasiče ve své historii. K dobrovolným hasičům dorazilo deset nových cisternových vozů.

Náměstí Gen. Svobody v Ostravě-Zábřehu čeká proměna

Včera 11:56 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Zábřežské Náměstí generála Svobody čeká velká revitalizace. Ta má posílit kvalitu veřejného prostoru, rozšířit možnosti trávení volného času a zpříjemnit každodenní život obyvatel. Právě obyvatelé měli možnost přizpůsobit podobu náměstí svému obrazu.

Ulice J. Matuška v Ostravě-Dubině se opravuje. Jedná se o další etapu rozsáhlé rekonstrukce okolí

14. srpna 2026 14:02 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Léto tradičně znamená menší dopravní vytížení komunikací, což města využívají k opravám. Stejně je tomu tak i v Ostravě-Jihu. Na Dubině započala například další etapa rozsáhlé rekonstrukce v okolí ulice Jaromíra Matuška.

V Ostravě hořel návěs kamionu, nájezd na Rudnou ulici byl uzavřen

14. srpna 2026 10:26 | Ostrava-město | Anna Břenková

U mimoúrovňové křižovatky propojující dálnici D1 a Rudnou ulici v Ostravě zasahovali hasiči u požáru návěsu kamionu. Kvůli zásahu byl uzavřen nájezd na Rudnou ulici ve směru na Polsko.

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky
Vydáno 12. června 2024 16:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Za sportovní a zájmové kroužky, dětské tábory a dalš í volnočasové aktivity letos rodiče ve Slezské Ostravě zaplatí méně. Stejně jako v loňském roce jim v tom pomůže projekt Corrency.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „V rámci projektu Corrency se snažíme jednak podpořit lokální ekonomiku, to znamená spolky a organizace, které působí nejen ve Slezské Ostravě, ale i v Ostravě jako takové, a zároveň podpořit naše slezskoostravské rodiny tím, že přispějeme na volnočasové a mimoškolní aktivity dětí, které v městském obvodě žijí.“

Projekt Corrency funguje ve Slezské Ostravě druhým rokem a radnice letos vyčlenila na podporu zapojených rodin 500 000 korun.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Letošní druhý ročník pokračuje v podobných podmínkách, jako tomu bylo loni. To znamená, že rodiče mohou pro své děti uplatnit tisícikorunu, kterou mohou využít právě na jejich mimoškolní nebo volnočasové aktivity. Co se změnilo, je to, že ji mohou použít najednou, to znamená, že tam není ta druhá emise jako v loňském roce, ale tisícikoruna se dá použít v celém roce.“
Silvie Šeděnková, pořadatelka dětských táborů: „Loni jsme correnty využili plně, protože jsme byli pěkně poučeni, prošlo školení. Dali jsme tak vědět rodičům dopředu, že ta možnost bude. Dětem, které bydlí na Slezské, se dalo vědět dopředu a v podstatě si mohli zaplatit cenu tábora, nebo si zmenšit částku za tábor.“

Rodiče, kteří se se svými dětmi do projektu zaregistrují, mohou příspěvek využít na každé dítě do 18 let. Registrovat se mohou jednoduše na webu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Každé dítě dostane právě tisícikorunu, kterou může uplatnit u registrovaných obchodníků, které nalezne na webu Corrency, přičemž u každé platby, na kterou uplatní nějakou částku z této tisícikoruny, musí následně padesát procent uhradit ze svých prostředků.“
Silvie Šeděnková, pořadatelka dětských táborů: „Je to pro rodiče velká pomoc. Cítím to ze všech stran. Dcera taky bydlí na Slezské a je pro ni tisíc korun taky velká pomoc, co se týká dítěte.“

Ne každý rodič své dítě do projektu registruje, přihlásit se přitom není nic složitého. Stačí jen, aby měly děti trvalý pobyt na území Slezské Ostravy.

Silvie Šeděnková, pořadatelka dětských táborů: „Já bych to viděla tak 50 na 50. Polovina rodičů ví, informovala se o tom, nebo se o tom někde dozvěděla. Druhá polovina vůbec neví, bojí se toho, takže je musíme navádět, že to není složité, že se zaregistrují, přijde jim esemeska. Je to jednoduché, takže ať se toho nebojí.“

Registrace do projektu byla spuštěna 1. června a od tohoto dne mohou rodiče Correnty u spolků a kroužků využít. Možnost mají ale až do 30. listopadu.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000043519/projekt-corrency-znovu-prispiva-detem-ze-slezske-ostravy-nejen-na-krouzky