Reprezentační ples Slezské Ostravy je již nedílnou součástí plesové sezóny a i letos se vrátil do osvědčeného industriálního prostředí Trojhalí Karolina. Trojhalí svou architekturou a prostorem vytváří působivý kontrast k elegantním róbám dam a společenským oblekům pánů.
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V Ostravě těch pěkných plesů máme hodně a myslím si, že i ten slezskoostravský se opravdu řadí mezi vrcholy plesové sezóny."
Nechyběli představitelé městských obvodů, politici ani podnikatelé spjatí s Ostravou a Moravskoslezským krajem.
Lucie Baránková Vilamová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: "Ples Slezské Ostravy je mezi mými oblíbenými a já určitě musím pochválit organizátory, protože za ta léta ho opravdu posunuli."
Aleš Juchelka, ministr práce a sociálních věcí ČR: "Poslední asi dva roky s manželkou chodíme občas na plesy, občas tančíme spolu. Máme to moc rádi."
Atmosféra večera se nesla v přátelském a uvolněném duchu, který podpořil pestrý program. Hostem večera pak byl Petr Kotvald.
Petr Kotvald, zpěvák: "Je to nádherné, je to fantastické. Já se přiznám, že jsem na Ostravsko a do Ostravy jezdil mockrát za posledních třicet, čtyřicet let."
Kulisa Trojhalí Karolina dodala události osobitý charakter a podtrhla jedinečnost večera, na který budou všichni dlouho vzpomínat.