Ve městě zbyl jenom zlomek původního počtu pískovišť. Hřišť pro děti sice celkově přibylo, ale ta malým dětem pískoviště úplně nenahradí. Některá jsou navíc v tak odpudivém stavu, že si na nich děti hrát nemohou.
Anketa, děti a maminky: 1. "Chodím každý den na pískoviště." 2. "Dělám díry, dělám bábovky, prostě všechno." 3. " Byly tady čtyři, ještě když jsme byli mladí, a to nejsem moc stará, zůstalo tady jediné a to je zchátralé. Je to špatné, že si děcka nemají kde hrát."
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí bruntálské radnice: "Je to důsledek v současnosti platných předpisů, respektive vyhlášky Ministerstva zdravotnictví, která klade velmi přísné nároky na hygienické podmínky na těchto pískovištích."
S veřejnými pískovišti to není vůbec jednoduché. Každé má svého provozovatele, většinou jsou to radnice, které musí na dodržování předpisů dbát.
Anketa, maminky: 1. "Můj syn Radimek včera zjistil, že mu zrušili oblíbené pískoviště za barákem a spustil takový řev, že jsme ho hodinu uklidňovali, že postavijou nové pískoviště." 2. "Pískoviště by se měla zvětšit a upravit plochy kolem hlavně, protože tady se sedí na jedné lavečce jako slepice. Slepica vedle slepice protože máme rozmlácené lavečky nebo žádné."
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí bruntálské radnice: "Může být vyhověno těm, kteří si požádají o dosypání písku na některou vybranou veřejnou plochu, ale s tím, že vše další bude na riziku a odpovědnosti rodičů."
Pokud by provozovatel nesplnil předpisy a děti kvůli tomu hromadně onemocněly, vypukla by epidemie, hrozí viníkovi pokuta až tři milióny korun.