V Krnově slavnostně pokřtili zbrusu novou knihu Pohledy na Krnov. Vyžádali si ji lidé, poté, co je uchvátily 3 po sobě jdoucí výstavy zdigitalizovaných velkoformátových fotografií různých míst města. Teď se uskutečnila v pořadí už čtvrtá
„Jsou to vyzvětšované kopie originálů. Původní originály jsou většinou malé formáty, A pětkové i menší a stojí teda za tím práce pana Křivy, který je velice pečlivý a kvalitně digitalizuje a to potom umožňuje tisk takových kvalitních výstupů na velké formáty. Samozřejmě, že se objevují obdobné pohledy. Zase tu máme radnici, zas tu máme třeba farní a děkanský chrám sv. Martina atd., ale opravdu je snaha, aby to byly nějaké nové, jiné pohledy, jaké jsme ještě nepoužili,“ přibližuje historik krnovského muzea Alexandr Michl-Bernard.
Lidé tak mohou obdivovat jak fotografie z doby před rokem 1945, tak mladší z 50.až 70.let. Většina návštěvníků především hledala známá místa
Anketa, návštěvníci výstavy: „Jsem pamětník teda. Tady tu fotku mám taky doma, to byly takové léta, že se rodilo hodně dětí.“
„Já moc netápu, protože já jsem se tu narodil. Nejradši mám ta 70.léta tak. Z dřívějších let jako 1900 nebo tak, tak to už si nepamatuju, to už je všechno změněné.“
„Pátrám, protože přece jen jako takhle jsem to nikdy neviděla.“
„Jsem krnovák, tak něco poznávám. Něco jsem ještě nežil tak to asi těžko budu moc poznat.“
Spoustu fotografií najdete právě i v nové knize Pohledy na Krnov, kterou si pan Křiva nadělil ke svým kulatinám a kterou finančně podpořilo město. Kniha, ve které je více než 200 fotografií a také staré mapy, je k mání zatím jen ve Flemmichově vile.