Cílem cvičení Policie ČR bylo vyzkoušet si v reálných podmínkách zákrok proti aktivnímu střelci ve spolupráci se Slezskou nemocnicí v Opavě a městskou policií.
Jiří Marzoll, ředitel PČR Opava: "Samotné cvičení bylo pod legendou, že nemocnici navštívil bývalý pacient, který měl neshody s lékařem, vyhrožoval zabitím a útočil na osoby nacházející se v nemocnici. Závěrem cvičení byl pachatel eliminován a poté proběhlo ošetřování zraněných osob a jejich evakuace z prostoru ven.”
Cvičení se zúčastnilo 24 policistů nejen z Opavy, ale také z Hlučína a Vítkova, kteří zásah zvládli za půl hodiny. Pro nemocnici je bezpečnost pacientů i zaměstnanců na prvním místě a také o tom cvičení bylo.
Karel Siebert, ředitel SNO: “Já si myslím, že cvičení proběhlo velice úspěšně, dokázalo jak připravenost policejního sboru tak funkčnost našich bezpečnostních systémů.”
Na bezpečnost ve Slezské nemocnici aktuálně dohlíží 98 kamer a jejich počet se neustále zvyšuje.
Karel Siebert, ředitel SNO: “Většina těchto kamer má záznamové zařízení, takže dochází k záznamu a jako první v kraji, si myslím, jsme zavedli to, že máme čidlo, které zaznamenává případný výstřel nebo případný výbuch.”
Co se týká kamerového systému, tak Slezská nemocnice spolupracuje i s ostravskou fakultní nemocnicí, aby byl stejný a daly se vzájemně využívat některé funkce i ve spolupráci s policií.