Pro vodu z pramene v Hájku v Lískovci si lidé dochází takřka v průběhu celého roku. Vloni muselo město nechat opravit rezervoár kvůli vadnému jílovému těsnění. A protože ho chce v dobrém stavu zachovat co nejdelší dobu, rozhodlo, že ho v zimním období tzv. zazimuje, aby ho ochránilo před škodami způsobenými zamrznutou vodou. Voda je z něj nyní záměrně odváděna prostřednictvím tzv. bypassu do odtokové plastové trubky, která vyúsťuje pod rezervoárem. V posledních měsících ale vystávají otázky, zda voda z plastové trubky je nebo není pitná. Odpověď jsme hledali u náměstka primátora Jiřího Kajzara.
Jiří Kajzar (Naše město F-M), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Rád bych vysvětlil, jak to je s kvalitou vody pramene v Hájku, protože zde dochází k diskuzím, zda je voda pitná nebo ne. Pokusím se to uvést na pravou míru. V období letního provozu, tj. od jara do zimy, voda vytéká z trubek. A tam je pitná voda, která je kontrolována hygienickou stanicí, kdy se dělá rozbor vody. V případě, že vyjde zpráva, že voda má nějaký problém, jsou tam bakterie apod., tak vydáme oznámení, že voda pitná není. V zimním provozu, kdy dochází k zazimování rezervoáru vody, jak to dělávali naši předci, odtéká přebytečná voda bypassem a vytéká potom níže od prameniště. Tato voda pitná už není, protože cestou sbírá i odpadní vodu u okolí pramene. V tom případě je tam zákaz a vodu nedoporučujeme nikdy brát a pít. Pokud tedy voda neteče z trubek, voda není pitná.”
Pramen v lískoveckém Hájku je navštěvován nejen místními obyvateli a občany města Frýdku-Místku, ale také turisty. O vodě z pramene koluje i pověst, že má zázračné účinky. Není proto divu, že si ji lidé nabírají do láhví i barelů a odnášení domů k dalšímu zužitkování.