Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město F-M rozsvítilo vánoční strom a zahájilo advent

Frýdek-Místek |

Město minulý pátek slavnostně rozsvítilo svůj vánoční strom. Oficiální zahájení adventu si nenechaly ujít tisíce lidí, kteří zaplnily místecké náměstí Svobody. Připraven byl i bohatý doprovodný program a hudební vystoupení.

V pátek 1. prosince proběhla na místeckém náměstí Svobody tradiční předvánoční akce, která vyústila až k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Dříve, než se tak stalo, si lidé mohli užít vystoupení Dětského folklorního souboru Ostravička nebo show kapely Jablkoň. Před pátou hodinou vystoupil na pódiu primátor města Michal Pobucký, který asistoval u předávání šeků z charitativní kampaně Dejme úsměv dětem, jež přinesla 200 tisíc korun Slezské diakonii pro azylový dům Sára Frýdek-Místek na vzdělávací a volnočasové aktivity. Nechyběl ani krátký proslov. Před rozsvícením vánočního stromu lidé shlédli tradiční videomapping, po jehož konci vložil primátor klíč do zámku Vánoc a jeho otočením se Vánoční strom a s ním celá výzdoba města rozzářila do tmy.

“Začal adventní čas. Naše městská organizace KulturaFM připravila nádherný program, který bude následující čtyři týdny provázet místecké náměstí, takže bych tímto chtěl pozvat všechny občany města, ať se přijdou podívat,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vrcholem slavnostního večera bylo vystoupení Michala Hrůzy s kapelou. Rozsvícením vánočního stromu byl zároveň zahájen tradiční Advent ve městě, který obyvatelům i návštěvníkům přinese v následujících dnech bohatý předvánoční program.

“Na náměstí Svobody v Místku teď každý den bude probíhat kulturní program, a to o víkendech, dopoledne i odpoledne, během všedních dnů je program odpolední. Střídají se místní kapely s celorepublikově známými jmény. Aktuálně třeba zítra (5. 12.) nás čeká Mikulášská nadílka, trhy probíhají každý den, o víkendech je na Tržní ulici dětská zóna, vedle toho máme hned dva betlémy, jeden ručně vyřezávaný je u chrámu sv. Jakuba, druhý takový experimentální jsme umístili do altánu v Sadech Bedřicha Smetany,” uvedl ředitel Národního domu Frýdek-Místek Jakub Tichý.

Stejně jako v minulých letech se i letos uskuteční na náměstí Svobody veřejná sbírka „Vánoční strom“, která potrvá až do 31. prosince. Výtěžek sbírky je tentokrát určen pro Integrované centrum Žirafa na zakoupení mechanických invalidních vozíků.

Nahlásit chybu


Koloběžkář narazil v Opavě do vyjíždějícího auta a těžce se zranil

Včera 15:14 | Opava | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v neděli po poledni u východního nádraží v Opavě. Do vyjíždějícího auta z parkovacího místa tam naboural koloběžkář. S těžkým zraněním obou dolních končetin byl převezen do nemocnice. Okolnosti nehody dál prověřují policisté.

Tragédie na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po střetu s letadlem zemřel člověk

Včera 14:28, vydáno 20. června 2026 18:43 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragické události. Muž tam zemřel po střetu s vrtulovým letadlem. Policisté spolu s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjišťují, jak k nehodě došlo.

Po srážce nákladního a osobního auta na obchvatu Jablunkova vypukl obrovský požár

Včera 20:05, vydáno 20. června 2026 17:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta přejela do protisměru a srazila se s nákladním autem. To začalo okamžitě hořet. Žena v autě i její spolujezdkyně utrpěly vážná zranění. Nehoda se stala v sobotu odpoledne na obchvatu Jablunkova. Silnice se musela dlouhodobě uzavřít. Řidička později v nemocnici bohužel zemřela.

Zoo Ostrava si vyměnila se Zoo Praha sloní samce

20. června 2026 11:11 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy na Bruntálsku, škoda je 3 miliony

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil v neděli nad ránem chalupu v Liptani, místní části obce Bučávka na Bruntálsku. K místu se postupně sjelo 8 jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin. Až do večera pak požářiště hlídali. Nikdo nebyl zraněn a škoda je 3 miliony korun.

Prázdniny přivítáme v původním termínu, v úterý 30. června

Včera 8:26 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V závěru expresu pozveme na několik nejbližších akcí Novojičínsko kulturního léta a připomeneme, že Vítání prázdnin proběhne v původním termínu, tedy až v úterý 30. června.

Obec Dobrá opět ožila sportovní atmosférou na Doberské pětce

20. června 2026 18:00 | Dobrá | Michal Feber

Na start tradičního běžeckého závodu Doberská pětka se postavily desítky běžců všech věkových kategorií. Oblíbená akce každoročně přitahuje nejen místní sportovce, ale také závodníky z širokého okolí.

Upravili počítačovou hru a vydělali přes 10 milionů, teď jim hrozí vězení

20. června 2026 16:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Upravili zdrojový kód jedné z nejznámějších on-line her a umístili ji zdarma na internet. Vzápětí ale začali inkasovat za vylepšené charakteristiky postav. Dva muži z Moravskoslezského kraje si tak přišli na více než 10 milionů korun. Nakonec si pro ně přišli policisté, zabavili jim peníze i nemovitosti za zhruba 12 milionů. Teď jim hrozí až 8 let vězení.

Na Bílé spadl muž ze žebříku, na Novojičínsku dva paraglidisté

20. června 2026 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.

Policie vyhlásila pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi. Ten reaguje překvapeně z dovolené

19. června 2026 16:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Média v pátek odpoledne zavalila informace o vyhlášení pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi (nestr., dříve SOCDEM), který byl obviněn v korupční fotbalové kauze. Podle vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Radima Dragouna mu zřejmě hrozí vazba. Primátor byl touto informací velmi překvapen. Je totiž na řádné dovolené a zpět má být příští týden.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Bronz volejbalistkám Frýdku-Místku přinesl účast v Evropském poháru

18. června 2026 17:18 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Volejbalistky Sokola Frýdek-Místek se po letech půstu letos dočkaly bronzových medailí. Vysloužili si tím mimo jiné i přijetí na frýdecko-místecké radnici.

Den zdraví ve Frýdě se setkal se zájmem obyvatel Frýdku-Místku

18. června 2026 17:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Tradiční Den zdraví a ošetřovatelství pořádaný Moravskoslezskou nemocnicí Frýdek-Místek za podpory města Frýdek-Místek se konal v obchodním centru Frýda. Speciálním hostem byl herec Josef Trojan.

Frýdek-Místek proměňuje vnitrobloky na sídlištích

18. června 2026 17:14 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na mnoha sídlištích ve Frýdku-Místku je nedostatek parkovací míst. Město proto umisťuje do nevzhledných vnitrobloků nová parkoviště, ale nezapomíná při tom ani na doplnění zeleně.

V Palkovicích se opět běžel olympijský závod pro děti i dospělé

18. června 2026 11:06 | Palkovice | Libor Běčák

Několik závodů pro děti a mládež a ve finále běh pro dospělé. Tak vypadal program celorepublikového Olympijského běhu, který se po roce opět konal i v Palkovicích.

Beskydské hry bez hranic letos v Bílé vyhrála Ostravice

15. června 2026 12:34 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Areál pod sjezdovkou v Bílé se stal dějištěm Beskydských her bez hranic. Týmy z jednotlivých obcí mikroregionu tam soutěžily v netradičních disciplínách.

Týden kultury ve Frýdku-Místku: Mezinárodní folklórní festival a FM City Fest

15. června 2026 10:20 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Tento týden pořádá Frýdek-Místek hned dvě velké kulturní akce. Mezinárodní folklorní festival trvá od úterka až do neděle, v pátek a v sobotu vás pak může pobavit FM City Fest.

Město F-M rozsvítilo vánoční strom a zahájilo advent
Vydáno 4. prosince 2017 19:18, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Město minulý pátek slavnostně rozsvítilo svůj vánoční strom. Oficiální zahájení adventu si nenechaly ujít tisíce lidí, kteří zaplnily místecké náměstí Svobody. Připraven byl i bohatý doprovodný program a hudební vystoupení.

V pátek 1. prosince proběhla na místeckém náměstí Svobody tradiční předvánoční akce, která vyústila až k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Dříve, než se tak stalo, si lidé mohli užít vystoupení Dětského folklorního souboru Ostravička nebo show kapely Jablkoň. Před pátou hodinou vystoupil na pódiu primátor města Michal Pobucký, který asistoval u předávání šeků z charitativní kampaně Dejme úsměv dětem, jež přinesla 200 tisíc korun Slezské diakonii pro azylový dům Sára Frýdek-Místek na vzdělávací a volnočasové aktivity. Nechyběl ani krátký proslov. Před rozsvícením vánočního stromu lidé shlédli tradiční videomapping, po jehož konci vložil primátor klíč do zámku Vánoc a jeho otočením se Vánoční strom a s ním celá výzdoba města rozzářila do tmy.

“Začal adventní čas. Naše městská organizace KulturaFM připravila nádherný program, který bude následující čtyři týdny provázet místecké náměstí, takže bych tímto chtěl pozvat všechny občany města, ať se přijdou podívat,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vrcholem slavnostního večera bylo vystoupení Michala Hrůzy s kapelou. Rozsvícením vánočního stromu byl zároveň zahájen tradiční Advent ve městě, který obyvatelům i návštěvníkům přinese v následujících dnech bohatý předvánoční program.

“Na náměstí Svobody v Místku teď každý den bude probíhat kulturní program, a to o víkendech, dopoledne i odpoledne, během všedních dnů je program odpolední. Střídají se místní kapely s celorepublikově známými jmény. Aktuálně třeba zítra (5. 12.) nás čeká Mikulášská nadílka, trhy probíhají každý den, o víkendech je na Tržní ulici dětská zóna, vedle toho máme hned dva betlémy, jeden ručně vyřezávaný je u chrámu sv. Jakuba, druhý takový experimentální jsme umístili do altánu v Sadech Bedřicha Smetany,” uvedl ředitel Národního domu Frýdek-Místek Jakub Tichý.

Stejně jako v minulých letech se i letos uskuteční na náměstí Svobody veřejná sbírka „Vánoční strom“, která potrvá až do 31. prosince. Výtěžek sbírky je tentokrát určen pro Integrované centrum Žirafa na zakoupení mechanických invalidních vozíků.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000010914/mesto-fm-rozsvitilo-vanocni-strom-a-zahajilo-advent