Pomáhají v domovech pro seniory. Pokud jim to vládní nařízení dovolí, tak chodí navštěvovat seniory přímo domů. Osamělým v karanténě například roznáší nákupy. Taková je práce dobrovolníků.
Petr Adamus, zástupce vedoucího ADRA Frýdek-Místek: "Musím říct, že pořád dobrovolníků je málo, že bychom potřebovali pořád ochotné lidi, kteří budou ochotni chodit do těch organizací a samozřejmě jakýmkoliv jiným způsobem v této složité době přiložit teda ruku k dílu a být užitečným člověkem."
Dobrovolnictví se nevěnuje jenom ADRA Frýdek-Místek, ale i řada dalších organizací, které pravidelně žádají město o dotace z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby. Letos by na ně mělo být vyčleněno už 772 tisíc korun.
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Největší podíl získá ADRA, a to 272 tisíc korun, jedná se o stejnou částku jako v loňském roce. Částka je určená na dva projekty týkající se dobrovolnictví, jak v domácnostech seniorů a osob se zdravotním postižením, tak také v zařízeních sociálních služeb. Tedy například v Hospici, v domovech seniorů, v dětském domově."
Petr Adamus, zástupce vedoucího ADRA Frýdek-Místek: "My jsme nesmírně rádi, že nám naši dobrovolníci zůstávají věrní a že i v této době vlastně nám pomáhají zvládat tu náročnou situaci. Jsme samozřejmě rádi za to, že nás výrazným způsobem i město podporuje."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dobrovolníků si velmi vážím a velice jim děkuji, protože ve svém volném čase a bez nároku na odměnu, navštěvují často nemocné a často osamělé osoby. A právě i v této koronavirové době, bychom bez dobrovolníků některé situace zvládali jen velmi obtížně. Z tohoto programu dále připadne částka 100 tisíc korun spolku Podané ruce, a to na Canisterapii a jako v minulých letech podpoříme i Kafiru a to na podpoření pracovního uplatnění osob se zrakovým postižením."
Definitivní slovo v rozdělení peněz pro všechny dobrovolnické organizace bude mít březnové zastupitelstvo.