Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku zvětšuje Centrální urgentní příjem

Frýdek-Místek |

Nemocnice ve Frýdku-Místku buduje přístavbu Centrálního urgentního příjmu. Prostory se zvětší a umožní propojení více odborných zdravotnických týmů. Budova navíc dostane nové CT zařízení. Celkově investice vyjde i s vybavením vyjde na zhruba 73 milionů korun a hotovo bude příští rok na jaře.

V areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku probíhá plno stavebních prací. Jednou z největších investic je přístavba Centrálního urgentního příjmu.

Věra Starmannová, vrchní sestra Centrálního urgentního příjmu: "Získáme jednak dvě lůžka pro pacienta. Dojde ke zhotovení jednoho velínu, dojde k propojení oborů a jednak dojde i ke spolupráci personálu. Takže se zvýší efektivita práce."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Urgentní příjem patří mezi takové zásadní pracoviště nemocnice. Je to nejakutnější a velmi stresové pracoviště, protože tady najíždí akutní pacienti. A jsou tady vyšetřování s tím, že se pak rozhoduje, zda budou hospitalizováni nebo jakým způsobem budou ošetřováni. Střídají se tady všechny lékařské profese a my chceme spojit dvě expektační místnosti do jedné, abychom propojili i sestry a vytvořili z nich jeden tým, který se o pacienty bude starat."
Věra Starmannová, vrchní sestra Centrálního urgentního příjmu: "Práce na urgentu je velice náročná, protože je to práce jednak nárazová, že v jednu chvíli se zdá, že je provoz plynulý, ale během několika minut se to může změnit. Protože dojde k velkému návozu pacientů záchrannou službou. A opravdu ta vytíženost tady je bych řekla stoprocentní. Takže tím, že dojde k propojení těch expektací, bude jeden sál, ten personál bude zastupitelný a na tu směnu ten provoz bude zajištěn."

V průměru se tady zdravotníci musí postarat o 100 až 120 pacientů za den.

Věra Starmannová, vrchní sestra Centrálního urgentního příjmu: "Už se nám stalo několikrát, protože jsme velká spádová oblast, že i do hodiny nám přijede 7 až 8 záchranných vozů."

Cílem přístavby je získat prostor pro nové ambulance, a hlavně pro úplně nové CT zařízení.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Na urgentním příjmu máme jedno CT, které je loni obnoveno, takže je nové, nicméně jednou měsíčně na něm pobíhá servis osmihodinový. A pokud by došlo k nějaké poruše, tak by nemocnice byla bez tohoto zásadního přístroje zobrazovacího. A proto dostavujeme a v březnu by měla být dokončena přístavba urgentního příjmu, kdy postavíme budovu pro další druhé CT v nemocnici, které budeme používat právě primárně pro ty výpadky. Tak, abychom měli kontinuálně zajištěnou tuto zobrazovací techniku. A samozřejmě budeme schopni ošetřit více pacientů elektivních, kteří tady to vyšetření potřebují. Budou tam také zřízeny dvě nebo tři ambulance, které nemocnici pořád chybí, protože se neustále rozrůstáme. A ten prostor bude využitý pro všechny akutní pacienty, kteří do nemocnice přijdou."

Investice do rozšíření urgentu vyjde na zhruba 73 milionů korun včetně nového CT za 30 milionů. Přestavba expektace pak zhruba 10 milionů. Většinu zaplatí zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Tomáš Stejskal, ředitel nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pro příští rok chystáme také podobně velké investice. Chystá se rekonstrukce dětského oddělení, ta se bude pohybovat v částce do 100 milionů korun. Tam se také bude rekonstruovat JIP a standard. A samozřejmě budujeme další ambulance, ze kterých máme radost."

Na přelomu roku se má v nemocnici dokončit také velká rekonstrukce jednotky intenzivní péče neoperačních oborů za zhruba 48 milionů.

Nahlásit chybu


K tématu

Starší muž se zastřelil v budově Nemocnice ve Frýdku-Místku

22. října 2025 15:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Přišel do Nemocnice ve Frýdku-Místku, vstoupil na toaletu a tam se zastřelil. Těžko uvěřitelný případ sebevraždy prověřují policisté.

Blízkost, individualita i moderní přístup porodnice Nemocnice ve Frýdku-Místku

7. července 2025 16:28 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Perfektní vybavení, dokonale sehraný tým, empatický a individuální přístup. To jsou symboly porodnice v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Ta v poslední době zavedla řadu inovací, které mají za cíl udržet novorozence v maximálním kontaktu s maminkou.

Moravskoslezský kraj patří mezi evropské lídry v péči o pacienty s mrtvicí

29. června 2025 12:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj obdržel prestižní mezinárodní ocenění Angels region za komplexní systém péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Významné uznání od Evropské iktové organizace a Iniciativy Angels potvrzuje vysoký standard nemocnic i zdravotnické záchranné služby v regionu. Mezi šesti oceněnými iktovými centry je i nemocnice v Krnově.


Vykolejení nákladních vagonů v Ostravě zastavilo provoz na železničním koridoru

Dnes 10:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nehoda nákladního vlaku zastavila provoz a hlavním železničním tahu z Ostravy na Polsko a Slovensko. Vykolejily tady dva naložené vagony. České dráhy zajistily mezi Ostravou a Bohumínem náhradní autobusovou dopravu.

Při požáru garáže v Orlové vybuchly tlakové lahve. Majitel se snažil oheň předtím hasit

Včera 22:25 | Orlová | Jiří Cileček

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek odpoledne u velkého požáru dvojgaráže v Orlové. Majitel se snažil oheň hasit ještě před příjezdem hasičů a policisté ho dostali do bezpečí. Vzápětí uvnitř vybuchly tlakové lahve. Škoda je dva miliony korun a hasiči svým zásahem uchránili majetek za osm milionů.

Chlapec z Ostravy zemřel na záškrt. Nemoc se v MS kraji dvacet let vůbec neobjevovala

Včera 12:24 | Ostrava-město | Anna Břenková

V Moravskoslezském kraji stoupá počet případů záškrtu. Poslední případ v jedné z ostravských rodin skončil tragicky. Nemoci podlehl malý chlapec předškolního věku, který nebyl očkovaný. Hygienici vyzývají rodiče, aby zkontrolovali očkování svých dětí.

Historický dům na náměstí Svatopluka Čecha čeká proměna. Přibyde kavárna a služebna městské policie

Včera 15:00 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Začala rekonstrukce domu na náměstí Svatopluka Čecha v Moravské Ostravě a Přívoze.

Ukradli mu skútr, zatímco byl v cizině. Strážníci ho našli dřív, než krádež vůbec zjistil

Včera 11:50 | Ostrava-město | Anna Břenková

Pozorný občan si v Ostravě-Přívoze všiml poničeného skútru a hned zavolal městskou policii. Hlídka zjistila, že ukradený skútr patří muži, který zrovna pobýval mimo republiku a o ničem netušil. Díky rychlé spolupráci skončilo vozidlo v bezpečí a majitel si ho hned po návratu převzal.

Z ostravské MHD vyhodili za týden přes 1600 lidí. Jezdili bez lístku nebo obtěžovali okolí

Včera 9:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostravští asistenti přepravy a strážníci minulý týden zkontrolovali přes tisíc tramvají a autobusů. Kvůli jízdě bez lístku nebo opilosti muselo z vozů vystoupit více než 1 600 lidí. Nejhorší situace byla na trase mezi Karolinou a Svinovem. Dopravní podnik chce tímto chránit slušné cestující a v kontrolách bude pokračovat.

Policejní pes Willy vyčmuchal zloděje, který vykradl benzínku v Karviné

Včera 10:50 | Karviná | Anna Břenková

Zloděj se násilně vloupal do karvinské benzínky, vzal dvě televize a schoval se do křoví. Tam ho vyčmuchal šikovný policejní pes Willy. 33letý zloděj je známá firma a může jít do vězení až na dva roky.

V Bruntále otevřeli novou zubní pohotovost v adaptovaných prostorách v nemocnici

21. května 2026 16:28 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále bylo nově otevřeno oddělení zubní pohotovosti, které bude již od příštího týdne sloužit v nových prostorách v Bruntálské nemocnici. Jde o další krok Moravskoslezské nemocnice Krnov, která po spojení s nemocnicí v Bruntále a Rýmařově chce rozvíjet péči v celém okrese.

Ostrava přispěje na zásahové oděvy. Červený kříž přispívá k bezpečnosti ve městě

21. května 2026 14:30 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro vedení Ostravy je bezpečnost jednou z hlavních priorit. Podílí se na ní jednak základní složky integrovaného záchranného systému, ale také další organizace, jako je například Český červený kříž. Město proto oblastnímu spolku přispělo na pořízení zásahových oděvů.

Horní Bludovice prohrály zbytečný spor, zastupitele zřejmě čeká trestní stíhání

21. května 2026 18:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Bývalá starostka Horních Bludovic Petra Ficková společně s dalšími zastupiteli dostala obec do situace, která ji bude stát nemalé peníze, a někteří zastupitelé se dokonce mohou obávat, že proti nim bude vedeno trestní řízení.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Policista ve volnu zachránil ženě u bitcoinmatu přes sto tisíc korun

20. května 2026 9:30 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Zkušený policista si během svého volna všiml ve Frýdku-Místku ženy, která telefonovala u bitcoinmatu. Hned mu bylo jasné, že se jedná o podvod a ženu varoval, aby hovor okamžitě ukončila. Ta už sice stihla podvodníkům poslat přes 200 tisíc korun, díky rychlému zásahu ale neztratila dalších 150 tisíc. Policie znovu varuje, že skuteční bankéři lidi k vkládání peněz do bitcoinmatů nikdy nenutí.

Draculino vede děti k pohybu a koordinaci těla, o výsledky tolik nejde

19. května 2026 20:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku je řada velmi dobrých klubů provozující bojové sporty. Jedním z nich je GB Draculino, které sbírá úspěchy na národní i mezinárodní úrovni. Sportovní výsledky ale nejsou to nejdůležitější.

Nejlepší mladí zdravotníci soutěžili v okresním kole

19. května 2026 20:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Český červený kříž pořádá už desítky let soutěž pro mladé zdravotníky. Oblastní kolo okresu Frýdek-Místek hostila 7. Základní škola.

Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

19. května 2026 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

Bazilika ve Frýdku-Místku skrývá bájnou sochu i kryptu

18. května 2026 12:18 | Frýdek-Místek | Andrea Holeszová

Jen málokterá stavba ve Frýdku-Místku dokáže na první pohled vzbudit takový respekt a obdiv jako Bazilika Navštívení Panny Marie. Monumentální kostel tyčící se nad historickým centrem je nejen významnou duchovní památkou Moravskoslezského kraje, ale také jedním z nejkrásnějších poutních míst severní Moravy.

Závodníci běželi deštivým Jablunkovem

18. května 2026 10:21 | Jablunkov | Libor Běčák

O deštivé neděli 17. května se v centru Jablunkova konal už 23. ročník běhu městem, který pořádá Jablunkovské centrum kultury a informací. Závody jsou určené pro všechny věkové kategorie, přičemž se začíná na 100 metrech pro ty úplně nejmenší závodníky.

Nemocnice ve Frýdku-Místku zvětšuje Centrální urgentní příjem
Vydáno 17. října 2024 16:04, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Nemocnice ve Frýdku-Místku buduje přístavbu Centrálního urgentního příjmu. Prostory se zvětší a umožní propojení více odborných zdravotnických týmů. Budova navíc dostane nové CT zařízení. Celkově investice vyjde i s vybavením vyjde na zhruba 73 milionů korun a hotovo bude příští rok na jaře.

V areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku probíhá plno stavebních prací. Jednou z největších investic je přístavba Centrálního urgentního příjmu.

Věra Starmannová, vrchní sestra Centrálního urgentního příjmu: "Získáme jednak dvě lůžka pro pacienta. Dojde ke zhotovení jednoho velínu, dojde k propojení oborů a jednak dojde i ke spolupráci personálu. Takže se zvýší efektivita práce."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Urgentní příjem patří mezi takové zásadní pracoviště nemocnice. Je to nejakutnější a velmi stresové pracoviště, protože tady najíždí akutní pacienti. A jsou tady vyšetřování s tím, že se pak rozhoduje, zda budou hospitalizováni nebo jakým způsobem budou ošetřováni. Střídají se tady všechny lékařské profese a my chceme spojit dvě expektační místnosti do jedné, abychom propojili i sestry a vytvořili z nich jeden tým, který se o pacienty bude starat."
Věra Starmannová, vrchní sestra Centrálního urgentního příjmu: "Práce na urgentu je velice náročná, protože je to práce jednak nárazová, že v jednu chvíli se zdá, že je provoz plynulý, ale během několika minut se to může změnit. Protože dojde k velkému návozu pacientů záchrannou službou. A opravdu ta vytíženost tady je bych řekla stoprocentní. Takže tím, že dojde k propojení těch expektací, bude jeden sál, ten personál bude zastupitelný a na tu směnu ten provoz bude zajištěn."

V průměru se tady zdravotníci musí postarat o 100 až 120 pacientů za den.

Věra Starmannová, vrchní sestra Centrálního urgentního příjmu: "Už se nám stalo několikrát, protože jsme velká spádová oblast, že i do hodiny nám přijede 7 až 8 záchranných vozů."

Cílem přístavby je získat prostor pro nové ambulance, a hlavně pro úplně nové CT zařízení.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Na urgentním příjmu máme jedno CT, které je loni obnoveno, takže je nové, nicméně jednou měsíčně na něm pobíhá servis osmihodinový. A pokud by došlo k nějaké poruše, tak by nemocnice byla bez tohoto zásadního přístroje zobrazovacího. A proto dostavujeme a v březnu by měla být dokončena přístavba urgentního příjmu, kdy postavíme budovu pro další druhé CT v nemocnici, které budeme používat právě primárně pro ty výpadky. Tak, abychom měli kontinuálně zajištěnou tuto zobrazovací techniku. A samozřejmě budeme schopni ošetřit více pacientů elektivních, kteří tady to vyšetření potřebují. Budou tam také zřízeny dvě nebo tři ambulance, které nemocnici pořád chybí, protože se neustále rozrůstáme. A ten prostor bude využitý pro všechny akutní pacienty, kteří do nemocnice přijdou."

Investice do rozšíření urgentu vyjde na zhruba 73 milionů korun včetně nového CT za 30 milionů. Přestavba expektace pak zhruba 10 milionů. Většinu zaplatí zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Tomáš Stejskal, ředitel nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pro příští rok chystáme také podobně velké investice. Chystá se rekonstrukce dětského oddělení, ta se bude pohybovat v částce do 100 milionů korun. Tam se také bude rekonstruovat JIP a standard. A samozřejmě budujeme další ambulance, ze kterých máme radost."

Na přelomu roku se má v nemocnici dokončit také velká rekonstrukce jednotky intenzivní péče neoperačních oborů za zhruba 48 milionů.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000045518/nemocnice-ve-frydkumistku-zvetsuje-centralni-urgentni-prijem