Řádnou sbírku pastí našel myslivec Jan Adamek ve svém revíru na Stružníku v posledních dnech. Při pohledu na železa je zcela jasné, že chycená zvěř by neměla absolutně šanci. Není tedy divu, že myslivci jsou z těchto nálezů zneklidněni. Nimrod má podezření i na konkrétní pytláky.
Jan Adamek, myslivec: „Potkal jsem tady dva kluky se vzduchovkami, ovšem utekli mi. Je možné, že to dávali i oni. Těžko říct. Ty pasti, jsem našel v mém revíru, protože se o něho starám, každý se stará o svůj úsek. Zatím jsem našel železa jenom já. Teď máme zvýšenou ostrahu. Řekl jsem to všem ostatním myslivcům, když chodí krmit, ať se pořádně dívají."
Jaromír Mikula, myslivec: „Rajon mám velký v Suché, problémy tam nejsou, neboť tam není drobná zvěř. Je tam jen srnčí a škodná jako je liška, kuna. Takže tam se ti pytláci tak neobjevují. Pokud ano, tak se zbraní a ne s železy."
Pytláci si zřejmě neuvědomují, že k újmě by mohli přijít i nevinní lidé na procházce či jejich psi. Malá plemena by železo mohlo i zabít.
Jan Adamek, myslivec: „Je to velice nebezpečné hlavně pro psy volně puštěné, co lidé chodí venčit psy, tak si to neuvědomují. Navíc pro děti, třeba budou chodit po lese. Je to samozřejmě zamaskované, to není volně, není to vidět."
Stejný problém s pytláky měli myslivci před rokem. Tenkrát se obrátili na policii, která provedla noční zátah, kdy došlo k obklíčení Pežgovského lesa.
Jaroslav Kus, mluvčí PČR Karviná: „Byl poznatek, že v lese střílí, tudíž pytlačí. Ovšem zátah nepotvrdil, že se tam střílí a že by tam pytláci byli."
Problém je, že díky novele zákona pytlákům téměř nic nehrozí. Jedná se vlastně o přestupek.
Jaroslav Kus, mluvčí PČR Karviná: „Od 1.1. platí nový trestní zákoník. Samozřejmě trestný čin pytláctví nadále je, ale změnilo se pravidlo v tom, že ulovená zvěř musí mít větší hodnotu než pět tisíc korun."
Chycená slepice sice nemá tak velkou finanční hodnotu, za to mohla vyvést mnoho mladých bažantů. A to právě myslivce mrzí nejvíce.