Pravidelné dotace, které každoročně schvalují zastupitelé města pomáhají oběma karvinským nemocnicím napříč různými odděleními.
Jan Wolf (ČSSD), primátor Karviné: "Ty částky nejsou v desítkách milionů korun, jsou to statisícové položky, ale jsme rádi aspoň za tuto podporu a myslím si, že jak Karviná-6 tak Karviná-4 velmi dobře fungují."
Za finance města letos karvinská rájecká nemocnice dovybavila novými přístroji operační sály a také Moravskoslezské oční centrum.
Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Díky přízni města z jejich dotace jsme zakoupili několik potřebných přístrojů na naše oddělení. Jeden z nich je štěrbinový lampa, což je běžný vyšetřovací prostředek, ale speciálně do naší dětské ambulance jsme získali tento synoptofor, cože je přístroj pro vyšetřování šilhavých dětí. Tím, jak se posunují jednotlivé projektory, můžeme určit, zda dítě vidí obrázek a podle úchylky, kterou si změříme, můžeme zahájit léčbu."
Velkým přínosem pro Moravskoslezské oční centrum je další přístroj zvaný Kompas určený k vyšetřování zorného pole. Moravskolsezské oční centrum je jediné v celé České republice, které ho má k dispozici.
Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Výhoda tohoto přístroje je v tom, že přímo vidím ve kterém místě sítnice dochází k poruše. Díky vestavěné kameře, která neustále - 25x za vteřinu - fotí oční pozadí. Přesně vím, kam se pacient dívá, když je vyšetřovaný, Je tam takzvaný high tracking, který nám dává pohled pacienta přímo vpřed. Když se omylem podívá bokem nebo jinam, tak ten přístroj to vymaže, vrátí se k tomu a zkouší to znovu. To vyšetření sice trvá déle, ale máme přesnou představu a víme, která část oka vidí a která ne."
Na operační sály pořídila karvinská rájecká nemocnice sedm termo podložek. Zahřívá pacienta, který leží na operačním stole. Podložka je napojena na přístroj, díky kterému se teplota může regulovat. I Karvinská hornická nemocnice podporu města vítá, na obě své JIP zakoupila potřebné vybavení.
Tomáš Canibal, ředitel KHN: "My jsme vděční za jakoukoliv podporu. Město se k nám chová hezky, dostáváme dotace každý rok. Letos to bylo půl milionu korun a pořídili jsme infuzní techniku, lineární dávkovače a infuzní pumpy.”
Alena Bilanová, staniční sestra JIP KHN: "Ty sestřičky si daný lék naředí, dají ho do lineárního dávkovače a určí si počet mililitrů nebo mikrogramů, který za určitou časovou délku musí ten pacient obdržet.”
Dosud měla Karvinská hornická nemocnice starší typy dávkovačů, pomalu již dosloužily a bylo nutné je i z technicko-bezpečnostního důvodu obnovit.