Tísňové volání bylo přijato necelou půlhodinu po poledni s žádostí o otevření uzavřených prostor. Hasiči po vniknutí do bytu nalezli dvě osoby v bezvědomí.
Jakub Kozák, mluvčí HZS Moravskoslezského kraje: „Hasiči vnikli do bytu a zahájili spolu s policisty první pomoc a oživovací pokusy. V jednom případě byli úspěšní, druhá osoba bohužel zemřela.“
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jakmile společně muži zákona a hasiči do obydlí vešli, viděli dvě osoby, které nejevily známky života. Ve spolupráci s hasiči muže i ženu vynesli mimo byt a začali oběma poskytovat první pomoc. U muže (r. 1950) i přes poskytovanou první pomoc byla konstatována smrt. Žena (r. 1948) byla následně předána přivolaným záchranářům."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pomoci již žel nemohli muži seniorského věku, který se v bytě nalézal bez známek života a zasahující lékař u něj mohl již pouze konstatovat smrt. Šestasedmdesátiletá žena se nacházela v bezvědomí a přímém ohrožení života. Musela být zaintubována a připojena k přístrojem řízenému dýchání. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla připravena k transportu do zdravotnického zařízení a poté ji záchranáři předali na anesteziologicko-resuscitačním oddělení krnovské nemocnice."
Oxid uhelnatý vzniká při nedokonalém spalování a je bezbarvý, bez chuti a zápachu, což z něj činí smrtelně nebezpečný plyn. Častým zdrojem intoxikace jsou plynová topidla, krby nebo kotle na tuhá paliva. Hasiči dlouhodobě upozorňují na důležitost pravidelné údržby těchto zařízení a doporučují pořídit si detektory oxidu uhelnatého.
Jakub Kozák, mluvčí HZS Moravskoslezského kraje: „Pořízení detektorů oxidu uhelnatého, které varují před nebezpečím otravy, je otázkou stokorun, a mohou zachránit život."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Okolnostmi a příčinami této nešťastné události se zabývají policisté z územního odboru Bruntál. Policisté prověřují, zda za úmrtím není možná otrava oxidem uhelnatým, a také se budou zabývat, zda byl hlásič koncentrace oxidu uhelnatého funkční."