Zatraktivnit technické obory, přitáhnout děti zpátky k řemeslům a práci, která je stále potřebná a o kterou je ale mezi mladými lidmi menší zájem než by měl být. Přesně takový je cíl Sdílené výuky, která navazuje na dřívější projekty školy, jako byl Nattech nebo OKAP.
Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Tady tímto bych chtěla poděkovat městu Karviná, Orlová a obci Stonava za finanční podporu, kterou nám pomohli překlenout letošní školní rok tak, abychom ty žáky mohli přivézt, aby se mohli podívat do školy a vybrat si řemeslo."
Žáci z karvinských škol Mendelova, Majakovského a Slovenská, z Orlové pak ze škol Ke Studánce, školní a Slezská a také školáci ze Stonavy se během deseti sdílených výuk podívali do dílen zámečníků, elektrikářů truhlářů, cukrářů, nahlédli i do autodílny a podobně. Všude si mohli řemesla takříkajíc osahat a vyzkoušet.
Roman Hamrus, ředitel ZŠ a MŠ Majakovského, Karviná: "Sdílená výuka je velmi důležitá, protože technické obory a technické kompetence mají nedostatek těch osob a je to dlouhodobý záměr, který podporuje MSK, takže jsme rádi, že jsme mohli k tomu přispět.”
Robert Kaleta, ředitel ZŠ Ke Studánce, Orlová: "Naše ZŠ Ke Studánce z Orlové vnímá spolupráci se SŠTaS dlouhodobě velmi dobře.Ty děti díky Sdílené výuce pochopily jak vypadá středoškolské studium a zároveň jako třešnička na dortu byla i nějaká exkurze do odborných firem."
Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Sdílenou výuku v letošním školním roce využili žáci našeho 9. ročníku a 8. ročníku a vraceli se nadšeni, obvykle si přivezli i nějaký výrobek, kterým se mohli pochlubit."
Škola chce přibližovat žákům řemesla praxí i v dalším školním roce.