Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V soutěži Karvinský talent podali zpěváci skvělé výkony, porota to neměla jednoduché

Karviná |

V městském domě kultury se uskutečnil 16. ročník pěvecké soutěže nazvané Karvinský talent. Věhlas talentu za dobu své existence dávno přesáhl hranici města a odvážní zpěváci a zpěvačky sem míří i ze vzdálenějších míst. Vítěze jednotlivých kategorií si můžete poslechnout v následujícím příspěvku.

Na začátku každého ročníku pěvecké soutěže jsou desítky malých i větších odvážlivců, kteří zkouší uspět před porotou v základním kole a v semifinále. Do finále, které se konalo v MěDK postupují jen ti nejlepší.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora Karviné: “Smekám před všemi, kteří jsou schopni vystoupit před publikem na této scéně. Když jsem se ptal, kolik bylo v předkole účastníků a když jsem slyšel ten počet 160, tak jsem si říkal, že v tomto regionu máme umělecky zdatné mladé lidi."

Letos se moderování soutěže Karvinský talent ujal známý český herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka.

Milan Peroutka, moderátor: "Moderovat Karvinský talent byla radost. Já mám rád šestku a letos je to 16. ročník. Obdivuji děti za jejich suverenitu, já jsme takový nebyl, takže stoupnout si před publikum chce dávku odvahy a je úžasné, že je učitelky v tomto podporují a mají možnost se takto předvést."


Ze všeho nejdříve vám představíme vítěze jednotlivých kategorií. V 1. kategorii zvítězila Anežka Istlová z Karviné.

Anežka Istlová, úspěšná účastnice: "S výběrem mi pomohla paní učitelka a kolem 3 až 4 týdnů jsem trénovala. Jsem šťastná a vůbec jsem to nečekala."

V druhé kategorii byla jasnou vítězkou Adéla Folwarczná z Havířova.

Adéla Folwarczná, úspěšná účastnice: "Jsem nadšená, jsem to upřímně nečekala, protože já jsem se tam hýbla trochu křečovitě, jsem nadšená z toho. Vybírala jsem to s paní učitelkou, dala mi na výběr, mě se to líbilo, sluchově i melodií a zpívalo se to hezky, je to příjemné, oddechové."

Nejtěžší rozhodování měli porotci ve 3. kategorii, výkony všech soutěžících byly velmi zdařilé. Nakonec se rozhodli pro vítězku Johanu Žofii Muchovou z Havířova, která se Karvinského talentu účastní pravidelně a sbírá jednu cenu za druhou.

Johana Žofie Muchová, úspěšná soutěžící: "Tento rok byly všechny holky úžasné, takže jsem překvapená a jsem moc ráda.”


V kategorii dua nejvíce porotu oslnila dvojice Martina Kuchařová a Klára Matušínská z Českého Těšína.

Martina Kuchařová, úspěšná účastnice z Českého Těšína: "Vybraly jsme si skladbu Bílá laň od Vesny, už spolu zpíváme dlouho, takže to bylo příjemné. Cvičili jsme dlouho, doma i na hodinách zpěvu a kde se dalo."
Klára Matušínská, úspěšná účastnice z Českého Těšína: "Včera na zkoušce se nám to povedlo více, takže jsme nečekaly, že vyhrajeme 1. místo, takže nás to potěšilo, protože jsme to nečekaly.”


Rozdány byly ale i další ceny. Svého favorita měl vybrat i moderátor Milan Peroutka. Ocenil jednoho z nejmladších odvážných účastníku - Romana Waliczka z Karviné.

Milan Peroutka, moderátor: "Já jsem nechtěl být ten kat, který si vybere jen jednoho, ale vybrali jsme to na rovinu tak, abychom ocenili co nejvíce dětí. Já jsem vybral malého odvážlivce, kterého jsme pozval na muzikál do Prahy Lotrando a Zubejda, ten budeme hrát až zase vyroste, budeme ho hrát od února 2025, ale pozval jsem ho, těším se na něj a doufám, že se mu to bude líbit."
Roman Waliczek, oceněný účastník cenou Milana Peroutky: "Jsem rád, že jsem dostal cenu pana Peroutky."

A rozhodující hlas měli i diváci. Pro cenu publika si přišla Klára Branková, která soutěžila ve 2. kategorii. Se svým výkonem byla spokojena i s výběrem písně, která ji podle jejích slov sedí k hlasu.

Klára Branková, oceněná cenou publika: "Jsem nadšená, protože jsme nevyhrála žádné místo, za cenu publika jsem byla šťastná."

Svou cenu udělil i předseda poroty Andonis Civopulos, který nám také zhodnotil úroveň a výkon všech finalistů. V rozhodování to porota neměla letos vůbec jednoduché.

Andonis Civopulos, předseda poroty: “Je vždy těžké vybrat nejlepšího, já jsem měl problém ze třetí řady vybrat kočku, protože jich tam bylo šest dobrých, ta úroveň se zvedá. Mně se líbí když si zpěvák nebo zpěvačka vybere těžkou skladbu, protože tam se pak ty aspekty různé jako frázování, intonace, projev, tam se to všechno ukáže."

Sám za sebe pak vybral a ocenil cenou předsedy poroty Annu Kubíkovou z Havířova, která ve 3. kategorii skončila třetí.

Anna Kubíková, oceněná cenou předsedy poroty: "Překvapilo mě to úplně a potěšilo mě to tak stejně. Byla jsem moc ráda a jsem moc ráda."

Poprvé o vítězích jednotlivých kategorií rozhodoval i předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko. Zaměřoval se na volbu písně, vystupování i rytmiku.

Lukáš Heczko, porotce: “Byla to pro mě zajímavá zkušenost, já jsem na těch Lodičkách viděl stovky koncertů, mám nějaké vnímání, jak ten člověk vystupuje naživo, jakou má energii, takže si myslím, že to můžu nějak posoudit, dnes byly ty rozdíly velmi těsné."

Mezi porotci byl i vzácný host, zvukový mistr Zdeněk Grondol z Prahy.

Zdeněk Grondol, porotce: "Tady byla profesionální organizace se kterou se málokdy setkám, bylo to skvěle zorganizované, skvělá kapela, to jsem nečekal a skvělí zpěváci, rozhodovat se bylo velmi složité, tu bylo mnoho žánrů od jazzu až po rock, z toho měla porota hlavu v pejru, ale bylo to výborné, hodnotím to na jedničku."

Za náročnou cestu od předkol až do finále stojí precizní organizace pedagogů ze Základní a Mateřské školy Prameny a dalších spolupořadatelů. A jak hodnotí letošní, již 16 ročník sama zakladatelka Karvinského talentu, ředitelka školy Dagmar Czinege?

Dagmar Czinege, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny, zakladatelka soutěže: "Jsem obrovsky pyšná na ten náš tým ve škole, kdy ty holky fungují jako profesionáolní organizátorky a já se na to můžu jen dívat, jak skvělé lidi mám, to je pro mě radost a potom ti, co vyhrávají nebo vůbec zpívají, protože dostat se do finále je pro mě vítězství. Je úžasné, jak jsou mladí lidé schopni vystoupit, jaký výkon podat a to, že máme v porotě lidi, které nemusím přemlouvat, vždycky zavolám a rádi přijdou do naší poroty, to je pro mě obrovská pocta."

Bez podpory města by tato dnes už regionální pěvecká soutěž nemohla vůbec existovat. Podpora je nejen finanční, ale i v podobě hodnotných věcných darů pro výherce.

Vítězové jednotlivých kategorií Karivnského talentu:

1. kategorie:

1. Istlová Anežka

2. Radecki Rostislav

3. Nerovský Jakub

2. kategorie:

1. Folwarczná Adéla

2. Imrichová Eliška

3. Šukalová Tamara

3. kategorie:

1. Muchová Johana Žofie

2. Hrdlovičová Elen

3. Kubiková Anna

4. kategorie:.

1. Kuchařová Martina, Matušínská Klára

2. Kubiková Anna, Pniáčková Karolína

3. Gajanová Valérie, Milerská Karolína

Cena předsedy poroty: Kubiková Anna

Cena publika: Branková Klára

Cena Milana Peroutky: Waliczek Roman

Nahlásit chybu


K tématu

Karvinský talent stále přijímá přihlášky. Předkolo soutěže proběhne už příští měsíc

16. dubna 2026 14:38 | Karviná | Anna Břenková

Přihlášky na oblíbenou soutěž Karvinský talent se pomalu uzavírají. Předkolo soutěže se rozezní už 12. května. Zpěváky i letos doprovodí živá hudba. Slavnostní finále proběhne v září.

Přihlaste se do sedmnáctého ročníku Karvinského talentu, ve hře jsou ceny i velké zkušenosti

24. ledna 2026 12:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Karviná se i letos promění v město mladých hlasů a hudebního talentu. Už po sedmnácté se uskuteční oblíbená pěvecká soutěž Karvinský talent. Do soutěže se mohou zapojit žáci mateřských, základních i středních škol.

Boj o finále začal. Karvinský talent odstartoval svým předkolem

18. května 2026 8:25 | Karviná | Anna Břenková

Mladí zpěváci předvedli svůj hlas. Oblíbená pěvecká soutěž Karvinský talent letos slaví už 17. ročník. V předkole museli soutěžící překonat trému a zaujmout odbornou porotu. Ti nejlepší postoupí do velkého zářijového finále.


Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

Včera 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Ve Větřkovicích na Opavsku stále zasahují hasiči, stupeň požárního poplachu byl snížen na II.

Včera 11:20, vydáno 30. července 2026 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Hasební práce probíhaly po celou noc.

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

Včera 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

30. července 2026 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdecko-místecku řádil šestkrát

Včera 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdecko-místecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

30. července 2026 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

30. července 2026 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Nová Ves bude na povodně lépe připravena. Ostrava obvodu přispěje na hráz a zábrany

30. července 2026 9:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava-Nová Ves, kterou protéká řeka Odra, chce být ještě lépe připravena na případné povodně a proto chystá nákup mobilních zábran a hrází. Ty by operativně v případě nebezpečí byli schopni nainstalovat místní dobrovolní hasiči.

Horní Suchá se pustila do rekonstrukce bytových domů

Včera 9:34 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Obec v Horní Suché zahájila rozsáhlou rekonstrukci střech na obecních bytových domech se střešními nástavbami. Součástí investice za více než osm milionů korun je také výměna oken, zlepšení zateplení a instalace klimatizací, které zvýší komfort obyvatel podkrovních bytů.

Děti na táboře knihovny objevovaly svět živlů

Včera 8:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Městská knihovna uspořádala i letos příměstský tábor, tentokrát na téma živly. Děti během něj poznávaly sílu přírody i práci záchranných složek. Podívaly se například do útrob přehrady a navštívily hasičskou stanici.

V Havířově se staví domov seniorů za 350 milionů

30. července 2026 15:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Projekt výstavby domova seniorů v Havířově za přibližně 350 milionů korun přinese 70 nových lůžek. Po dokončení prací na něj naváže také rozsáhlá rekonstrukce stávajícího domova Luna.

Při promítání Kinematografu bratří Čadíků lidé v Těrlicku vybrali téměř 60 tisíc korun

30. července 2026 12:50 | Těrlicko | Libor Běčák

V krásném prostředí Sochařského parku a s panoramatickým výhledem na večerní Beskydy se v Těrlicku-Hradišti po roce opět zastavil kočovný Kinematograf bratří Čadíků. Na dobrovolném vstupném lidé vybrali rekordních bezmála 60 tisíc korun pro Konto Bariéry.

Havířov staví nový domov seniorů. Hotový bude v roce 2028

30. července 2026 10:53 | Havířov | Bára Kelnerová

Projekt výstavby domova seniorů v Havířově za přibližně 350 milionů korun přinese 70 nových lůžek. Po dokončení prací na něj naváže také rozsáhlá rekonstrukce stávajícího domova Luna.

Orlovský gulášfest přilákal více než tisíc návštěvníků

29. července 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Orlovský Gulášfest přilákal do Letňáku 1 315 návštěvníků.

V soutěži Karvinský talent podali zpěváci skvělé výkony, porota to neměla jednoduché
Vydáno 24. září 2024 12:39, Karviná, Monika Danková
V městském domě kultury se uskutečnil 16. ročník pěvecké soutěže nazvané Karvinský talent. Věhlas talentu za dobu své existence dávno přesáhl hranici města a odvážní zpěváci a zpěvačky sem míří i ze vzdálenějších míst. Vítěze jednotlivých kategorií si můžete poslechnout v následujícím příspěvku.

Na začátku každého ročníku pěvecké soutěže jsou desítky malých i větších odvážlivců, kteří zkouší uspět před porotou v základním kole a v semifinále. Do finále, které se konalo v MěDK postupují jen ti nejlepší.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora Karviné: “Smekám před všemi, kteří jsou schopni vystoupit před publikem na této scéně. Když jsem se ptal, kolik bylo v předkole účastníků a když jsem slyšel ten počet 160, tak jsem si říkal, že v tomto regionu máme umělecky zdatné mladé lidi."

Letos se moderování soutěže Karvinský talent ujal známý český herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka.

Milan Peroutka, moderátor: "Moderovat Karvinský talent byla radost. Já mám rád šestku a letos je to 16. ročník. Obdivuji děti za jejich suverenitu, já jsme takový nebyl, takže stoupnout si před publikum chce dávku odvahy a je úžasné, že je učitelky v tomto podporují a mají možnost se takto předvést."


Ze všeho nejdříve vám představíme vítěze jednotlivých kategorií. V 1. kategorii zvítězila Anežka Istlová z Karviné.

Anežka Istlová, úspěšná účastnice: "S výběrem mi pomohla paní učitelka a kolem 3 až 4 týdnů jsem trénovala. Jsem šťastná a vůbec jsem to nečekala."

V druhé kategorii byla jasnou vítězkou Adéla Folwarczná z Havířova.

Adéla Folwarczná, úspěšná účastnice: "Jsem nadšená, jsem to upřímně nečekala, protože já jsem se tam hýbla trochu křečovitě, jsem nadšená z toho. Vybírala jsem to s paní učitelkou, dala mi na výběr, mě se to líbilo, sluchově i melodií a zpívalo se to hezky, je to příjemné, oddechové."

Nejtěžší rozhodování měli porotci ve 3. kategorii, výkony všech soutěžících byly velmi zdařilé. Nakonec se rozhodli pro vítězku Johanu Žofii Muchovou z Havířova, která se Karvinského talentu účastní pravidelně a sbírá jednu cenu za druhou.

Johana Žofie Muchová, úspěšná soutěžící: "Tento rok byly všechny holky úžasné, takže jsem překvapená a jsem moc ráda.”


V kategorii dua nejvíce porotu oslnila dvojice Martina Kuchařová a Klára Matušínská z Českého Těšína.

Martina Kuchařová, úspěšná účastnice z Českého Těšína: "Vybraly jsme si skladbu Bílá laň od Vesny, už spolu zpíváme dlouho, takže to bylo příjemné. Cvičili jsme dlouho, doma i na hodinách zpěvu a kde se dalo."
Klára Matušínská, úspěšná účastnice z Českého Těšína: "Včera na zkoušce se nám to povedlo více, takže jsme nečekaly, že vyhrajeme 1. místo, takže nás to potěšilo, protože jsme to nečekaly.”


Rozdány byly ale i další ceny. Svého favorita měl vybrat i moderátor Milan Peroutka. Ocenil jednoho z nejmladších odvážných účastníku - Romana Waliczka z Karviné.

Milan Peroutka, moderátor: "Já jsem nechtěl být ten kat, který si vybere jen jednoho, ale vybrali jsme to na rovinu tak, abychom ocenili co nejvíce dětí. Já jsem vybral malého odvážlivce, kterého jsme pozval na muzikál do Prahy Lotrando a Zubejda, ten budeme hrát až zase vyroste, budeme ho hrát od února 2025, ale pozval jsem ho, těším se na něj a doufám, že se mu to bude líbit."
Roman Waliczek, oceněný účastník cenou Milana Peroutky: "Jsem rád, že jsem dostal cenu pana Peroutky."

A rozhodující hlas měli i diváci. Pro cenu publika si přišla Klára Branková, která soutěžila ve 2. kategorii. Se svým výkonem byla spokojena i s výběrem písně, která ji podle jejích slov sedí k hlasu.

Klára Branková, oceněná cenou publika: "Jsem nadšená, protože jsme nevyhrála žádné místo, za cenu publika jsem byla šťastná."

Svou cenu udělil i předseda poroty Andonis Civopulos, který nám také zhodnotil úroveň a výkon všech finalistů. V rozhodování to porota neměla letos vůbec jednoduché.

Andonis Civopulos, předseda poroty: “Je vždy těžké vybrat nejlepšího, já jsem měl problém ze třetí řady vybrat kočku, protože jich tam bylo šest dobrých, ta úroveň se zvedá. Mně se líbí když si zpěvák nebo zpěvačka vybere těžkou skladbu, protože tam se pak ty aspekty různé jako frázování, intonace, projev, tam se to všechno ukáže."

Sám za sebe pak vybral a ocenil cenou předsedy poroty Annu Kubíkovou z Havířova, která ve 3. kategorii skončila třetí.

Anna Kubíková, oceněná cenou předsedy poroty: "Překvapilo mě to úplně a potěšilo mě to tak stejně. Byla jsem moc ráda a jsem moc ráda."

Poprvé o vítězích jednotlivých kategorií rozhodoval i předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko. Zaměřoval se na volbu písně, vystupování i rytmiku.

Lukáš Heczko, porotce: “Byla to pro mě zajímavá zkušenost, já jsem na těch Lodičkách viděl stovky koncertů, mám nějaké vnímání, jak ten člověk vystupuje naživo, jakou má energii, takže si myslím, že to můžu nějak posoudit, dnes byly ty rozdíly velmi těsné."

Mezi porotci byl i vzácný host, zvukový mistr Zdeněk Grondol z Prahy.

Zdeněk Grondol, porotce: "Tady byla profesionální organizace se kterou se málokdy setkám, bylo to skvěle zorganizované, skvělá kapela, to jsem nečekal a skvělí zpěváci, rozhodovat se bylo velmi složité, tu bylo mnoho žánrů od jazzu až po rock, z toho měla porota hlavu v pejru, ale bylo to výborné, hodnotím to na jedničku."

Za náročnou cestu od předkol až do finále stojí precizní organizace pedagogů ze Základní a Mateřské školy Prameny a dalších spolupořadatelů. A jak hodnotí letošní, již 16 ročník sama zakladatelka Karvinského talentu, ředitelka školy Dagmar Czinege?

Dagmar Czinege, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny, zakladatelka soutěže: "Jsem obrovsky pyšná na ten náš tým ve škole, kdy ty holky fungují jako profesionáolní organizátorky a já se na to můžu jen dívat, jak skvělé lidi mám, to je pro mě radost a potom ti, co vyhrávají nebo vůbec zpívají, protože dostat se do finále je pro mě vítězství. Je úžasné, jak jsou mladí lidé schopni vystoupit, jaký výkon podat a to, že máme v porotě lidi, které nemusím přemlouvat, vždycky zavolám a rádi přijdou do naší poroty, to je pro mě obrovská pocta."

Bez podpory města by tato dnes už regionální pěvecká soutěž nemohla vůbec existovat. Podpora je nejen finanční, ale i v podobě hodnotných věcných darů pro výherce.

Vítězové jednotlivých kategorií Karivnského talentu:

1. kategorie:

1. Istlová Anežka

2. Radecki Rostislav

3. Nerovský Jakub

2. kategorie:

1. Folwarczná Adéla

2. Imrichová Eliška

3. Šukalová Tamara

3. kategorie:

1. Muchová Johana Žofie

2. Hrdlovičová Elen

3. Kubiková Anna

4. kategorie:.

1. Kuchařová Martina, Matušínská Klára

2. Kubiková Anna, Pniáčková Karolína

3. Gajanová Valérie, Milerská Karolína

Cena předsedy poroty: Kubiková Anna

Cena publika: Branková Klára

Cena Milana Peroutky: Waliczek Roman

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000045086/v-soutezi-karvinsky-talent-podali-zpevaci-skvele-vykony-porota-to-nemela-jednoduche