Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náročný terén dal cyklistům zabrat

Karviná |

V karvinském Černém lese se uplynulý víkend konal druhý ročník závodu horských kol Cross county, v náročném terénu si měřilo své síly pětapadesát závodníků.

Druhý ročník velkého cyklistického závodu si nenechalo ujít přes padesát závodníků různého věku. Pro pohár si na stupeň vítězů přišli nejen malí závodníci, ale i cyklisté jezdící mistrovství nebo světové poháry.

Vlastimil Klapka, organizátor: „Ty úplně nejmenší děti, které ještě mohly jet s balančními kolečky, jely asi třistametrový úsek po asfaltu, ti trošku starší jeli malý 700 metrový okruh a tito dětští závodníci už zabrouzdali také do terénu, starší potom jeli střední trať, která měla 2,3 kilometry. Protože je tento závod zařazený do seriálu Grand Prix Silesia, nezávodili jenom čeští cyklisté, objevil se zde závodník také z Polska či Německa. Očekávali jsme větší účast, možná jsme zvolili nešťastný termín pořádání závodů zrovna v období prodlouženého víkendu, kdy spousta lidí vyjíždí pryč. Trať zůstala stejná jako loni, jenom jsme trochu vylepšili některá nebezpečná místa, takže letos byla snadněji sjízdná, i když kvůli povodním byla trať hodně podmáčená, také to se mohlo odrazit na počtu účastníků."

Ti nejlepší a nejstarší jeli nejdelší okruh, který měl přes 5 kilometrů. Vlastimil Klapka, organizátor: „Dnešní vítěz Nikolaj Ivanov závod zvládl pod 60 minut a soutěžící jeli čtyři okruhy, což je přes dvacet kilometrů."

Nikolaj Ivanov, cyklista ostravského Baníku a bývalý juniorský mistr republiky v Cross county, je nadějný závodník a trasu, kterou jel v Karviné poprvé, si pochvaloval. Nikolaj Ivanov, závodník: „Jelo se mi dobře, zkusil jsem to v podstatě hned od startu a taktika mi vyšla. Trať byla skvělá, nebyla lehká, bylo tam hodně technických úseků, vjezdy, sjezdy, hodně se mi líbila."

Nejlepší ženskou závodnicí se stala Šárka Chmurová, ta patří k profesionální špičce a tady byla jednou z nezkušenějších závodnic, závod ujela za 51 minut a 48 sekund.

Šárka Chmurová, závodnice: „Ze začátku se mi nejelo moc dobře, protože jsem ten okruh neznala, přijela jsem tady, jak se říká, za pět minut dvanáct, potom v té druhé nebo třetí rundě už jsem věděla kde, co a jak, takže pak už to šlo, bylo to docela krátké, takže dobrý."

Trať jednoduchá opravdu nebyla, potvrdil nám to i jeden z karvinských závodníků Martin Vojáček. Martin Vojáček, karvinský závodník: „Trať byla náročná jak pro koho. Pro ty, kteří jedou vepředu, je to maličkost, ale my, kdo moc netrénujeme a máme nějakých sto kilo, tak se nám jelo docela těžko. Podle pana Vojáčka byly nejtěžší sjezdy. Martin Vojáček, karvinský závodník: „Sjezdy byly bahnité, a když člověk zabrzdil, občas spadl na zem, raději jsem po nich potom už běžel, ale dojel jsem, a to je hlavní."

Cílem organizátorů byla propagace horských kol a cyklistiky, ale podle množství návštěvníků závodů tento druh sportu v zapomnění určitě neupadá.

Nahlásit chybu


Krevní centrum FNO oslavilo Světový den dárců krve. A stále hledá nové dárce

Včera 15:46 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava si připomnělo Světový den dárců krve, který připadá na 14. června. Pro pravidelné i nové dárce připravilo speciální program jako poděkování za jejich nezištnou pomoc.

Ostravští strážníci zářili na mistrovství v jezdectví. Domů vezou zlato

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Tři jezdci Městské policie Ostrava se zúčastnili 27. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství ČR. V mezinárodní konkurenci 28 jezdců slavili úspěch hned několikrát. Daniel Orsag s koněm Sacramoso Bateria vybojovali zlato v parkuru a stříbro v Grand Prix.

Pevnostní areál Hlučín-Darkovičky představuje významný náhled do vojenské historie ČSR

Včera 10:58 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Na severovýchodním okraji Moravskoslezského kraje, jen několik kilometrů od Hlučína a v těsné blízkosti polských hranic, se nachází jedno z nejvýznamnějších míst vojenské historie České republiky. Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do období, kdy se Československo připravovalo na obranu před sílící hrozbou nacistického Německa.

ZOO Ostrava chce zlepšit podmínky pro velké kočky. Projektu má pomoci i veřejná sbírka

Včera 12:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Lvi a další velké kočky žijí v ostravské ZOO ve starých, dnes již nevyhovujících prostorách pavilonu Indické šelmy. Zahrada proto ve spolupráci s městem pro ně připravuje moderní chovatelskou expozici s obrovskou voliérou. Na jejím financování se mohu podílet i lidé prostřednictvím sbírky.

Děti z havířovské mateřské školy přinesly radost klientům Santé s mentálním hendikepem

Včera 11:06 | Havířov | Bára Kelnerová

Děti z Mateřské školy Balzacova zavítaly do stacionáře Santé, kde svým vystoupením zpříjemnily den lidem s mentálním hendikepem. Školka s klienty strávila celé dopoledne.

Sweetsen Fest bavil na šesti scénách, poprvé i na Nové Osmičce

Včera 10:13 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Festivalová sezona ve Frýdku-Místku odstartovala. Postaral se o to Sweetsen Fest, největší benefiční festival ve městě plný hudby, divadla, tance a přednášek.

Konference POROD v Ostravě spojila odborníky z celé Evropy

Včera 12:02 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava hostila pátý ročník mezinárodní multioborové konference POROD. Do hotelu Clarion dorazily stovky odborníků z oblasti porodnictví, neonatologie, fyzioterapie, psychologie i porodní asistence. Diskutovali o nových trendech v péči o matku a dítě i o podpoře zdravotníků.

Beskydské hry bez hranic letos v Bílé vyhrála Ostravice

Areál pod sjezdovkou v Bílé se stal dějištěm Beskydských her bez hranic. Týmy z jednotlivých obcí mikroregionu tam soutěžily v netradičních disciplínách.

Vyšla kniha o historii Ostravar Arény. Unikátní hala slouží kultuře a sportu už 40 let

Včera 8:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Jedna z ikonických ostravských staveb - Ostravar Aréna letos slaví 40 let. U této příležitosti vyšla kniha, která mapuje její historii prostřednictvím nejrůznějších kulturních a sportovních akcí a vzpomínek jejich organizátorů a pamětníků.

95letá badatelka vytvořila archiv ostravských židovských obyvatel. Trvalo to 25 let

Včera 9:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Archiv města Ostravy získal unikátní kartotéku židovských obyvatel, kteří žili před válkou na Ostravsku. Zpracovala ho dnes již 95letá Libuše Salomonovičová a trvalo jí to 25 let. Už v průběhu bádání pomohla stovkám lidí vypátrat své předky a vydala i několik knih.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Školáci a předškoláci vystoupili na Těrlickém slunku

Včera 9:44 | Těrlicko | Libor Běčák

Bohatý program pro děti i dospělé provázel letošní Těrlické slunko. Obecní slavnost se konala v sobotu 13. června v centru Těrlicka, kde se představily nejen místní děti, ale také pozvaní hudební hosté.

Žáci, rodiče i učitelé oslavili 40. výročí ZŠ Marie Pujmanové

Včera 9:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Vystoupení žáků všech ročníků i společné setkání rodičů a pedagogů. Tak vypadaly oslavy 40. výročí ZŠ M. Pujmanové. Jubileum bylo zároveň příležitostí ohlédnout se za proměnou školy, do které město v posledních letech investovalo nemalé finanční prostředky.

Hasiči zasahovali u požáru bytu v Karviné-Ráji, zachránili dvě kočky, jedné podali kyslík

13. června 2026 19:53 | Karviná | Lukáš Zavadil

Hasiči zasahovali v sobotu 13. června odpoledne u požáru bytu v Karviné-Ráji. Oheň zasáhl byt v prvním patře panelového domu, z něhož se část obyvatel evakuovala sama, hasiči poté vyvedli další lidi.

Havířovský Den sociálních služeb ukázal, kde hledat pomoc a podporu

12. června 2026 15:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

Lidé se mohli seznámit s možnostmi pomoci na Dni sociálních služeb

12. června 2026 10:33 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

V kroužku 3D tisku ocenili nejlepší soutěžící

12. června 2026 10:33 | Rychvald | Libor Běčák

Diplomy a drobné ceny získali nejlepší soutěžící kroužku 3D tisku v Domě dětí a mládeže v Rychvaldě.

Náročný terén dal cyklistům zabrat
Vydáno 13. července 2009 7:00, Karviná, Monika Danková
V karvinském Černém lese se uplynulý víkend konal druhý ročník závodu horských kol Cross county, v náročném terénu si měřilo své síly pětapadesát závodníků.

Druhý ročník velkého cyklistického závodu si nenechalo ujít přes padesát závodníků různého věku. Pro pohár si na stupeň vítězů přišli nejen malí závodníci, ale i cyklisté jezdící mistrovství nebo světové poháry.

Vlastimil Klapka, organizátor: „Ty úplně nejmenší děti, které ještě mohly jet s balančními kolečky, jely asi třistametrový úsek po asfaltu, ti trošku starší jeli malý 700 metrový okruh a tito dětští závodníci už zabrouzdali také do terénu, starší potom jeli střední trať, která měla 2,3 kilometry. Protože je tento závod zařazený do seriálu Grand Prix Silesia, nezávodili jenom čeští cyklisté, objevil se zde závodník také z Polska či Německa. Očekávali jsme větší účast, možná jsme zvolili nešťastný termín pořádání závodů zrovna v období prodlouženého víkendu, kdy spousta lidí vyjíždí pryč. Trať zůstala stejná jako loni, jenom jsme trochu vylepšili některá nebezpečná místa, takže letos byla snadněji sjízdná, i když kvůli povodním byla trať hodně podmáčená, také to se mohlo odrazit na počtu účastníků."

Ti nejlepší a nejstarší jeli nejdelší okruh, který měl přes 5 kilometrů. Vlastimil Klapka, organizátor: „Dnešní vítěz Nikolaj Ivanov závod zvládl pod 60 minut a soutěžící jeli čtyři okruhy, což je přes dvacet kilometrů."

Nikolaj Ivanov, cyklista ostravského Baníku a bývalý juniorský mistr republiky v Cross county, je nadějný závodník a trasu, kterou jel v Karviné poprvé, si pochvaloval. Nikolaj Ivanov, závodník: „Jelo se mi dobře, zkusil jsem to v podstatě hned od startu a taktika mi vyšla. Trať byla skvělá, nebyla lehká, bylo tam hodně technických úseků, vjezdy, sjezdy, hodně se mi líbila."

Nejlepší ženskou závodnicí se stala Šárka Chmurová, ta patří k profesionální špičce a tady byla jednou z nezkušenějších závodnic, závod ujela za 51 minut a 48 sekund.

Šárka Chmurová, závodnice: „Ze začátku se mi nejelo moc dobře, protože jsem ten okruh neznala, přijela jsem tady, jak se říká, za pět minut dvanáct, potom v té druhé nebo třetí rundě už jsem věděla kde, co a jak, takže pak už to šlo, bylo to docela krátké, takže dobrý."

Trať jednoduchá opravdu nebyla, potvrdil nám to i jeden z karvinských závodníků Martin Vojáček. Martin Vojáček, karvinský závodník: „Trať byla náročná jak pro koho. Pro ty, kteří jedou vepředu, je to maličkost, ale my, kdo moc netrénujeme a máme nějakých sto kilo, tak se nám jelo docela těžko. Podle pana Vojáčka byly nejtěžší sjezdy. Martin Vojáček, karvinský závodník: „Sjezdy byly bahnité, a když člověk zabrzdil, občas spadl na zem, raději jsem po nich potom už běžel, ale dojel jsem, a to je hlavní."

Cílem organizátorů byla propagace horských kol a cyklistiky, ale podle množství návštěvníků závodů tento druh sportu v zapomnění určitě neupadá.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/1385/narocny-teren-dal-cyklistum-zabrat