Celoživotním koníčkem pana Antonína Drdly je animovaný film, který se společně se svou manželkou rozhodli přiblížit dětem ze stonavských mateřských škol a žákům prvního stupně stonavské základní školy. Vytvořili projekt multimediálních pohádek, který zahrnuje také divadelní hru "O pejskovi a kočičce" s promítáním originální filmové pohádky.
Antonín Drdla, amatérský herec a spoluautor scénáře: „Já jsem už jako kluk hrál loutkové divadlo na schodech, a tak nějak jsem koketoval i s tím divadlem. Vždycky se mi to líbilo, ale nedokázal jsem si představit, že bych to zrealizoval. Když jsem před čtyřmi lety změnil zaměstnání, tak se mi otevřely jiné možnosti. Řekl jsem si, že občas uděláme něco pro děti. Toto je už několikáté představení. Dělali jsme Vánoce s Olafem, protože vím, že ho děti znají, pak jsme dělali Mimoni jsou tady a dneska teda už poněkolikáté jsme hráli pejska a kočičku. My nejsme herci, my jsme amatéři a uhrát hodinu v kuse, to dá zabrat. Tím, že to zkombinujeme s těmi filmovými pohádkami, které logicky navazují na ten děj, tak my si vydechneme, nabereme novou energii do další scény.“
anketa, stonavské děti: „Bylo to takové divadlo, ale byly tam i pohádky. Nejvíce se mi líbilo, jak si pejsek roztrhl kalhoty“ „Vařili dort a myli podlahu.“ „Líbilo se mi, jak byl Kocour Mikeš na pouti a jak dělali dort.“
Návštěva kulturních akcí, jako jsou divadelní představení je pro děti velmi užitečná a prospěšná. Kromě toho, že dětem poskytuje zábavu a zážitek, přispívá k jejich celkovému vzdělávání a rozvoji.
Elen Wawrzyková, zástupkyně ředitelky ZŠ a MŠ Stonava: „Součástí života každého člověka je jakási kulturní úroveň, kulturní vzdělávání. My se snažíme po této stránce naše děti vést, aby poznali kulturu toho kulturního prostředí, aby si užily krásná představení.“