Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion

Celý MS kraj |

Na železničním přejezdu ve Studénce mohlo zase dojít k neštěstí. Polský řidič kamion opět nerespektoval výstražné semafory a vjel na přejezd. Nestihl už ale projet, protože ho uvěznily spuštěné závory. Naštěstí mu pohotově pomohli náhodní svědci, kteří ručně závory zvedli.

Fotografie, kterou ve středu 7. března svým mobilem pořídil svědek celého incidentu hovoří za vše. Uprostřed železničního přejezdu ve Studénce stojí kamion s návěsem a kolem něj pobíhá vyděšený řidič. Ještě než ale vyskočil z kamionu, několikrát zatroubil, čímž zburcoval lidi, kteří byli blízko. “Cinkaly závory, on tam dojížděl a na poslední chvíli tam vjel. Tak jsem na něj zakřičel, ať to prorazí, na co čeká. On tam chodil kolem kamionu a říkal pierdole, pierdole a vůbec nevěděl, co má dělat. Tak jsme mu zvedli závory a on sedl do auta a odjel.” popsal situaci svědek Ondřej Oczko.

Kamion tedy nakonec projel, aniž by poškodil závory. Bylo obrovské štěstí, že zrovna neprojížděl vlak. Takto to totiž dopadlo ve stejné situaci v červenci 2015. Při srážce zahynuli tři lidé. Řidič kamionu šel do vězení na 8 a půl roku. Policisté už ale ví i o středečním incidentu ví a řidiče čeká trest.“Případ si převzali dopravní policisté z Nového Jičína, kteří na základě zjištěných zkutečností určí, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin.” vysvětlila mluvčí PČR Nový Jičín Darina Knížátková.

Podobné incidenty jsou prý na přejezdu ve Studénce poměrně časté. Tuto fotografii pořídila nedávno žena, která u přejezdu bydlí. Správa železniční dopravní cesty v současné době na přejezdu testuje zařízení, které rozpozná, že na něm uvízlo auto a zastaví vlaky.

Nahlásit chybu


K tématu

Kvůli kolapsu řidiče sjel autobus s cestujícími do příkopu

7. srpna 2025 11:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravděpodobně kvůli náhlé zdravotní indispozici došlo ve čtvrtek ráno na silnici mezi Tichou a Frenštátem pod Radhoštěm k nehodě autobusu. Autobus sjel ze silnice do příkopu. Cestující neutrpěli zranění.

Studenti soutěžili ve Frýdku-Místku v poskytování první pomoci

3. července 2025 14:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku poměřily své síly a schopnosti nejlepší studenti zdravotnických škol z celého kraje. Proběhl zde 10. ročník soutěže v poskytování první pomoci. Účastníci si vyzkoušeli zásahy u různých událostí, které dokonale a věrohodně simulovaly reálné situace.

Dva zranění po havárii čtyřkolky na Frýdecko-Místecku. Řidič nadýchal 2 promile

24. července 2025 13:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dva muži popili alkohol a pak si šli zřejmě zajezdit do pole na čtyřkolce. Řidič ale stroj v kopci převrátil a oba muže museli záchranáři kvůli zranění převézt do nemocnic.


Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

Dnes 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

V červenci odstartovala Centrální evidence psů

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Dnes 14:30, vydáno včera 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

Včera 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

Včera 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

Včera 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

30. června 2026 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Mladý muž vylezl na strom a už nedokázal slézt. Hasiči zasahovali u Vrbického jezera

Včera 9:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

K neobvyklému zásahu vyjížděly dvě jednotky hasičů včetně lezecké skupiny. U Vrbického jezera vylezl mladík na strom. Dolů už ale neslezl. Přivolaní hasiči ho pomocí lezecké techniky spustili do mělké vody a bezpečně dopravili na břeh.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

Včera 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Majitel našel ležícího koně, který se nemohl zvednout. Na pomoc přijeli hasiči z Nového Jičína

Dnes 15:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Nového Jičína zasahovali ve čtvrtek dopoledne u netradičního případu v Loučce. Ve stáji tam uvízl kůň, který se nedokázal vlastními silami postavit. Díky nasazení vyprošťovací techniky se hasičům podařilo zvíře bezpečně zvednout a zajistit, aby vyvázlo bez jakéhokoliv zranění.

Baška: vodohospodáři zjišťují, co souvisí s vyvěráním vody ze staré studny

Voda je jedním z nejcennějších přírodních zdrojů. Aby jí bylo dostatek i v obdobích sucha a zároveň dokázala chránit kraj při povodních, pečuje Povodí Odry o soustavu sedmi přehrad v Moravskoslezském kraji. Každá z nich má svou nezastupitelnou roli.

Hosté ve studiu: Andrej Harmečko, ředitel ostravské části festivalu

Komedie omylů je hlavní premiérou Shakespearovských slavnosti v Ostravě

Hosté ve studiu: Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje

Olympiáda dětí a mládeže: 40 medailí pro MS kraj a celkově 4. místo

Hosté ve studiu: Martin David, biskup Ostravsko-opavské diecéze

30. června 2026 14:39 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Ostravsko-opavská diecéze letos slaví 30 let od svého založení

Ocenění 12. Knihovnické K2 letos putuje Soběšovic

30. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moderní knihovna dnes nabízí mnohem víc než regály plné knih. Je místem setkávání, vzdělávání i komunitního života. Moravskoslezský kraj proto už dvanáct let oceňuje knihovníky a knihovny, které svou prací posouvají význam těchto institucí. Letošní vítězkou soutěže Knihovnická K2 se stala Adéla Klaczaková ze Soběšovic.

Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion
Vydáno 9. března 2018 13:31, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
Na železničním přejezdu ve Studénce mohlo zase dojít k neštěstí. Polský řidič kamion opět nerespektoval výstražné semafory a vjel na přejezd. Nestihl už ale projet, protože ho uvěznily spuštěné závory. Naštěstí mu pohotově pomohli náhodní svědci, kteří ručně závory zvedli.

Fotografie, kterou ve středu 7. března svým mobilem pořídil svědek celého incidentu hovoří za vše. Uprostřed železničního přejezdu ve Studénce stojí kamion s návěsem a kolem něj pobíhá vyděšený řidič. Ještě než ale vyskočil z kamionu, několikrát zatroubil, čímž zburcoval lidi, kteří byli blízko. “Cinkaly závory, on tam dojížděl a na poslední chvíli tam vjel. Tak jsem na něj zakřičel, ať to prorazí, na co čeká. On tam chodil kolem kamionu a říkal pierdole, pierdole a vůbec nevěděl, co má dělat. Tak jsme mu zvedli závory a on sedl do auta a odjel.” popsal situaci svědek Ondřej Oczko.

Kamion tedy nakonec projel, aniž by poškodil závory. Bylo obrovské štěstí, že zrovna neprojížděl vlak. Takto to totiž dopadlo ve stejné situaci v červenci 2015. Při srážce zahynuli tři lidé. Řidič kamionu šel do vězení na 8 a půl roku. Policisté už ale ví i o středečním incidentu ví a řidiče čeká trest.“Případ si převzali dopravní policisté z Nového Jičína, kteří na základě zjištěných zkutečností určí, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin.” vysvětlila mluvčí PČR Nový Jičín Darina Knížátková.

Podobné incidenty jsou prý na přejezdu ve Studénce poměrně časté. Tuto fotografii pořídila nedávno žena, která u přejezdu bydlí. Správa železniční dopravní cesty v současné době na přejezdu testuje zařízení, které rozpozná, že na něm uvízlo auto a zastaví vlaky.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000011983/na-prejezdu-ve-studence-uvizl-dalsi-kamion