Nová magnetická rezonance i počítačový tomograf v třinecké nemocnici nahradily zastaralé přístroje. Hned v několika parametrech jsou přínosnější nejen pro pacienty, ale i pro zdravotníky.
Barbara Budínská, primářka radiologického oddělení Nemocnice Třinec: “Pro zdravotníky je to posun ve smyslu kvality toho vyšetření a také zjednodušení toho ovládání, protože oba dva přístroje mají podobné intuitivní ovládání, takže laboranti jsou spokojení. S obměnou MR došlo k výměně i anesteziologického přístroje pro vyšetřování v celkové anestezii, protože vyšetřujeme děti i dospělé, kteří jsou klaustrofobní, nebo mají jiný problém.”
Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: “Je to krásné, když jsou nové přístroje, ale samozřejmě ony stárnou a po deseti dvanácti letech se musí obměňovat, ale hlavně s každou novou generací přichází lepší vyšetření, kvalitnější vyšetření a někdy i rychlejší vyšetření."
Jiří Veverka, ředitel Nemocnice Třinec: “Je tam software na nejvyšší úrovni, kde pomáhá umělá inteligence. Pomáhá lékařům na každého pacienta se připravit přesně podle parametrů, které potřebují. Dohromady to znamená rychlejší diagnostiku, přesnější a to znamená více spokojení pacienti."
Aby nemocnice nezůstala bez tomografu, prováděla vyšetření v kamionovém návěsu na parkovišti.
Jiří Veverka, ředitel Nemocnice Třinec: “Napřed se rekonstruovalo pracoviště magnetické rezonance, potom pracoviště CT. Vyšetření CT je dneska standardním metoda, takže z těchto důvodů jsme se snažili tu dobu těch osmi devíti týdnů překlenout a jako první v republice jsme využili služby mobilního CT přístroje, který jsme zapůjčili z Polska.”
Náklady na instalaci magnetické rezonance a počítačového tomografu činily necelých 56 milionů korun.