dopad školy a svého jednání na životní prostředí. Několik let je v tomto mezinárodním projektu aktivní mateřská škola Beruška z Čeladné. Teď si ji díky tomu jako partnera našla polská mateřinka.
Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Takže jsme si začali vyměňovat e-maily a domlouvat se, že obě dvě mateřské školy vstoupíme do Erasmu plus a navštívíme se přes tento program.”
Projekt v rámci Erasmu se podaří spustit příští rok, nic ovšem nebránilo tomu uskutečnit toto setkání už letos. Do Berušky dorazil ředitel polské mateřinky spolu se čtyřmi kolegy.
Benedykt Biegun, ředitel soukromé MŠ “AKUKU”, Živec (Polsko): “Přijeli jsme sem poznat, jak fungují české mateřské školy, hledali jsme školu, která také pracuje nestandardními metodami v nějakém alternativním programu. U nás pracujeme s metodikou Friedricha Fröbela, která je založená na rozvoji samostatnosti dětí, také se zaměřujeme i na dětí s různým postižením, které potřebují speciální pomoc.”
Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Kromě Ekoškoly si chceme vyměňovat i zkušenosti, které se týkají toho právě toho vzdělávání dětí, jak fungují oni a, ještě se specializují na děti na podpůrných opatřeních, takže mají integrované děti s různými opatřeními.”
Beruška mimochodem funguje jako krajský koordinátor Ekoškoly pro Moravskoslezský a část Zlínského kraje.