Strážníci městské policie se kromě jiného, zabývají také problematikou dopravy ve městě, tzn. i špatného parkování. V případě zaznamenání přestupku je pak na kolo vozidla přiložena mechanická botička. V současné době, ale některá města v důsledku zavedení nového operačního systému VERA od tohoto upouštějí a řidiče na přestupek upozorní jen oznámenkou, kterou nalepí na okno vozidla.
Petr Chroboczek, ředitel Městské policie Český Těšín: „Je to vlastně systém, kdy má strážník u sebe mobilní terminál a může zpracovat všechny údaje o přestupku, nebo o své činnosti přímo v terénu.“
Řidič, jehož přestupek byl takto zadokumentován, může s přivolaným strážníkem vše vyřešit na místě, nebo musí na služebnu městské policie přijít do pěti dnů.
Petr Chroboczek, ředitel Městské policie Český Těšín: „Když nedorazí do pěti dnů, tak přestupek postupujeme správnímu orgánu, kde se přestupce vystavuje dalším časovým i finančním postihům.“
Zatímco v Českém Těšíně, tento systém funguje od 1. října, v Karviné podobné změny nepřipravují.
Václav Ožana, zástupce ředitele Městské policie Karviná: „Městská policie v Karviné v současné době nedisponuje oddělením, které by se speciálně zabývalo dopravní agendou. Proto nepoužíváme institutu upozorněnek a předvolání přestupců k řízení na služebnu MP.“
V Karviné se proto i nadále budou používat pouze technické prostředky zabraňující odjezdu vozidla, stejně jako v Českém Těšíně u vozidel cizinců.