Náklady na plynofikaci Kopytova jsou poměrně vysoké a pro plynárny, které se v minulosti nechtěly do projektu pouštět, je to ekonomicky neefektivní. Přesto bohumínská radnice chtěla vyhovět přání tamních obyvatel a vysvětlila jim možnosti s tím, že se mají rozmyslet, zda by se na plynovod napojili či ne.
Z výsledků dotazníků pak vyplynulo, že vážný zájem o vytápění zemním plynem má jen polovina vlastníků domů. O něco málo větší pak byla poptávka po užití plynu k vaření. Několik občanů Kopytova však odmítlo pustit potrubí přes své pozemky. Podle kopytovských obyvatel ale zájem o plyn rozhodně byl.
Výstavba tři a půl kilometru dlouhých rozvodů plynu by přišla město na šest milionů korun. Kopytov tak zůstává poslední lokalitou v Bohumíně, kde plynofikace ještě neproběhla.
Radnice by mohla plynovod postavit, ale protože jej plynárny nechtějí provozovat a město nemá licenci k provozování plynové sítě, musela být plynofikace Kopytova odložena. Pokud se změní podmínky, jak ze strany plynáren, tak i ze strany místních, o výstavbě plynovodu začne vedení města opět uvažovat.
Obyvatelé Kopytova na Bohumínsku se jen tak plynu nedočkají
Obyvatelé Kopytova, odlehlé části Bohumína, se plynu ve svých rodinných domech jen tak nedočkají. Kvůli vysokým nákladům na výstavbu plynovodu i údajně malému zájmu místních obyvatel město znovu pozastavilo projekt připravované plynofikace.