Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český pohár v basketbalu pozval do Nového Jičína extraligovou Ostravu

Nový Jičín |

Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína přivítali ve čtvrtém kole Českého poháru extraligovou Novou huť Ostrava. S favoritem drželi krok tři čtvrtiny, nakonec podlehli o dvacet bodů.

Čtvrté kolo Českého poháru přivedlo na novojičínskou palubovku extraligový tým NH Ostrava. Před slušnou návštěvou diváků obě mužstva odehrála zápas, který byl díky velmi dobré trojkové střelbě domácích vyrovnaný až do třetí čtvrtiny. Nicméně konečný výsledek 83:102 poslal do dalšího kola Ostravu.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Za mě ta zkušenost je, že se stane v minimech případů, že my z té horší nebo o úroveň nižší ligy bychom vyřadili toho z té extraligy. Tam je extrémní rozdíl. Takže za mě to byl takový zápas pro diváky, ale já to trošku odtrpím, protože s tím stejně většinou nejde nic moc dělat. Ten výsledek je fajn, ten výkon byl dobrý, ale více méně je to odvislé od výkonu tuho soupeře než našeho. To si musí vyhodnotit trenér, jestli oni hráli naplno nebo co tam dělali za chyby. Loni přijela Opava a bylo to za pět minut o třicet a nebylo co řešit. Takže ten rozdíl tam je, ale my jsme zahráli dobrý zápas a je to pro nás dobrá příprava před nedělním důležitým zápasem.”

Hosté se v utkání museli obejít bez tří zkušených hráčů, výkon týmu okomentoval jeho trenér Adam Choleva, mimochodem novojičínský odchovanec.

Adam Choleva, trenér NH Ostrava: “Já jsem se na to tady hrozně těšil, zažil jsem to tady jako hráč za Nový Jičín a hráli jsme tady už asi jednou Český pohár nebo přípravu, takže jo, já jsem se na to tady těšil. My teď nejsme v úplně ideální situaci, Nový Jičín toho využil, ti kluci jsou kvalitní a dělali ním tři čtvrtiny problémy. Pak samozřejmě odešli fyzicky, skončilo to o dvacet bodů, ale musím jim pogratulovat, protože hráli s elánem, s chutí, což se úplně nedá říct o nás.”

Pikantností zápasu bylo to, že proti sobě nastoupili i hráči, kteří v rámci spolupráce obou klubů hrají některé zápasy v jednom týmu, tedy v tom novojičínském.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Proto ten zápas i pro nás byl trochu takový těžší nebo pro ty kluky, že se znají, v podstatě za tři dny spolu mají zase hrát, teď hráli proti sobě, ale někdy to tak je.”
Adam Choleva, trenér NH Ostrava: “Dneska se za Nový Jičín představil Maty Janů a Adam Ivánek, my jsme si nechali ještě další kluky, co tady hrají, Igora Svobodu, Mikuláše Čanka a Matěje Snopka. Pro ty naše kluky, kteří nemají takové vytížení u nás je to super, že mohou hrát tady první ligu před novojičínským publikem, kde vždycky někdo přijde a žije to tu, takže za to určitě jsou i oni rádi. My jako trenéři jsme rádi, že mají vytížení, že mají větší roli, jsem ve spojení s Bobem i s panem Kellarem, takže pořád nějaká spolupráce je."
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Nemáme starost o sestup, což je základ, a všechno, co je nad to, je pro nás lepší. My tu ambici postoupit úplně nemáme, tak jsem spokojeni, Hrají hráči od nás, pomáháme Ostravě s mladýma, takže já si myslím, že tady v tomhle je to fajn.”

Po 15. kolech základní části skupiny východ jsou novojičínští basketbalisté v polovině tabulky na 5. místě. Do konce základní části soutěže zbývají 3 kola, dvě z nich hrají doma, a to 17. a 31. ledna, vždy od 19 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Travaři jeli závody Českého poháru na novojičínském Svinci

9. června 2025 9:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Po nevydařené zimní sezoně bez sněhu si novojičínský lyžařský klub užili sportovní svátek teď v červnu. Na své domovské sjezdovce na Svinci hostil závody Českého poháru v travním lyžování.

Lyžaři si na Svinci užili svůj sportovní svátek v červnu

11. června 2025 11:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Po nevydařené zimní sezoně bez sněhu si novojičínský lyžařský klub užil sportovní svátek teď v červnu. Na Svinci hostil závody Českého poháru v travním lyžování.

Novojičínský pumptrack hostil Český pohár s mistryní světa

11. května 2026 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín hostil závod Českého poháru v pumptracku. Součástí cyklistického svátku bylo i oficiální otevření nového sportovního areálu.


V Dole ČSM finišuje vyklízení a utěsňování štol před zásypem

Včera 18:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý labyrint chodeb v podzemí černouhelného Dolu ČSM na Karvinsku postupně uzavírají hráze, za které už se nikdo nikdy nedostane. Na povrch se vyváží materiál, který má ještě nějakou hodnotu, zbytek zůstane v zasypané šachtě.

Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

19. května 2026 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

Policista ve volnu zachránil ženě u bitcoinmatu přes sto tisíc korun

Včera 9:30 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Zkušený policista si během svého volna všiml ve Frýdku-Místku ženy, která telefonovala u bitcoinmatu. Hned mu bylo jasné, že se jedná o podvod a ženu varoval, aby hovor okamžitě ukončila. Ta už sice stihla podvodníkům poslat přes 200 tisíc korun, díky rychlému zásahu ale neztratila dalších 150 tisíc. Policie znovu varuje, že skuteční bankéři lidi k vkládání peněz do bitcoinmatů nikdy nenutí.

Žáci z Horní Suché se zapojili do soutěže Mladý cyklista

Včera 12:29 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Na havířovském dopravním hřišti se konalo oblastní kolo soutěže Mladý cyklista. Děti si tak mohly ověřit znalosti a dovednosti, které nabyly v rámci školní výuky. Své zástupce vyslaly i obě základní školy z Horní Suché.

Stavba Moravskoslezské technologické akademie vzbuzuje zájem osobností

19. května 2026 19:20 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Výstavba budovy MS technologické akademie je jednou z největších krajských investic v oblasti školství. Pojďme si poslechnout názory osobností na tento projekt.

Psovodi z MS kraje mají čtyři nová štěňata. Za dva roky budou připraveni do akce

19. května 2026 9:09 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seznamte se s chlupatou posilou moravskoslezských psovodů! Vnímavá fenka Fulla, akční Unir, devět týdnů starý Xilox a budoucí výjezdový pes Ypex. Zatím si hrají a poznávají okolí, ale za dva roky z nich vyrostou profesionálové, kteří budou připraveni pomáhat a chránit.

Havířov vylepšuje areál koupaliště před otevřením, sníží věk dětí pro vstup bez dozoru

19. května 2026 15:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Brána ledního koupaliště Jindřich v Havířově se poprvé otevře 5. června. Nyní v areálu probíhají poslední úpravy. Návštěvníci se mohou těšit na opravenou odpočinkovou zónu u velkého bazénu a takém na snížení věku dětí pro stup bez dozoru.

Nejlepší mladí zdravotníci soutěžili v okresním kole

19. května 2026 20:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Český červený kříž pořádá už desítky let soutěž pro mladé zdravotníky. Oblastní kolo okresu Frýdek-Místek hostila 7. Základní škola.

Lázeňská sezóna v Darkově startovala s hudební fontánou

19. května 2026 11:32 | Karviná | Richard Kutěj

Lázně Darkov v Karviné opět slavnostně zahájily letošní sezónu tradičním otevíráním pramenů. Akce ovšem přinesla několik novinek a překvapení.

Rodáci z Hrušova se sešli už po třinácté, nechyběla ani Rottrová

19. května 2026 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Rodiště Vlastimila Brodského nebo Marie Rottrové a část Slezské Ostravy s nejpohnutější historií – to je Hrušov. Přestože už tu většina rodáků nebydlí, pravidelně se scházejí. Na letošní setkání se jich sjelo 150 a pozvání přijala taky právě Marie Rottrová.

Ukradl charitativní kasičku na pomoc nevyléčitelně nemocným lidem. Všechny peníze z ní utratil

Dnes 11:13 | Nový Jičín | Anna Břenková

Původně šel do obchodního centra v Novém Jičíně pro jídlo, když si ale všiml kasičky, změnil názor. 39letý muž ukradl charitativní kasičku, která měla pomoct nemocným. I když ho policisté dopadli za pár dní, celý obsah kasičky už stihl utratit.

Novojičínský bazén otevírá s unikátním systémem

Dnes 10:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně skončila rekonstrukce venkovního bazénu. Otevře prvního června. Plavce bude kromě plavčíků hlídat i unikátní bezpečnostní systém, který dosud mají jen tři koupaliště v republice.

Díry z cest mizí, opravy začaly na Budovatelské

Studénka začala s opravami městských komunikací po zimním období. Dodavatelská firma postupně zaceluje výtluky a praskliny, které vznikly zejména vlivem mrazu a posypových materiálů.

Soutěž hravou formou prověřuje úroveň angličtiny

Dnes 9:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Žáci základních škol prověřili znalosti angličtiny v zábavné soutěži, která obsahovala různé kvízy, slovní hry a třeba i pantomimu. Pořadatelem akce je už patnáct let Základní škola Butovická.

Stará pošta uvádí světovou osobnost secese

Včera 15:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Galerie Stará pošta vzdává hold světově proslulému secesnímu malíři. Zve na výstavu, která prezentuje Alfonse Muchu. Na vernisáži byla přítomna i vnučka autora slavné Slovanské epopeje.

Bazén je připraven otevřít. Na tělo bez pohybu upozorní plavčíka hodinky

Včera 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Skončila rekonstrukce venkovního bazénu. Otevře prvního června. Plavce bude kromě plavčíků hlídat i unikátní bezpečnostní systém, který dosud mají jen tři koupaliště v republice.

Český pohár v basketbalu pozval do Nového Jičína extraligovou Ostravu
Vydáno 14. ledna 2025 10:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína přivítali ve čtvrtém kole Českého poháru extraligovou Novou huť Ostrava. S favoritem drželi krok tři čtvrtiny, nakonec podlehli o dvacet bodů.

Čtvrté kolo Českého poháru přivedlo na novojičínskou palubovku extraligový tým NH Ostrava. Před slušnou návštěvou diváků obě mužstva odehrála zápas, který byl díky velmi dobré trojkové střelbě domácích vyrovnaný až do třetí čtvrtiny. Nicméně konečný výsledek 83:102 poslal do dalšího kola Ostravu.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Za mě ta zkušenost je, že se stane v minimech případů, že my z té horší nebo o úroveň nižší ligy bychom vyřadili toho z té extraligy. Tam je extrémní rozdíl. Takže za mě to byl takový zápas pro diváky, ale já to trošku odtrpím, protože s tím stejně většinou nejde nic moc dělat. Ten výsledek je fajn, ten výkon byl dobrý, ale více méně je to odvislé od výkonu tuho soupeře než našeho. To si musí vyhodnotit trenér, jestli oni hráli naplno nebo co tam dělali za chyby. Loni přijela Opava a bylo to za pět minut o třicet a nebylo co řešit. Takže ten rozdíl tam je, ale my jsme zahráli dobrý zápas a je to pro nás dobrá příprava před nedělním důležitým zápasem.”

Hosté se v utkání museli obejít bez tří zkušených hráčů, výkon týmu okomentoval jeho trenér Adam Choleva, mimochodem novojičínský odchovanec.

Adam Choleva, trenér NH Ostrava: “Já jsem se na to tady hrozně těšil, zažil jsem to tady jako hráč za Nový Jičín a hráli jsme tady už asi jednou Český pohár nebo přípravu, takže jo, já jsem se na to tady těšil. My teď nejsme v úplně ideální situaci, Nový Jičín toho využil, ti kluci jsou kvalitní a dělali ním tři čtvrtiny problémy. Pak samozřejmě odešli fyzicky, skončilo to o dvacet bodů, ale musím jim pogratulovat, protože hráli s elánem, s chutí, což se úplně nedá říct o nás.”

Pikantností zápasu bylo to, že proti sobě nastoupili i hráči, kteří v rámci spolupráce obou klubů hrají některé zápasy v jednom týmu, tedy v tom novojičínském.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Proto ten zápas i pro nás byl trochu takový těžší nebo pro ty kluky, že se znají, v podstatě za tři dny spolu mají zase hrát, teď hráli proti sobě, ale někdy to tak je.”
Adam Choleva, trenér NH Ostrava: “Dneska se za Nový Jičín představil Maty Janů a Adam Ivánek, my jsme si nechali ještě další kluky, co tady hrají, Igora Svobodu, Mikuláše Čanka a Matěje Snopka. Pro ty naše kluky, kteří nemají takové vytížení u nás je to super, že mohou hrát tady první ligu před novojičínským publikem, kde vždycky někdo přijde a žije to tu, takže za to určitě jsou i oni rádi. My jako trenéři jsme rádi, že mají vytížení, že mají větší roli, jsem ve spojení s Bobem i s panem Kellarem, takže pořád nějaká spolupráce je."
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Nemáme starost o sestup, což je základ, a všechno, co je nad to, je pro nás lepší. My tu ambici postoupit úplně nemáme, tak jsem spokojeni, Hrají hráči od nás, pomáháme Ostravě s mladýma, takže já si myslím, že tady v tomhle je to fajn.”

Po 15. kolech základní části skupiny východ jsou novojičínští basketbalisté v polovině tabulky na 5. místě. Do konce základní části soutěže zbývají 3 kola, dvě z nich hrají doma, a to 17. a 31. ledna, vždy od 19 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000046809/cesky-pohar-v-basketbalu-pozval-do-noveho-jicina-extraligovou-ostravu