Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Ostravě zadrželi podomní prodejce

Ostrava-město |

I když je v Ostravě zakázán podomní prodej vyhláškou, nejrůznější firmy to stále zkouší. Nejčastěji se jedná o nabízení služeb. V Porubě dokonce napadl podomní prodejce ženu, která je chtěla zadržet do příjezdu strážníků. Městská policie je pak chytla, když se pokoušeli ujet. Za to byli oceněni starostou.

Paní Jana bydlí v Ostravě-Porubě. V paneláku patří k mladším a tak cítí potřebu starat se o sousedy důchodce, kteří se mohou snadno stát obětí nejrůznějších podvodníků. V dubnu načapala v domě podomní prodejce a protože už s nimi měla špatné zkušenosti, zamkla vchod a přivolala policii. To co následovalo, bylo jak ze špatného filmu.

paní Jana: “Šla jsem se podívat kde jsou. V naší ulici zastavil bílý Superb, vyskočil pan Civka, teď mě viděl s těmi klíčemi, já jsem nestačila zamknout. Dal mi pěstí, shodil mě na schody, vytrhl mi mobil a vzal mi i klíče.”

Paní Jana naštěstí stihla zavolat strážníky a ti tak už byli v době napadení na cestě. Přijeli v poslední chvíli.

Pavla Prečová, Městská policie Ostrava: “Bylo vidět, že muž byl velice nervózní. Slečna se hned přiznala, že prováděla podomní prodej a že to chce vyřešit na místě.”

Podomní prodejce si převzala nakonec státní policie. Než ale přijela, vyslechli si strážníci i paní Jana spoustu nadávek a výhrůžek. Strážníci jsou ale na chytání podomní prodejců zvyklí.

Michal Maršo, mluvčí MP Ostrava: “V letošním roce řešili v Ostravě strážníci 50 těchto přestupků. 9 z nich bylo vyřešeno na místě v blokovém řízení.”

Policisté radí, aby lidé nepouštěli domu nikoho cizího. Pokud už zvoní u dveří, kontaktujte městskou policii. Podomní prodej je v Ostravě zakázán.

Nahlásit chybu


K tématu

Noční kontroly v MHD v centru Ostravy a Jihu. Každý dvacátý jel bez platného lístku

8. února 2025 10:24 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

1 012 zkontrolovaných cestujících v celkem 46 spojích, a z toho 50 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 7. února na sobotu 8. února 2025. Noční akce probíhala na autobusových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

Z kontejneru na elektroodpad čouhaly jen nohy. Muž tam hledal nabíječku na mobil

2. dubna 2025 12:36 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Strážníci procházeli Ostravou a najednou si všimli, jak z kontejneru na elektroodpad čouhají jen nohy. Když se 22letý muž dostal ven, hlídce tvrdil, že uvnitř hledal nabíječku na mobil. Měl přitom štěstí, že se nezasekl a nepřišel o život. Takové případy se totiž v minulosti už několikrát staly.

Senioři se učí chránit sebe i okolí. Strážníci spustili další ročník SeniorOVA akademie

6. dubna 2025 18:39 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Strážníci Městské policie Ostrava odstartovali další ročník vzdělávacího programu SeniorOVA akademie. Navazuje na základní kurz z loňského roku a zaměřuje se na posílení prevence kriminality páchané na seniorech, kteří často patří mezi nejohroženější skupiny obyvatel.


Ostrava podporuje opravy památek a významných staveb. Vlastníci se na financování musejí podílet

Včera 10:57 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava už více než patnáct let systematicky pečuje o své architektonické dědictví. Díky městskému dotačnímu programu pomáhá vlastníkům památek i významných staveb s jejich obnovou a zachováním pro další generace.

Tvořivé dílny novojičínské školy zaujaly i budoucí pomocné kuchaře

Včera 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Co může nabídnout dětem s lehčím a středním mentálním postižením Odborné učiliště a praktická škola v Novém Jičíně ukázaly Tvořivé dílny. Zájemci mohli vyzkoušet práce v kuchyni, se strojírenským nářadím nebo v zahradnictví.

Na Svinovských mostech v Ostravě se srazily dvě tramvaje, řidičku vyprošťovali

Včera 6:54 | Ostrava-Svinov | Jiří Cileček

V pondělí před půl pátou ráno se v Ostravě na zastávce Svinov,mosty srazily dvě tramvaje. Jeden vůz naboural zezadu do druhého. Dva lidé utrpěli zranění. Řidičku museli vyprostit hasiči.

Na hokeji ve Vítkovicích oživovali fanouška, který zkolaboval

Včera 14:32, vydáno 18. ledna 2026 21:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na hokejovém utkání mezi Vítkovicemi a Brnem zkolaboval v hledišti jeden z fanoušků. Na pomoc přispěchala lékařka z publika, záchranář i zdravotníci v hale. Zápas byl přerušen a diváka museli oživovat. Resuscitace byla úspěšná a byl převezen do nemocnice. Domácí hokejisté nakonec utkání prohráli v prodloužení.

Dieselové auto nahradilo elektrovozidlo. Senior taxi v Opavě je nově stoprocentně bezemisní

16. ledna 2026 10:19 | Opava | Yvona Fajtová

Senior taxi v Opavě bude nově plně ekologické. Město pořídilo městskému dopravnímu podniku už druhé elektrovozidlo, které nahradí dosluhující automobil s dieselovým motorem. Služba, kterou využívají především senioři a zdravotně znevýhodnění, je dlouhodobě velmi vytížená.

Ledovka a několik nehod uzavřely část silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou

18. ledna 2026 9:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Auto na střeše, další mimo silnici, několik zraněných. Na místě hasiči, záchranáři i policisté. Hlavní tah mezi Ostravou a Opavou pokryla silná ledovka a havarovalo tam několik aut. Policisté museli část silnice I/11 uzavřít.

Dobráci z Horní Suché se sešli na volební valné hromadě, zvolili starostku, rozloučili se s velitelem

18. ledna 2026 10:30 | Horní Suchá | Michal Slonina

Sbor dobrovolných hasičů v Horní Suché si na lednové valné hromadě zvolil představitele do svého čela. Volba se konala výjimečně až po šesti letech, do období totiž zasáhla pandemie.

Občané Frýdlantu se bavili na reprezentačním plese, po dvanácté zahájil ve městě sezónu

18. ledna 2026 13:30 | Frýdlant nad Ostravicí | Michal Slonina

Hudba, tanec a elegance ovládly v sobotu 17. ledna Frýdlantské kulturní centrum. Večer tu patřil reprezentačnímu plesu.

Těrlicko zažilo další ročník zimních her, novinkou byl snowtubing a hokejbalový turnaj pro děti

18. ledna 2026 11:30 | Těrlicko | Michal Slonina

Těrlicko zažilo v sobotu 17. ledna další oblíbené zimní hry. Akce získává v obci stále větší popularitu.

Vlak srazil nedaleko Bruntálu splašeného koně a vykolejil

17. ledna 2026 13:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Přímo před projíždějící rychlík vběhl na trati mezi Miloticemi nad Opavou a Bruntálem splašený kůň. Souprava zvíře srazila a následně vykolejila. Ve vlaku cestovalo 43 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati byl zastaven.

SDH Heřmanice už slouží v opravené zbrojnici. Rekonstrukce vyšla na 50 milionů korun

Včera 11:29 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Je hotovo. V Heřmanicích byla dokončena velká rekonstrukce a přístavba hasičské zbrojnice. Znamená to nejen větší komfort pro místní dobrovolný sbor, ale i dostatek místa pro vozidla a techniku.

Ostrava připravila výstavu návrhů na Nové Bazaly. K vidění jsou na radnici centrálního obvodu

16. ledna 2026 12:23 | Ostrava-Centrum | Tomáš Kořistka

Jak už jistě víte, Ostrava se chystá vrátit slavný fotbalový klub Baník Ostrava zpět na legendární Bazaly a stadion bude vybudován podle návrhu renomovaného španělského ateliéru L35 Arquiectos. Ten zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži a zájemci si od středy mohu prohlédnout také další návrhy z finálového výběru.

Mariánskohorská ZŠ Gen. Janka postupně mění podobu výuky. Přechází na moderní metody

16. ledna 2026 10:22 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Základní škola Generála Janka v Ostravě–Mariánských Horách prochází postupnou modernizací. Městský obvod zde investuje do rekonstrukcí učeben s cílem přizpůsobit výuku požadavkům 21. století.

MPO po třech letech dokončila projekt Asistentů prevence kriminality. Přispěli ke zvýšení bezpečnosti

16. ledna 2026 10:18 | Ostrava-město | Anna Břenková

Městská policie Ostrava má za sebou úspěšný tříletý projekt Asistentů prevence kriminality. Ti působili ve vyloučených lokalitách a zvyšovali bezpečnost ve městě. Zároveň projekt podpořil zaměstnání osob obtížně uplatnitelných na trhu práce. Celkem 26 asistentů bylo důležitou spojkou mezi občany, strážníky a sociálními službami. Ostrava si asistenty prevence ponechá i po skončení dotací.

4 Tenoři vyprodali Novoroční koncert rekordním tempem. Poruba jej pořádá už od r. 2017

15. ledna 2026 17:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubský Novoroční koncert v pustkoveckém kostele svatých Cyrila a Metoděje opět potvrdil pověst jedné z nejoblíbenějších kulturních akcí roku. Hvězdami letošního, už 9. ročníku, byli 4 Tenoři.

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

15. ledna 2026 17:30 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

Strážníci v Ostravě zadrželi podomní prodejce
Vydáno 7. června 2017 14:54, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
I když je v Ostravě zakázán podomní prodej vyhláškou, nejrůznější firmy to stále zkouší. Nejčastěji se jedná o nabízení služeb. V Porubě dokonce napadl podomní prodejce ženu, která je chtěla zadržet do příjezdu strážníků. Městská policie je pak chytla, když se pokoušeli ujet. Za to byli oceněni starostou.

Paní Jana bydlí v Ostravě-Porubě. V paneláku patří k mladším a tak cítí potřebu starat se o sousedy důchodce, kteří se mohou snadno stát obětí nejrůznějších podvodníků. V dubnu načapala v domě podomní prodejce a protože už s nimi měla špatné zkušenosti, zamkla vchod a přivolala policii. To co následovalo, bylo jak ze špatného filmu.

paní Jana: “Šla jsem se podívat kde jsou. V naší ulici zastavil bílý Superb, vyskočil pan Civka, teď mě viděl s těmi klíčemi, já jsem nestačila zamknout. Dal mi pěstí, shodil mě na schody, vytrhl mi mobil a vzal mi i klíče.”

Paní Jana naštěstí stihla zavolat strážníky a ti tak už byli v době napadení na cestě. Přijeli v poslední chvíli.

Pavla Prečová, Městská policie Ostrava: “Bylo vidět, že muž byl velice nervózní. Slečna se hned přiznala, že prováděla podomní prodej a že to chce vyřešit na místě.”

Podomní prodejce si převzala nakonec státní policie. Než ale přijela, vyslechli si strážníci i paní Jana spoustu nadávek a výhrůžek. Strážníci jsou ale na chytání podomní prodejců zvyklí.

Michal Maršo, mluvčí MP Ostrava: “V letošním roce řešili v Ostravě strážníci 50 těchto přestupků. 9 z nich bylo vyřešeno na místě v blokovém řízení.”

Policisté radí, aby lidé nepouštěli domu nikoho cizího. Pokud už zvoní u dveří, kontaktujte městskou policii. Podomní prodej je v Ostravě zakázán.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000008707/straznici-v-ostrave-zadrzeli-podomni-prodejce