Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedno ukradené kolo mu nestačilo. Do domu v Ostravě se vrátil i s kumpánem pro další dvě

Ostrava-město |

Zřejmě na chodbě domu našel zapomenuté klíče a v krádeži mu tak nic nebránilo. 31letý muž nejprve ukradl z kolárny domu v Ostravě-Porubě jedno kolo a za hodinu se vrátil i s 23letým kumpánem pro další dvě. Škoda byla odhadnuta na 35 tisíc korun. Kradená kola obratem prodali a peníze okamžitě utratili. Kriminalisté už dvojici vypátrali, částečně i díky pomoci veřejnosti.

Do domu na ulici Miroslava Bajera v Ostravě-Porubě se dostal 31letý muž v pondělí 17. srpna v 18:36. Při jeho jednání ho natočila bezpečnostní kamera. Ze záběrů je jasné, že klíče rozhodně neměl. Nenápadně se mu podařilo zřejmě za pomoci nějakého nářadí nebo kapesního nožíku, otevřít vchodové dveře. Prošel vstupní chodbou a zřejmě šel hledat, co by mohl ukrást. Na chodbě ale zřejmě někde našel klíče od vchodu i kolárny a v 18:42 už s nimi kolárnu otevíral. Z ní pak ukradl kolo, zase za sebou zavřel a z domu rychle zmizel. Jenže za hodinu byl zpátky, to už si v klidu otevřel klíčem i vchodové dveře.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeden bicykl mu asi nestačil, proto si na pomoc vzal 23letého známého, se kterým se na místo činu v ten večer vrátil. Každý z nich si měl z kolárny vzít kolo, na kterém odjeli."

Mladšího z dvojice se podařilo policii vypátrat velmi rychle, ten ale strůjce krádeží neprásknul. Policie proto zveřejnila první video, na kterém byl pachatel vidět. Díky medializaci se ho tak podařilo také dopadnout.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V tomto případě se ukázala velmi dobrá spolupráce policie s médii. Na jedné straně kriminalisté prověřovali jednoho z pachatelů, kdežto jeho komplice se podařilo díky medializaci ztotožnit. Touto cestou děkujeme médiím a veřejnosti za aktivní spolupráci."

Škoda na ukradených kolech byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Bohužel u zlodějů už se nenašla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisaři do výslechu muži uvedli, že odcizené kola prodali náhodným osobám. Získané peníze měli použít na živobytí."

Jak se ukázalo, starší z mužů má už s krádežemi bohaté zkušenosti, hrozí mu tak i vyšší trest. Oba už si vyslechli obvinění.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že 31letý obviněný muž byl za obdobný čin již potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Mladšímu obviněnému muži hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky."
Nahlásit chybu


K tématu

29krát trestaný muž ukradl auto a vyrazil na další krádeže. Chytili ho za pár hodin

25. července 2025 9:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Suverénně přišel do kanceláře v Českém Těšíně, ukradl klíče od dvou aut a s jedním ujel. Pak se s ním 57letý recidivista vydal krást na další místa v kraji. Policisté ho dopadli do dvou hodin od nahlášení krádeže a zjistili, že toho má na svědomí mnohem víc. 29krát trestaný muž už je ve vazbě a opět mu hrozí až dva roky vězení.

Ukradl obraz za několik tisíc korun. Policie žádá veřejnost o pomoc

22. října 2025 11:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Viděl nehlídaný obraz a využil příležitosti. Zloděj ukradl na konci září obraz, který byl součástí akce. Událost se stala na Prokešově náměstí před Magistrátem města Ostrava. Policie zatím nezná zloděje a prosí veřejnost o identifikaci pachatele. Hodnota obrazu je vyčíslena na několik tisíc korun.

Lupiči soudci slibovali, že budou hodní. Pak vykradli dalších 7 objektů

6. října 2025 10:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté dopadli dva muže, kteří se v září vloupali do šesti prodejen na Karvinsku. Kriminalisté muže ve věku 26 a 29 let obvinili z krádeže a poškození cizí věci. Soudci slibovali, že už budou hodní a tak zůstali na svobodě. Později vykradli dalších sedm objektů. Teď už jsou ve vazbě.


Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

Včera 22:57 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo 8 jednotek hasičů. Když začalo hořet, budova byla prázdná.

Havířov řeší problém s auty, která blokují průjezd hasičům

Včera 16:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Špatně zaparkovaná auta ve vnitroblocích mohou hasičům výrazně zkomplikovat cestu k požárům. Havířov proto upravuje problémové lokality, zpřísňuje kontroly a ve spolupráci s hasiči hledá řešení, která zajistí bezpečný průjezd záchranné techniky.

Půl hodiny čekání v koloně už bylo na některé řidiče příliš

Včera 10:04 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na déle než 30 minut uvízli v koloně řidiči, kteří ve středu projížděli kolem přehrady Šance. Doprava byla zastavena v průběhu frézování asfaltu.

Nové cisterny získali hasiči v Martinově a Plesné. Nahradí 40 let starou techniku

Včera 12:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě pokračuje obměna techniky dobrovolných sborů hasičů. Tentokrát dostaly cisterny jednotky z Martinova a z Plesné, kde nahradí už více než 40 let starou techniku.

V lese u Bílé zasáhla dřevorubce padající větev. Z nepřístupného terénu byl vyproštěn jeřábem

Včera 16:11, vydáno včera 12:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na dřevorubce měla z výšky spadnout velká větev. 46letý muž utrpěl vážné zranění páteře v lese u obce Bílá. Kvůli těžko přístupnému terénu musel být lékař na místo vysazen pomocí palubní jeřábu. Zraněný byl transportován vrtulníkem do nemocnice.

V útulku pro psy v Třebovicích se uskutečnilo každoroční setkání opatrovníků.

Včera 13:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud zvažujete pořízení psa z útulku, určitě to udělejte. Vyplynulo to s dalšího setkání opatrovníků, které pořádá Třebovické zařízení pro ztracené psy. Někteří z nich už mají i třetího pejska a moc si pochvalují jejich přátelskou povahu.

Stříbrné jezero se dál proměňuje. Město pokračuje v jeho revitalizaci

Včera 10:32 | Opava | Yvona Fajtová

Stříbrné jezero v Opavě čekají další změny. Město pokračuje v postupné revitalizaci oblíbené rekreační lokality a nově odkoupilo i restauraci s přilehlými pozemky. Cílem je dokončit proměnu celého areálu a nabídnout návštěvníkům ještě kvalitnější zázemí.

Pozorný soused v Ostravě- Muglinově pomohl dopadnout zloděje žebříku

Včera 13:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Strážníci v úterý dopoledne dopadli muže, který v Ostravě- Muglinově ukradl ze zahrady dřevěný žebřík. Zloděje prozradil pozorný soused, který jeho podezřelé chování okamžitě nahlásil policii.

Dočasná odstavná plocha pomůže s parkováním na V. etapě

8. července 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Město Orlová otevře v těchto dnech novou dočasnou odstavnou plochu za obchodním domem v ulici F. Tůmy. Řidičům nabízí 66 parkovacích míst, která mají pomoci zmírnit nedostatek parkování na sídlišti páté etapy.

Nová šance pro kariéru. Slezská Ostrava otevřela bezplatné Kariérní centrum

8. července 2026 14:17 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Hledání nového zaměstnání, návrat do práce po rodičovské nebo touha po profesní změně bývají pro mnoho lidí náročnou výzvou. Pomocnou ruku od června nově nabízí bezplatné Kariérní centrum ve Slezské Ostravě.

Prázdninový festival Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí v Ostravě

Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.

Cyklistické helmy zachraňují životy. Tým silniční bezpečnosti radil u Dakoty

Včera 12:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Na cyklostezce u restaurace Dakota v Ostravě bylo rušno a podle množství policistů to mohlo vypadat, že se něco stalo. Jednalo se ale pouze o preventivní akci, zaměřenou na cyklisty. Ti se tak mohli dozvědět důležité informace a nebo si nechat označit kolo.

Obyvatelé Liščiny v Ostravě-Hrušově společně se studenty mění okolí komunitního centra

8. července 2026 12:54 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Ostrava-Hrušov se stala dějištěm tvůrčí proměny. V tamním komunitním centru proběhl třídenní workshop, během kterého se místní spojili se studenty. Společným úsilím vytvořili návrhy na revitalizaci okolí centra.

Nové zákony posilují bezpečnost nemocnic. Odborníci jednali v Ostravě

8. července 2026 9:08 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Jak ochránit nemocnice před kybernetickými útoky i mimořádnými událostmi? Právě tomu se věnovala odborná konference v Ostravě, která představila nové povinnosti vyplývající z legislativy o kybernetické bezpečnosti a kritické infrastruktuře.

Obyvatelé Liščiny navrhovali s budoucími architekty okolí komunitního centra

7. července 2026 14:04 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Komunitní centrum Liščina v Ostravě-Hrušově hostilo unikátní architektonický workshop. Studenti ostravské univerzity se spojili s místními obyvateli, aby společně vymysleli budoucí podobu zdejšího veřejného prostoru. Během třídenní akce vznikaly návrhy na proměnu okolí centra i přilehlého lesíku.

Nová pomoc se sháněním práce. Ve Slezské Ostravě otevřeli bezplatné centrum

7. července 2026 13:14 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Najít si nové místo, vrátit se do práce po mateřské dovolené nebo úplně změnit profesi může být těžké. Lidem s tím nově zdarma pomůže speciální poradna. Dveře má otevřené pro každého.

Jedno ukradené kolo mu nestačilo. Do domu v Ostravě se vrátil i s kumpánem pro další dvě
Vydáno 15. září 2020 16:13, Ostrava-město, Jiří Cileček
Zřejmě na chodbě domu našel zapomenuté klíče a v krádeži mu tak nic nebránilo. 31letý muž nejprve ukradl z kolárny domu v Ostravě-Porubě jedno kolo a za hodinu se vrátil i s 23letým kumpánem pro další dvě. Škoda byla odhadnuta na 35 tisíc korun. Kradená kola obratem prodali a peníze okamžitě utratili. Kriminalisté už dvojici vypátrali, částečně i díky pomoci veřejnosti.

Do domu na ulici Miroslava Bajera v Ostravě-Porubě se dostal 31letý muž v pondělí 17. srpna v 18:36. Při jeho jednání ho natočila bezpečnostní kamera. Ze záběrů je jasné, že klíče rozhodně neměl. Nenápadně se mu podařilo zřejmě za pomoci nějakého nářadí nebo kapesního nožíku, otevřít vchodové dveře. Prošel vstupní chodbou a zřejmě šel hledat, co by mohl ukrást. Na chodbě ale zřejmě někde našel klíče od vchodu i kolárny a v 18:42 už s nimi kolárnu otevíral. Z ní pak ukradl kolo, zase za sebou zavřel a z domu rychle zmizel. Jenže za hodinu byl zpátky, to už si v klidu otevřel klíčem i vchodové dveře.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeden bicykl mu asi nestačil, proto si na pomoc vzal 23letého známého, se kterým se na místo činu v ten večer vrátil. Každý z nich si měl z kolárny vzít kolo, na kterém odjeli."

Mladšího z dvojice se podařilo policii vypátrat velmi rychle, ten ale strůjce krádeží neprásknul. Policie proto zveřejnila první video, na kterém byl pachatel vidět. Díky medializaci se ho tak podařilo také dopadnout.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V tomto případě se ukázala velmi dobrá spolupráce policie s médii. Na jedné straně kriminalisté prověřovali jednoho z pachatelů, kdežto jeho komplice se podařilo díky medializaci ztotožnit. Touto cestou děkujeme médiím a veřejnosti za aktivní spolupráci."

Škoda na ukradených kolech byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Bohužel u zlodějů už se nenašla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisaři do výslechu muži uvedli, že odcizené kola prodali náhodným osobám. Získané peníze měli použít na živobytí."

Jak se ukázalo, starší z mužů má už s krádežemi bohaté zkušenosti, hrozí mu tak i vyšší trest. Oba už si vyslechli obvinění.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že 31letý obviněný muž byl za obdobný čin již potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Mladšímu obviněnému muži hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000021878/jedno-ukradene-kolo-mu-nestacilo-do-domu-v-ostrave-se-vratil-i-s-kumpanem-pro-dalsi-dve