Kontrolu dodržování vládních nařízení realizují ostravští strážníci pravidelně.
Denně tak strážníci zkontrolují téměř 400 provozoven na území statutárního města Ostravy.
V obdobných kontrolách budou strážníci i nadále pokračovat
Ostravští strážníci i o tomto víkendu pokračovali v kontrolách stovek hospod, barů a restaurací. Povinnou zavírací dobu překročilo celkem 6 podniků, z toho 4 podniky strážníci zaznamenali na ulici Stodolní.
Kontrolu dodržování vládních nařízení realizují ostravští strážníci pravidelně.
Denně tak strážníci zkontrolují téměř 400 provozoven na území statutárního města Ostravy.
V obdobných kontrolách budou strážníci i nadále pokračovat
Praskla jí žíla na noze a začala krvácet. 79letá seniorka proto v noci stiskla tlačítko Senior linky a během chvíle k ní dorazila nejbližší hlídka strážníků v terénu. Strážníci pak zastavili krvácení a přivolali lékaře. Senior linka pomáhá pravidelně a využívá ji ve městě už 606 lidí.
Muž hlavou dolů po pás v kontejneru na elektroodpad. Další vedle něj přehraboval vytažené věci. Všimli si jich náhodně projíždějící ostravské strážnice a rozhodly se zakročit. Nakonec přišly na to, že jeden z mužů je celostátně hledaný. Rovnou ho proto odvezly na policejní stanici.
Do nepříjemné situace se dostal 86letý muž z Ostravy, který po nákupu ztratil orientaci a paměť ho nedokázala správně nasměrovat domů. Pomohli mu řidič autobusu a přivolaní strážníci.
Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.
Rekonstrukce bývalého obchodního domu Breda v Opavě pokračuje další důležitou etapou. Restaurátoři začali s výměnou více než čtyř tisíc luxfer v ikonické skleněné kopuli, která je jedním z nejvýraznějších symbolů celé budovy.
Když se řeknou ostravské Vítkovice, většině lidí se vybaví vysoké pece, průmysl nebo letní, hudební festivaly. Jen málokdo si ale představí jeden z nejpozoruhodnějších urbanistických celků v Česku – město vystavěné z charakteristických červených cihel. Ty dodnes určují podobu ulic, náměstí i obytných domů a dávají Vítkovicím jedinečnou atmosféru.
Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.
Oblíbené letní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází průběžnou modernizací. V současné době se připravuje výstavba nového zázemí, které by mělo být hotovo před další sezonou.
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. července u požáru dřevěného zahradního domku v Domoradovicích, místní části Hradce nad Moravicí. Událost na tísňovou linku oznámila třináctiletá dívka. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun, hasiči ale rychlým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům i další majetek v hodnotě zhruba pěti milionů korun.
Městský les v Jablunkově byl dějištěm dalšího ročníku tradičního jarmarku. Vedle hudebních a tanečních vystoupení došlo také k ocenění osobností města.
Areál rychvaldského Sokola patřil po roce opět gulášovému klání. Do soutěže se zapojilo 15 týmů a každý věřil, že právě jeho guláš bude lidem chutnat nejvíce.
Šálek kávy, vlídné slovo a lidská podpora. Tak funguje kavárna Nadace Pavla Novotného v areálu Moravskoslezské nemocnice Opava. Už čtyři roky pomáhá onkologickým pacientům i jejich blízkým zvládat nejtěžší životní chvíle.
Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.
Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách letos během prázdnin ožívá netradiční akcí s názvem Vánoce v létě. Každou středu večer nabízí koncerty, divadlo i příjemné posezení pod širým nebem. Cílem je přivést lidi na náměstí a zpříjemnit jim letní prázdniny.
Letní oživení ostravského nábřeží pokračuje. Oblast Malá Kodaň láká na originální program a tvoření u řeky. Tento týden patřil malování.
Malá Kodaň v centru Ostravy v létě žije. Dvě středy v měsíci se zde lidé scházejí za kulturou a tvořením. Tento týden nebyl výjimkou. Organizátoři si pro návštěvníky připravili kreativní podvečer s umělkyní Elen.
Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.
Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.
Pokud zvažujete pořízení psa z útulku, určitě to udělejte. Vyplynulo to s dalšího setkání opatrovníků, které pořádá Třebovické zařízení pro ztracené psy. Někteří z nich už mají i třetího pejska a moc si pochvalují jejich přátelskou povahu.

Kontrolu dodržování vládních nařízení realizují ostravští strážníci pravidelně.
Denně tak strážníci zkontrolují téměř 400 provozoven na území statutárního města Ostravy.
V obdobných kontrolách budou strážníci i nadále pokračovat