Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské suvenýry získaly ocenění TURISTPROPAG

Ostrava-město |

Sedmý ročník mezinárodní soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG již zná své vítěze. Porota, sestavená z řad odborníků cestovního ruchu na design, stylistiku a grafiku, ocenila turistické materiály a produkty. Ostravské suvenýry získaly 1. místo v kategorii Ostatní propagační předměty.

Soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů se zúčastnilo 300 projektů ve 20 soutěžních kategoriích. Nejvíce zastoupená byla kategorie Ostatní propagační předměty, kde bylo na 98 přihlášených materiálů, a právě v této kategorii bylo zařazeno informační centrum OSTRAVAINFO!!! 

Jiří Šimon, ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu: "Konkurence byla značná a odborná porota měla nelehkou situaci, jelikož množství přihlášených bylo skutečně velké, a o to více získané 1. místo těší."

OSTRAVAINFO!!! do soutěže přihlásilo balíček ostravských suvenýrů od místních a regionálních výrobců. Kazeta obsahovala kávu, čaj, čokoládu, sirup a mýdlo ve tvaru uhlí.

Jiří Šimon, ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu: "Z pohledu infocenter a destinačního managementu vnímáme jako klíčovou spolupráci s místními podnikateli, proto se snažíme, aby také co nejvíce suvenýrů nabízených v našich íčkách a e-shopu mělo lokální původ."

Oceněné propagační předměty mají jednotný design s motivy ostravských atraktivit.

Jiří Šimon, ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu: "Kávu Chutě Ostravy jsme přichystali společně s ostravskou rodinnou pražírnou Laura Coffee. Ze speciální směsi bylin a ovoce, pěstovaných v krásné přírodě Morávky, je připravený Čaj pro Ostravu, jehož výrobcem je Mamma Tea. Ostravská čokoláda je exkluzivně ručně vyrobená vysoce kvalitní čokoláda z dílny Královské čokolády. Ostravský sirup obsahuje směsici lokálních bylinek typických pro ostravský region a jeho černá barva, která je daná aktivním potravinářským uhlím, odkazuje na historii těžkého průmyslu v Ostravě. Ostravský sirup pro nás vyrábí Oktarína TR. Originálním dárkem z našeho města je také mýdlo s aktivním uhlím a arganovým olejem, jež vyrábí ostravští senioři v rámci projektu Zkušení.cz."
Nahlásit chybu


K tématu

Dobrovolní hasiči všech kategorií poměřili síly v náročné soutěži TFA ve Frýdku-Místku

21. srpna 2025 9:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku se konal první ročník soutěže TFA – Nejsilnější hasič přežije. Na trať, která prověřila fyzickou kondici i technické dovednosti, se postavila více než stovka závodníků všech věkových kategorií.

Lidé mohou opět vybírat nejlepší turistické skvosty v Moravskoslezském kraji

7. září 2025 12:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj spustil šestý ročník soutěže Ceny cestovního ruchu 2024/2025. Hledá se to nejlepší, co region nabízí návštěvníkům z celé republiky i ze zahraničí. Veřejnost může aktuálně hlasovat, odborná porota rozhodne o ocenění osobností a významných počinů.

Učitelka ze ZŠ Prameny dosáhla mezinárodního ocenění v rámci projektu Hrdinové FAST

22. července 2025 15:40 | Karviná | Gabriela Stašová

Za osvětový projekt Hrdinové FAST byla v Rumunsku mezinárodně oceněna učitelka 1. stupně Základní školy Prameny v Karviné-Ráji. Ocenění ji velmi těší a motivuje k dalším krokům do budoucna.


Nový Jičín chce mít novou bytovou čtvrť

Včera 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín hledá kupce, kterému prodá pozemky na ulici Bohuslava Martinů. Postavit tam musí bytové domy. Z aktuálního nabídkového řízení ale město žádnou společnost nevybralo.

Místo na řeckém Zakynthosu přistáli cestující z Ostravy v Praze

Včera 14:03, vydáno včera 13:27 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nečekaná změna postihla výletníky, kteří se vypravili v úterý odpoledne na řecký ostrov Zakynthos. Nad Slovenskem se jejich letoun otočil a zamířil k Praze.

Poblíž hranice se Slovenskem už se staví ekodukt pro migraci šelem i další zvěře

13. července 2026 10:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.

Policie uspořádala na přehradě akci Bezpečně u vody

Včera 10:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Bezpečnost na Žermanické i Těrlické přehradě je v letní sezoně prioritou. Policisté proto uspořádali na Žermanické přehradě preventivně-kontrolní akci Bezpečně u vody, při které se zaměřili na rekreanty, vůdce plavidel i dodržování pravidel plavebního provozu.

Od začátku července funguje centrální evidence psů

Včera 11:02 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Turistka se zranila v Beskydech, záchranáře k ní vysazoval vrtulník

Včera 10:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při sestupu ze Smrku se zranila a nedokázala pokračovat. Na pomoc vyrazili turistce do Beskyd horští i letečtí záchranáři. Dostali se k ní díky palubnímu jeřábu. Stejně ji museli vzduchem přenést i na bezpečné místo.

Palkovičtí osmáci si užili sportovně-vzdělávací kurz u Jadranu

Včera 10:05 | Palkovice | Libor Běčák

Ještě před koncem školního roku vyrazili palkovičtí osmáci do chorvatské Poreče, kde pro ně škola uspořádala sportovně-vzdělávací kurz.

Ikonická kopule opavské Bredy dostává nové luxfery. Ty byly speciálně vyrobeny pro tuto stavbu

13. července 2026 10:02 | Opava | Yvona Fajtová

Rekonstrukce bývalého obchodního domu Breda v Opavě pokračuje další důležitou etapou. Restaurátoři začali s výměnou více než čtyř tisíc luxfer v ikonické skleněné kopuli, která je jedním z nejvýraznějších symbolů celé budovy.

Ostravské Vítkovice jako město z červených cihel

13. července 2026 14:13 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Když se řeknou ostravské Vítkovice, většině lidí se vybaví vysoké pece, průmysl nebo letní, hudební festivaly. Jen málokdo si ale představí jeden z nejpozoruhodnějších urbanistických celků v Česku – město vystavěné z charakteristických červených cihel. Ty dodnes určují podobu ulic, náměstí i obytných domů a dávají Vítkovicím jedinečnou atmosféru.

21letý muž narazil do stromu v Březové na Opavsku. Na místě zemřel

13. července 2026 9:36 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla 12letému Františkovi. Na rehabilitace získal 131 000 Kč

Včera 14:12 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu má za sebou další úspěšný příběh. Díky štědrosti dárců se tentokrát podařilo vybrat 131 tisíc korun na rehabilitace pro 12letého Františka Štěpáníka, který se od narození potýká s následky dětské mozkové obrny.

V Ostravě-Výškovicích díky participativnímu rozpočtu Náš Jih vznikla 2 nová hřiště

Včera 11:20 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Prázdniny mohou děti z obvodu Ostrava-Jih trávit na dvou nových hřištích. Díky participativnímu rozpočtu se totiž slavnostně otevřely na konci června v areálu Mateřské školy Předškolní a na ulici Proskovická.

Prázniny na Jihu zabaví děti z nejlidnatějšího ostravského obvodu i letos

Včera 11:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Také letos si děti z obvodu Ostrava-Jih užijí spoustu bezplatné zábavy díky projektu Prázdniny na Jihu. Od 6. července do konce srpna na ně čekají téměř čtyři desítky aktivit. Kromě toho mohou zájemci vybírat také z bohaté nabídky příměstských i pobytových táborů.

Akce Hurá k rybníkům láká na vodnický program v Ostravě-Výškovicích

Včera 11:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V sobotu 25. července ožijí Rybníky Pod Hurou ve Výškovicích tradiční zábavnou akcí pro celou rodinu s názvem Hurá k rybníkům. V areálu poblíž ulice Drůbeží, čeká na příchozí vodnický program plný soutěží pro děti i hudby a občerstvení pro dospělé.

Děti z Ostravy-Jihu potěší 2 nová hřiště. Jejich vytvoření navrhla aktivní babička

Včera 10:57 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Prázdniny mohou děti z obvodu Ostrava-Jih trávit na dvou nových hřištích. Díky participativnímu rozpočtu se totiž slavnostně otevřely na konci června v areálu Mateřské školy Předškolní a na ulici Proskovická.

Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí. Jde o prázdninový festival plný hudby a tance

13. července 2026 10:21 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách letos během prázdnin ožívá netradiční akcí s názvem Vánoce v létě. Každou středu večer nabízí koncerty, divadlo i příjemné posezení pod širým nebem. Cílem je přivést lidi na náměstí a zpříjemnit jim letní prázdniny.

Ostravské suvenýry získaly ocenění TURISTPROPAG
Vydáno 29. dubna 2022 19:31, Ostrava-město, Jiří Cileček
Sedmý ročník mezinárodní soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG již zná své vítěze. Porota, sestavená z řad odborníků cestovního ruchu na design, stylistiku a grafiku, ocenila turistické materiály a produkty. Ostravské suvenýry získaly 1. místo v kategorii Ostatní propagační předměty.

zdroj foto: Infocentrum OSTRAVAINFO!!!

Soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů se zúčastnilo 300 projektů ve 20 soutěžních kategoriích. Nejvíce zastoupená byla kategorie Ostatní propagační předměty, kde bylo na 98 přihlášených materiálů, a právě v této kategorii bylo zařazeno informační centrum OSTRAVAINFO!!! 

Jiří Šimon, ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu: "Konkurence byla značná a odborná porota měla nelehkou situaci, jelikož množství přihlášených bylo skutečně velké, a o to více získané 1. místo těší."

OSTRAVAINFO!!! do soutěže přihlásilo balíček ostravských suvenýrů od místních a regionálních výrobců. Kazeta obsahovala kávu, čaj, čokoládu, sirup a mýdlo ve tvaru uhlí.

Jiří Šimon, ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu: "Z pohledu infocenter a destinačního managementu vnímáme jako klíčovou spolupráci s místními podnikateli, proto se snažíme, aby také co nejvíce suvenýrů nabízených v našich íčkách a e-shopu mělo lokální původ."

Oceněné propagační předměty mají jednotný design s motivy ostravských atraktivit.

Jiří Šimon, ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu: "Kávu Chutě Ostravy jsme přichystali společně s ostravskou rodinnou pražírnou Laura Coffee. Ze speciální směsi bylin a ovoce, pěstovaných v krásné přírodě Morávky, je připravený Čaj pro Ostravu, jehož výrobcem je Mamma Tea. Ostravská čokoláda je exkluzivně ručně vyrobená vysoce kvalitní čokoláda z dílny Královské čokolády. Ostravský sirup obsahuje směsici lokálních bylinek typických pro ostravský region a jeho černá barva, která je daná aktivním potravinářským uhlím, odkazuje na historii těžkého průmyslu v Ostravě. Ostravský sirup pro nás vyrábí Oktarína TR. Originálním dárkem z našeho města je také mýdlo s aktivním uhlím a arganovým olejem, jež vyrábí ostravští senioři v rámci projektu Zkušení.cz."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000031147/ostravske-suvenyry-ziskaly-oceneni-turistpropag