Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • PO ZŘÍCENÍ ČÁSTI HOTELU ZÁMEČEK V ČELADNÉ HASIČI VYPROŠŤOVALI ZASYPANÉ HOSTY
  • V SOBOTU SE V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC KONÁ GASTROFESTIVAL POJEZFEST
  • V BESKYDSKÉ OBCI ŘEKA LIDÉ ODMÍTAJÍ ZÁMĚR ROZŠÍŘIT TĚŽBU V KAMENOLOMU
  • KAŠNA NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ V KARVINÉ SE REKONSTRUUJE PO JEJÍM POŠKOZENÍ
  • RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE ZAPOJÍ DO OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI
  • NA SÍDLIŠTI DUBINA HOŘEL BYT, NĚKOLIK LIDÍ BYLO PŘED PLAMENY ZACHRÁNĚNO
  • DO KARVINÉ SE VRACÍ NHL GLOBAL FAN TOUR PRO VŠECHNY HOKEJOVÉ FANOUŠKY
  • KRAJ INVESTUJE DO PROMĚNY INTERNÁTU V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU
  • V OSTRAVĚ-PORUBĚ ZAČALO RAJONOVÉ ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ PŘILÁKAL DAVY LIDÍ, K VIDĚNÍ BYLY UKÁZKY SLOŽEK IZS
  • SŠ HOTELNICTVÍ A SLUŽEB V OPAVĚ REKONSTRUUJE PROSTORY ZNIČENÉ POVODNÍ
  • DOBROVOLNÍ HASIČI Z FRÝDKU VYHRÁLI KRAJSKOU SOUTĚŽ VE VYPROŠŤOVÁNÍ
  • FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVÍ ČÁST TĚŠÍNSKÉ, SLEZSKÉ A TŘÍDY TGM. ŘIDIČE ČEKAJÍ UZAVÍRKY

Na ulici G. Klimenta v Ostravě-Porubě přibude na 70 parkovacích míst

Ostrava-Poruba |

V Ostravě-Porubě vzniknou zbrusu nová parkovací místa. A to rekonstrukcí ulice G. Klimenta, kde momentálně lidé parkují všude možně. Rozdělena je na dvě etapy a ta první začne v nejbližších dnech.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Ulice G. klimenta v Ostravě-Porubě bude od 17. srpna až do konce listopadu částečně uzavřena. Konkrétně od křižovatky s ulicí Nábřeží SPB po průchod v její horní části. V této době bude probíhat 1. etapa její rekonstrukce, díky které na ni vznikne 45 parkovacích míst.

      Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Výsledkem té rekonstrukce je vlastně celkové zklidnění této ulice, řešení toho zmiňovaného parkování. Ulice bude řešena jako obytná zóna, v níž vlastně mají přednost chodci před automobily. Je tam výrazně snížena povolená rychlost na 20 km v hodině a parkování je umožněno pouze na místech označených jako parkoviště.”

      V rámci 1.etapy rekonstrukce vzniknou parkovací stání po obou stranách ulice. Ne jedné straně to budou kolmá parkovací stání, na druhé straně podélná. Úplně nová parkovací místa vzniknou právě tady na tomto místě, a to celkem 15.

      Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “Dále bude proveden nový mobiliář, který sestává z laviček, nějakých informačních cedulí a dalších věcí a dále ještě bude navržena přeložka veřejného osvětlení a instalováno nové veřejné osvětlení.”

      Druhá etapa revitalizace ulice G. Klimenta, která se týká části od průchodu po ulici Kopeckého, pak bude probíhat příští rok od jara do července a po jejím ukončení bude mít celá ulice přes 100 parkovacích míst. Tedy o 70 více než dosud. Součástí rekonstrukce bude i proměna předprostoru před gymnáziem Pavla Tigrida, kde vznikne prostor pro sezení s terasou a záhony.

      Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Vlastně na té podobě toho předprostoru se podíleli sami studenti, respektive s tímto nápadem na úpravu přišli zhruba před dvěma lety v rámci participativního rozpočtu Zelená Porubě a vlastně následně se podíleli i na těch dalších projekčních pracech.”

      Po celou dobu rekonstrukce budou moci obyvatelé parkovat v místě bývalé sběrny v ulici Nad Porubkou a také na parkovišti na ulici Skautská. Ti, kteří mají předplacená parkovací místa na svou registrační značku, budou po dobu rekonstrukce osvobození od poplatku.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Studénka plánuje přidat desítky nových parkovacích míst

      26. července 2024 9:30 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

      Studénka pracuje na tvorbě studie parkování ve městě. V ideálním případě by tu mohlo přibýt 180 odstavných míst. Na realizaci všech by byla potřeba částka zhruba 20 milionů korun.


      Hasiči v noci vyprošťovali sutinami zasypané hosty zříceného hotelu v Čeladné

      Dnes 6:32 | Čeladná | Libor Běčák

      Dva lidi, které zavalily sutiny, vyprostili hasiči ze zborcených vnitřních prostor hotelů v Čeladné. Další hosty uvězněné ve vyšším patře evakuovali po žebříku.

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajskou soutěž ve vyprošťování

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž prověřila celkem 17 týmů profesionálních i dobrovolných jednotek, které se utkaly v simulacích reálných scénářů nehod. Frýdecký tým předvedl nejlepší výkon právě mezi dobrovolnými jednotkami.

      Školáci soutěžili v netradičních disciplínách o finále Wolframu ve vojenském prostoru Libavá

      Včera 11:27 | Havířov | Libor Běčák

      V Havířově a Opavě odstartoval 8. ročník branně vědomostní soutěže Wolfram pro základní a střední školy Moravskoslezského kraje. Letos se do ní zapojilo rekordních 152 škol. Vítězové oblastních kol postoupí do zářijového finále ve vojenském prostoru Libavá.

      Městské koupaliště v Opavě prochází rekonstrukcí. Povodně poškodily přízemí památkově chráněné budovy

      7. května 2025 22:20 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Městské koupaliště v Opavě se připravuje na letní sezonu. Aktuálně prochází rekonstrukcí přízemí hlavní budovy, která je spolu s bazény vedena v seznamu kulturních památek a na které se podepsaly loňské zářijové povodně.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      Včera 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Největší hvězdy atletického světa přijedou do Ostravy. Zlatá tretra je velkým lákadlem i pro ně

      Atletický mítink Zlatá tretra bude opět světový. Účast totiž potvrdily největší hvězdy současné atletiky v technických disciplínách - oštěpař Níradž Čopra a létající muž Armand "Mondo" Duplantis, který nemá konkurenci ve skoku o tyči.

      Na sídlišti Dubina hořel byt, několik lidí bylo před plameny zachráněno, žena slezla 7 pater po hromosvodu

      7. května 2025 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Exploze předcházela požáru bytu na sídlišti Ostravě-Dubina. Několik lidí bylo z domu evakuováno. Jedna žena se přímo z hořícího bytu zachránila slezením po hromosvodu. O zraněné se postarali zdravotníci záchranné služby. Potvrzenou obětí je pes.

      Aktivita klíšťat je na vrcholu, lékaři doporučují očkování

      Aktivita klíšťat je podle měření výskytu na vrcholu. A Krajská hygienická stanice eviduje první případy nemocných boreliózou i klíšťovou encefalitidou. Na očkování však stále není pozdě.

      Obchvat kolem Karviné chce zamezit nehodovosti a instaluje bezpečnostní reflexní prvky

      6. května 2025 16:04 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      Na obchvatu kolem Karviné přibudou nové bezpečnostní prvky, které zamezí dalším nehodám. Na křižovatce mezi obchvatem a Třídou 17. listopadu se totiž od jejího otevření stalo již dvanáct nehod.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Ostravě-Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      V Ostravě-Porubě začalo rajonové čištění komunikací. Na termín upozorňují značky

      V Porubě odstartovalo po zimě rajonové čištění komunikací. Na termín jarního úklidu upozorní obyvatele ulic několik dní předem přenosné dopravní značky.

      Porubský den bezpečí přilákal davy lidí. K vidění byly i dynamické ukázky složek IZS

      Louka u Francouzské ulice ožila Porubským dnem bezpečí, na kterém se prezentovali hasiči, policisté, strážníci nebo zdravotníci. Akci si nenechaly ujít stovky lidí.

      Nádraží Ostrava-Svinov projde v roce 2026 rekonstrukcí

      7. května 2025 9:41 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka | Svinovský miniexpres

      Vysokorychlostní trať výrazně zlepší dopravu i zaměstnanost v kraji. Ostrava se díky ní propojí s mezinárodní sítí – do Vídně či Varšavy se lidé dostanou za hodinu. Už v roce 2026 proto začne Správa železnic rekonstruovat svinovské nádraží.

      V Ostravě-Zábřehu byl odhalen pomník u pamětní lípy

      V letošním roce si připomínáme 80. výročí ukončení druhé světové války, což v Ostravě provázela celá řada událostí. V městské části Zábřeh byl například odhalen nový pomník u památné lípy.

      Na ulici G. Klimenta v Ostravě-Porubě přibude na 70 parkovacích míst
      Vydáno 6. srpna 2020 15:27, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
      V Ostravě-Porubě vzniknou zbrusu nová parkovací místa. A to rekonstrukcí ulice G. Klimenta, kde momentálně lidé parkují všude možně. Rozdělena je na dvě etapy a ta první začne v nejbližších dnech.

      Ulice G. klimenta v Ostravě-Porubě bude od 17. srpna až do konce listopadu částečně uzavřena. Konkrétně od křižovatky s ulicí Nábřeží SPB po průchod v její horní části. V této době bude probíhat 1. etapa její rekonstrukce, díky které na ni vznikne 45 parkovacích míst.

      Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Výsledkem té rekonstrukce je vlastně celkové zklidnění této ulice, řešení toho zmiňovaného parkování. Ulice bude řešena jako obytná zóna, v níž vlastně mají přednost chodci před automobily. Je tam výrazně snížena povolená rychlost na 20 km v hodině a parkování je umožněno pouze na místech označených jako parkoviště.”

      V rámci 1.etapy rekonstrukce vzniknou parkovací stání po obou stranách ulice. Ne jedné straně to budou kolmá parkovací stání, na druhé straně podélná. Úplně nová parkovací místa vzniknou právě tady na tomto místě, a to celkem 15.

      Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “Dále bude proveden nový mobiliář, který sestává z laviček, nějakých informačních cedulí a dalších věcí a dále ještě bude navržena přeložka veřejného osvětlení a instalováno nové veřejné osvětlení.”

      Druhá etapa revitalizace ulice G. Klimenta, která se týká části od průchodu po ulici Kopeckého, pak bude probíhat příští rok od jara do července a po jejím ukončení bude mít celá ulice přes 100 parkovacích míst. Tedy o 70 více než dosud. Součástí rekonstrukce bude i proměna předprostoru před gymnáziem Pavla Tigrida, kde vznikne prostor pro sezení s terasou a záhony.

      Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Vlastně na té podobě toho předprostoru se podíleli sami studenti, respektive s tímto nápadem na úpravu přišli zhruba před dvěma lety v rámci participativního rozpočtu Zelená Porubě a vlastně následně se podíleli i na těch dalších projekčních pracech.”

      Po celou dobu rekonstrukce budou moci obyvatelé parkovat v místě bývalé sběrny v ulici Nad Porubkou a také na parkovišti na ulici Skautská. Ti, kteří mají předplacená parkovací místa na svou registrační značku, budou po dobu rekonstrukce osvobození od poplatku.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000021388/na-ulici-g-klimenta-v-ostraveporube-pribude-na-70-parkovacich-mist