Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubské technické služby přes zimu nejen opravují, ale i vyrábějí mobiliář

Ostrava-Poruba |

V Ostravě-Porubě v zimním období prochází opravami mobiliář, jako jsou lavičky a odpadkové koše. Vše je v režii technických služeb, kde si navíc lavičky i sami vyrábějí.

Po Porubě je rozmístěných na 8 stovek laviček a stejný počet odpadkových košů. Ty přes zimu prochází pravidelnou údržbou, aby byly na jaře jako nové.

Richard Hanáčik, místostarosta Ostravy-Poruby: “Samozřejmě lavičky podléhají často útokům vandalů a často se na nich podepisuje i zub času. Jsou to lavičky dřevěné na kovových podstavách, to znamená, že údržba je nutná. To znamená, že po Porubě se ty lavičky snažíme opravovat sami, zejména v zimních měsících, kdy práce na obvodu v terénu je méně.”
Jiří Klečka, předák zámečnické dílny: “Třeba odpadkové koše, které ještě nejsou úplně po životnosti, ale preventivně se opravují, když se vidí, že opravdu tam může nastat nějaký problém, tak to stahujeme průběžně, i lavičky, i odpadkové koše, i nějaké zábradlí třeba, když se dá odmontovat, tak si to tu zavezeme.”

Lavičky v Technických službách nejen opravují, ale také vyrábějí. Přes zimu jich v zámečnické a stolařské dílně připraví kolem čtyř desítek.

Jiří Klečka, předák zámečnické dílny: “My jsme se rozhodli pro výrobu vlastních laviček na základě toho, že jednak je to operativně, podle potřeby to můžeme dělat a taky byly určité problémy, třeba u laviček, které jsme objednávali odněkud buď z důvodu nekvalitní povrchové úpravy nebo i nekvalitního svařování, tak že jsme se rozhodli, že raději půjdeme touto cestou.”

Lavičky mají klasickou kovovou konstrukci, na které jsou připevněny dřevěné latě.

Petr Kocián, mistr stolařské dílny: “U nás na stolařské dílně v podstatě z fošen, které máme vysušené, nakrátíme, nařežeme na latě, ty latě potom dále hoblujeme, srovnáváme a brousíme na pásové brusce. Jak jsou opracované, tak potom tady na dílně se natírají. Tady máme dva zaměstnance. kteří řežou, chystají to dřevo a potom posléze i natírají na daný odstín laviček, který potřebujeme.”

Vyrobené lavičky se nakonec odvezou na baumaxitování a pozinkování, aby déle vydržely.

Nahlásit chybu


K tématu

Oprava mostku v Třinci komplikuje dojezd do Třineckých železáren i do města obecně

28. července 2025 15:20 | Celý MS kraj | Gabriela Stašová

Dopravu v Třinci komplikuje oprava mostku před potok Křivec, který se vlévá do areálu Třineckých železáren. Právě dojezd do nich je momentálně řešen několika objízdnými trasami a jednosměrným provozem v rekonstruovaném úseku.

Práce na rekonstrukci ulice Těšínská ve Frýdku-Místku pokračují

17. července 2025 13:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku pokračuje oprava okolí ulice Těšínské. Na křižovatce se Slezskou vzniknou nové přechody pro chodce, přibude zastávka přímo před služebnou městské policie a opraví se i povrch. Cílem je zklidnění dopravy a větší bezpečnost.

Oprava mostku u Třineckých železáren ovlivňuje dopravu v Třinci i dojezdy do města

30. července 2025 13:50 | Celý MS kraj | Gabriela Stašová

Dopravu v Třinci komplikuje oprava mostku před potok Křivec, který se vlévá do areálu Třineckých železáren. Právě dojezd do nich je momentálně řešen několika objízdnými trasami a jednosměrným provozem v rekonstruovaném úseku.


21letý muž narazil do stromu v Březové na Opavsku. Na místě zemřel

Dnes 9:36 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.

Poblíž hranice se Slovenskem už se staví ekodukt pro migraci šelem i další zvěře

Dnes 10:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.

Frýdlantské letní koupaliště bude mít nové zázemí pro návštěvníky

Oblíbené letní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází průběžnou modernizací. V současné době se připravuje výstavba nového zázemí, které by mělo být hotovo před další sezonou.

Třináctiletá dívka oznámila požár zahradního domku, hasiči uchránili majetek za pět milionů

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. července u požáru dřevěného zahradního domku v Domoradovicích, místní části Hradce nad Moravicí. Událost na tísňovou linku oznámila třináctiletá dívka. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun, hasiči ale rychlým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům i další majetek v hodnotě zhruba pěti milionů korun.

Na tradičním Jablunkovském jarmarku byly oceněny osobnosti města

Včera 14:17 | Jablunkov | Libor Běčák

Městský les v Jablunkově byl dějištěm dalšího ročníku tradičního jarmarku. Vedle hudebních a tanečních vystoupení došlo také k ocenění osobností města.

O nejchutnější guláš v Rychvaldě letos soutěžilo 15 týmů

Včera 12:03 | Rychvald | Libor Běčák

Areál rychvaldského Sokola patřil po roce opět gulášovému klání. Do soutěže se zapojilo 15 týmů a každý věřil, že právě jeho guláš bude lidem chutnat nejvíce.

Káva, která pomáhá. Nemocniční kavárna v Opavě už čtyři roky podporuje pacienty

10. července 2026 9:35 | Opava | Yvona Fajtová

Šálek kávy, vlídné slovo a lidská podpora. Tak funguje kavárna Nadace Pavla Novotného v areálu Moravskoslezské nemocnice Opava. Už čtyři roky pomáhá onkologickým pacientům i jejich blízkým zvládat nejtěžší životní chvíle.

Motocyklista po střetu s autem vyjel do pole, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Včera 10:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v sobotu 11. července odpoledne na silnici II/477 mezi Řepištěm a Vratimovem. Při předjíždění se tam střetlo osobní auto Hyundai s motocyklem Kawasaki. Motorkář po kolizi vyjel mimo silnici do pole a se zraněními byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

Ostravští celníci na dálnici zajistili 16 tun nelegálního tabáku

10. července 2026 10:40 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.

Hasiči v Miloticích nad Opavou převzali do užívání novou hasičskou zbrojnici

11. července 2026 15:58 | Bruntál | Karel Soukop

Hasiči v Miloticích nad Opavou právě převzali do užívání novostavbu své hasičské zbrojnice. Ta byla postavena v posledních dvou letech nákladem přes 13 milionů korun a stane se novou dominantou obce.

Vrátní

Ostrava Nástup: od 15. července 2026 od 17 010 do 18 000 Kč/měsíc

Ostravská Malá Kodaň ožila kreativním programem

11. července 2026 13:06 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Letní oživení ostravského nábřeží pokračuje. Oblast Malá Kodaň láká na originální program a tvoření u řeky. Tento týden patřil malování.

Kreativní středa v Malé Kodani nabídla kreslení s Elen. Výsledná koláž bude vystavena na radnici

10. července 2026 13:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Malá Kodaň v centru Ostravy v létě žije. Dvě středy v měsíci se zde lidé scházejí za kulturou a tvořením. Tento týden nebyl výjimkou. Organizátoři si pro návštěvníky připravili kreativní podvečer s umělkyní Elen.

Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

9. července 2026 22:57 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

Prázdninový festival Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí v Ostravě

9. července 2026 14:43 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.

V útulku pro psy v Třebovicích se uskutečnilo každoroční setkání opatrovníků.

9. července 2026 13:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud zvažujete pořízení psa z útulku, určitě to udělejte. Vyplynulo to s dalšího setkání opatrovníků, které pořádá Třebovické zařízení pro ztracené psy. Někteří z nich už mají i třetího pejska a moc si pochvalují jejich přátelskou povahu.

Pozorný soused v Ostravě- Muglinově pomohl dopadnout zloděje žebříku

9. července 2026 13:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Strážníci v úterý dopoledne dopadli muže, který v Ostravě- Muglinově ukradl ze zahrady dřevěný žebřík. Zloděje prozradil pozorný soused, který jeho podezřelé chování okamžitě nahlásil policii.

Porubské technické služby přes zimu nejen opravují, ale i vyrábějí mobiliář
Vydáno 22. března 2024 13:30, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Ostravě-Porubě v zimním období prochází opravami mobiliář, jako jsou lavičky a odpadkové koše. Vše je v režii technických služeb, kde si navíc lavičky i sami vyrábějí.

Po Porubě je rozmístěných na 8 stovek laviček a stejný počet odpadkových košů. Ty přes zimu prochází pravidelnou údržbou, aby byly na jaře jako nové.

Richard Hanáčik, místostarosta Ostravy-Poruby: “Samozřejmě lavičky podléhají často útokům vandalů a často se na nich podepisuje i zub času. Jsou to lavičky dřevěné na kovových podstavách, to znamená, že údržba je nutná. To znamená, že po Porubě se ty lavičky snažíme opravovat sami, zejména v zimních měsících, kdy práce na obvodu v terénu je méně.”
Jiří Klečka, předák zámečnické dílny: “Třeba odpadkové koše, které ještě nejsou úplně po životnosti, ale preventivně se opravují, když se vidí, že opravdu tam může nastat nějaký problém, tak to stahujeme průběžně, i lavičky, i odpadkové koše, i nějaké zábradlí třeba, když se dá odmontovat, tak si to tu zavezeme.”

Lavičky v Technických službách nejen opravují, ale také vyrábějí. Přes zimu jich v zámečnické a stolařské dílně připraví kolem čtyř desítek.

Jiří Klečka, předák zámečnické dílny: “My jsme se rozhodli pro výrobu vlastních laviček na základě toho, že jednak je to operativně, podle potřeby to můžeme dělat a taky byly určité problémy, třeba u laviček, které jsme objednávali odněkud buď z důvodu nekvalitní povrchové úpravy nebo i nekvalitního svařování, tak že jsme se rozhodli, že raději půjdeme touto cestou.”

Lavičky mají klasickou kovovou konstrukci, na které jsou připevněny dřevěné latě.

Petr Kocián, mistr stolařské dílny: “U nás na stolařské dílně v podstatě z fošen, které máme vysušené, nakrátíme, nařežeme na latě, ty latě potom dále hoblujeme, srovnáváme a brousíme na pásové brusce. Jak jsou opracované, tak potom tady na dílně se natírají. Tady máme dva zaměstnance. kteří řežou, chystají to dřevo a potom posléze i natírají na daný odstín laviček, který potřebujeme.”

Vyrobené lavičky se nakonec odvezou na baumaxitování a pozinkování, aby déle vydržely.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000042185/porubske-technicke-sluzby-pres-zimu-nejen-opravuji-ale-i-vyrabeji-mobiliar