Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubský bazén ovládla Velká cena Ostravy. Hvězdou mítinku byl Francouz Damien Joly

Ostrava-Poruba |

Porubský krytý bazén ovládla Velká cena Ostravy v plavání. Závodu se zúčastnilo 368 plavců z Česka, Slovenska, Polska, Ázerbájdžánu a Francie. Největší hvězdou mítinku byl právě francouzský plavec Damien Joly.

Velká cena Ostravy v plavání se na porubském bazénu konala už po 32. Během tří dnů bylo na programu šest půldenních bloků.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Závod je nominačním závodem pro MS, MS juniorů a ME a také pro letní Univerziádu. Za české plavce mezi největší hvězdy patří asi Ondřej Gemov a Jan Čejka. Jan Čejka se stal v roce 2019 juniorským mistrem světa a mistrem Evropy.”

Úspěšný Klub plaveckých sportů Ostrava tradičně vábí i zajímavou zahraniční účast. Největší hvězdou mítinku byl letos vicemistr světa a účastník finále loňské olympiády v Paříži Damien Joly.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Damien Joly se přihlásil sám. Asi bychom se ho úplně neodvážili zvát. Proto jsme i velmi rádi, že se stal ozdobou našeho mítinku.”
Damien Joly, francouzský reprezentant: "Trénoval jsem se svojí skupinou v Itálii a ten víkend se tam konalo mistrovství Itálie. A protože jsem Francouz, tak jsem se toho šampionátu nemohl zúčastnit. Sháněl jsem v tom termínu nějaký mítink a kontaktoval jsem Borise Neuwirta, který mě laskavě přijal a přivítal v Ostravě. Jsem v Česku vůbec poprvé v kariéře. Chci se tady prezentovat časy na hranici mých osobních rekordů, tak snad tu úroveň předvedu."

Damien Joly vyhrál závody na 800 a 1500 metrů volným způsobem. Zároveň překonal na těchto tratích třikrát rekord Velké ceny Ostravy. Další rekord přidal Ázerbájdžánec Ismajiladze. Dařilo se ale i domácím plavcům. Clementina Fraňková vyhrála na všech prsařský tratích, Kateřina Holá zvítězila v disciplínách na volný způsob a Vanda Švidrnochová nenašla přemožitelku v závodu na 50 m znak. I přesto, že se musela vypořádat s nemocí a téměř rok nemohla naplno trénovat.

Vanda Švidrnochová, plavkyně KPS Ostrava: ,,Neplave se moc dobře po té pauze, ale bude to lepší. Nepovedl se mi start, ale jo, je to první místo a to se počítá. Chtěla bych splnit limit na Evropu, ale uvidíme, jak to půjde.”

Clementina Fraňková, plavkyně KPS Ostrava: ,,Já jsem asi zvyklá na ty tréninky, takže pak se přenastavit do nějakého závodního módu je složitější, máme prázdné tribuny a najednou jsou plné, tak je to občas stresující.”

Adéla Knapková, plavkyně KPS Ostrava: ,,Plavalo se mi dobře. Byl to velmi dobrý závod. Byla jsem ráda, že jsem se vůbec do toho finále dostala. První stovka byla úžasná, ta mi letěla a ta druhá stovka už teda bolela, ale nebylo to špatné. Bohužel osobní rekord nebyl, ale i tak to hodnotím velice pozitivně.”

V klubu plaveckých sportů Ostrava nově působí také ukrajinská plavkyně Anna Zahorovska, která excelovala na trati 50 m motýl.

Anna Zahorovska, plavkyně KPS Ostrava: ,,Plavalo se mi dobře. Můj další cíl je pokračovat ve výsledcích a nominovat se na Evropu.”

Mezi českými plavci se dařilo reprezentantovi Ondřeji Gemovi, který se radoval z vítězství na 200 metrů motýlek. Juniorský mistr světa z roku 2019 Jan Čejka měl nejrychlejší znakovou stovku i dvoustovku. A Jakub Bursa v polohových závodech a na dvoustovce prsa vybojoval tři zlaté medaile. Celkovými vítězi Velké ceny Ostravy jsou Anastasia Mikhalevic ze Slovenska a Francouz Damien Joly.

Nahlásit chybu


K tématu

Velká cena Ostravy přivítala plavecké špičky. Po pauze se představila i Barbora Seemanová

21. dubna 2026 15:19 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Ostrava o uplynulém víkendu hostila úvodní díl Českého poháru v plavání – Velkou cenu Ostravy. V porubském bazénu se od pátku do neděle představily stovky plavců z několika zemí a nechyběla ani domácí špička v čele s Barborou Seemanovou.

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel

30. června 2025 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.

Karvinský motýlkářský trojboj se uskutečnil už počtyřiadvacáté, sešli se i plavci ze Slovenska a Polska

10. března 2026 11:54 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné se uskutečnil další Motýlkářský trojboj, což je plavecký závod, zaměřený na jednu z nejnáročnějších plaveckých disciplín. I letos měl klub Kosatky Karviná mezi závodníky své favority, z nichž některým se velice dařilo.


Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Potrubáři

Ostrava Nástup: od 1. července 2026 od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Soutěž Zlatá beruška zná vítěze. Nejlepší školky v centru města převzaly ocenění

26. června 2026 14:24 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Být úspěšnou mateřskou školou znamená dělat pro děti něco navíc. Právě na takové projekty se zaměřuje tradiční soutěž Zlatá beruška. Radnice i letos vybrala tři nejlepší školky, které vynikají svým nadstandardním přístupem. Jednou z nich byla mateřská škola Ostrčilova.

Náhodné projíždění strážníků v Ostravě vedlo k dopadení agresivního zloděje

26. června 2026 12:15 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nakradl věci v obchodě a při útěku napadl ochranku. Ostravští strážníci během své běžné obhlídky narazili na zraněného pracovníka ochranky, který je upozornil na prchajícího lupiče. Hlídka se okamžitě vydala po jeho stopách a po krátkém pronásledování muže dopadla. 27letý pachatel se ke krádeži i napadení přiznal a skončil v rukou policie.

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

25. června 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty. Projekt navazuje na zimní bruslení

25. června 2026 16:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

25. června 2026 16:24 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty díky podpoře radnice. Zapojily se všechny školky

25. června 2026 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Porubský bazén ovládla Velká cena Ostravy. Hvězdou mítinku byl Francouz Damien Joly
Vydáno 17. dubna 2025 17:49, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Porubský krytý bazén ovládla Velká cena Ostravy v plavání. Závodu se zúčastnilo 368 plavců z Česka, Slovenska, Polska, Ázerbájdžánu a Francie. Největší hvězdou mítinku byl právě francouzský plavec Damien Joly.

Velká cena Ostravy v plavání se na porubském bazénu konala už po 32. Během tří dnů bylo na programu šest půldenních bloků.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Závod je nominačním závodem pro MS, MS juniorů a ME a také pro letní Univerziádu. Za české plavce mezi největší hvězdy patří asi Ondřej Gemov a Jan Čejka. Jan Čejka se stal v roce 2019 juniorským mistrem světa a mistrem Evropy.”

Úspěšný Klub plaveckých sportů Ostrava tradičně vábí i zajímavou zahraniční účast. Největší hvězdou mítinku byl letos vicemistr světa a účastník finále loňské olympiády v Paříži Damien Joly.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Damien Joly se přihlásil sám. Asi bychom se ho úplně neodvážili zvát. Proto jsme i velmi rádi, že se stal ozdobou našeho mítinku.”
Damien Joly, francouzský reprezentant: "Trénoval jsem se svojí skupinou v Itálii a ten víkend se tam konalo mistrovství Itálie. A protože jsem Francouz, tak jsem se toho šampionátu nemohl zúčastnit. Sháněl jsem v tom termínu nějaký mítink a kontaktoval jsem Borise Neuwirta, který mě laskavě přijal a přivítal v Ostravě. Jsem v Česku vůbec poprvé v kariéře. Chci se tady prezentovat časy na hranici mých osobních rekordů, tak snad tu úroveň předvedu."

Damien Joly vyhrál závody na 800 a 1500 metrů volným způsobem. Zároveň překonal na těchto tratích třikrát rekord Velké ceny Ostravy. Další rekord přidal Ázerbájdžánec Ismajiladze. Dařilo se ale i domácím plavcům. Clementina Fraňková vyhrála na všech prsařský tratích, Kateřina Holá zvítězila v disciplínách na volný způsob a Vanda Švidrnochová nenašla přemožitelku v závodu na 50 m znak. I přesto, že se musela vypořádat s nemocí a téměř rok nemohla naplno trénovat.

Vanda Švidrnochová, plavkyně KPS Ostrava: ,,Neplave se moc dobře po té pauze, ale bude to lepší. Nepovedl se mi start, ale jo, je to první místo a to se počítá. Chtěla bych splnit limit na Evropu, ale uvidíme, jak to půjde.”

Clementina Fraňková, plavkyně KPS Ostrava: ,,Já jsem asi zvyklá na ty tréninky, takže pak se přenastavit do nějakého závodního módu je složitější, máme prázdné tribuny a najednou jsou plné, tak je to občas stresující.”

Adéla Knapková, plavkyně KPS Ostrava: ,,Plavalo se mi dobře. Byl to velmi dobrý závod. Byla jsem ráda, že jsem se vůbec do toho finále dostala. První stovka byla úžasná, ta mi letěla a ta druhá stovka už teda bolela, ale nebylo to špatné. Bohužel osobní rekord nebyl, ale i tak to hodnotím velice pozitivně.”

V klubu plaveckých sportů Ostrava nově působí také ukrajinská plavkyně Anna Zahorovska, která excelovala na trati 50 m motýl.

Anna Zahorovska, plavkyně KPS Ostrava: ,,Plavalo se mi dobře. Můj další cíl je pokračovat ve výsledcích a nominovat se na Evropu.”

Mezi českými plavci se dařilo reprezentantovi Ondřeji Gemovi, který se radoval z vítězství na 200 metrů motýlek. Juniorský mistr světa z roku 2019 Jan Čejka měl nejrychlejší znakovou stovku i dvoustovku. A Jakub Bursa v polohových závodech a na dvoustovce prsa vybojoval tři zlaté medaile. Celkovými vítězi Velké ceny Ostravy jsou Anastasia Mikhalevic ze Slovenska a Francouz Damien Joly.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000048294/porubsky-bazen-ovladla-velka-cena-ostravy-hvezdou-mitinku-byl-francouz-damien-joly