Umělci se znají už od střední školy, navzájem se v tvorbě neovlivňují, ale spojuje je inspirace klasickými díly a věnují se také existenciálním tématům. Na výstavě představují tvorbu, která sahá do studentských let. Právě jejich první společná výstava se uskutečnila, kdy jako studenti prodávali svá díla, a jmenovala se stejně jako ta současná - Opop taurant.
Hynek Chmelař, kurátor výstavy: "To slovo je vlastně dětsky zkomolená fráze obchod otevřen. Tady se ten obchod přenáší velmi symbolicky a je to spíš taková nabídka jejich duše, která je víceméně chronologicky seřazena."
Václav Buchtelík, vystavující malíř: "V první řadě maluju jakoby pro sebe, což může být trošku protimluv, protože jdu s kůží na trh. Mě fascinuje jakási odvrácená stránka lidské duše. V podstatě se snažím těmi obrazy mluvit tak, jako když básník píše básně, tak se snažím prostě z nějakých stavů vymalovat."
Petr Szyroki, vystavující sochař: "Já se v tvorbě zabývám sochou s přesahem do nějakého objektu. Mě při té instalaci přišla super interakce s okolím, a to je jedno, jestli výstavu budou vnímat pozitivně nebo negativně."
návštěvníci výstavy: "Výstava je velmi hezká, mě zaujaly ty lodičky v láhvi."
"Přijde mi, že v některých částech je taková až megalomanská a v některých je taková detailní a citlivá. A to si myslím, že je vlastně strašně zajímavé."
Výstavu Opop taurant můžete v Galerii Dukla navštívit až do 10. května.